Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj samochód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem i szukam porady. Auto to Megane III ph I 1.5 dci 110km, od tygodnia sporadycznie pojawia się na komunikat "skontroluj samochód" z jednoczesnym wyświetleniem żółtego kluczyka na desce. Komunikat nie świeci się na stałe. Auto ma moc, nie kopci, nie szarpie, jeździ normalnie. Podpięcie auta pod ogólny diagnoskop (nie Clip) pokazuje tylko błąd P1650 i P0380. Świece żarowe były wymieniane zimą. Jakieś pomysły ? czy tylko porządna diagnostyka Clipem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd P1650 wskazuje na usterkę w obwodzie grzałek nurkowych. Warto podłączyć clipa by bliżej zdiagnozować problem. Ewentualnie sprawdzić sprawność czterech świec wkręconych w podgrzewacz cieczy chłodzącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś pojawił się kolejny komunikat, czerwony znak stop i informacja o uszkodzeniu systemu ładowania akumulatora. Zgasiłem auto, akumulator bez włączonego silnika miał około 12.7 V. Po odpaleniu silnika prąd ładowania wynosił ponad 15.2 V. Auto miało tylko zapalone ledy do jazdy dziennej, bez radia, klimy itp. Zapalenie świateł mijania zwiększało ładowanie do 15.4 V. Akumulator ma 8 miesięcy. Czy to nie jest zbyt wysoki prąd ładowania ? Po ponownym odpaleniu auta, wyskoczył komunikat ładowanie akumulatora. Auto jechało normalnie, komunikat znikł. Po 10 minutach jazdy pojawił się ponownie na ułamek sekundy i znikł. O co chodzi ? Regulator napięcia umarł ? Instrukcja obsługi Megane mówi, że komunikat skontroluj samochód dotyczy awarii systemu ładownia. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie powinno być maksymalne napięcie ładowania alternatora w Megane 3 1.5 dci 110 km ? Pytam, ponieważ przestudiowałem całe forum i jest mowa o inteligentnym systemie ładowania, a chce być w miarę przygotowany jak elektryk będzie ze mną rozmawiał.  Akumulator w stanie spoczynku ma 12.7 volta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Alternator został zregenerowany (komutator, szczotki), podmieniłem akumulator. Akumulator ma napięcie 12,4 V w stanie spoczynku, ładowanie wynosi od 13,7 do 14,4 V a komunikaty skontroluj samochód oraz usterka systemu ładowania akumulatora pojawiają się nadal. Błędów na kompie brak. Gdzie szukać dalej ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan klem i biegunów akumulatora; powinny być czyste i mocno dokręcone.

Zmierzyć napięcie na akumulatorze podczas rozruchu;

  -  jeżeli w akumulatorze spadnie ono przy próbie kręcenia rozrusznikiem poniżej 10 V, to zwykle znaczy, że bateria jest już zużyta,

 -   profesjonalnie, to pomiar testerem w serwisie,

 -  przy obecnych temperaturach na zewnątrz, napięcie akumulatora w stanie spoczynku powinno być  >  12,5 V,

 - jeżeli auto nie masz od nowości, należy dokładnie ;

     - oglądnąć regulator napięcia,

    -  czy jest właściwie dobrany do regulatora ( oryginał ) ,

    -  czy właściwie pracuje,

    -  czy w sterowniku silnika wpisany jest właściwy typ alternatora,

    -  wykasować stare błędy z ECU.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem z pracy a tu znowu komunikat awaria ładowania itp. Szybciutko sprawdziłem lądowanie na klemach i było 14.1v. Komunikat zgasł, pojechałem do domu. Wjechałem do garażu, brak komunikatu o awarii itp., niby wszystko Ok, podpiąłem multimetr a tu 15.5 v. Uruchomiłem wszystkie odbiornik prądu i spadło do 15.3 v ale to i tak za duzo. Nie mam pojęcia co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 6.09.2018 o 20:28, Piterk23 napisał:

Witam, problem rozwiązany, uszkodzona wiązka BDU. Dziękuje za pomoc.

Czy ktoś pomoże co to za wiązka BDU? 

Niestety taki sam problem u mnie występuje i być może tak samo jest u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!