Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odłączenie automatycznego zwiekszania głośności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taka zachcianke. Wkurzac mnie to, że radio się podgłasza samo względem prędkości samochodu. O ile w moim byłym starym mondeo to miało sens, to s tym aucie tego sensu brak. Przy 120-130 nie da się podglosic do skali 25 bo pierdzi z głośników.

Chce tą opcję odłączyć i uniezależnić radio. Wiecie może który przewód tym steruje? Ciachne go i po temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przecinać, tę opcję wyłączysz w ustawieniach radia. Oczywiście w radiu oryginalnym. W dziale pliki są instrukcje do radia.

Opis funkcji: Dostosowanie głośności do prędkości samochodu
Kiedy ta funkcja jest włączona, poziom głośności systemu audio zmienia się zależnie od prędkości samochodu.
Przejść do menu „Ustawienia audio”, następnie zatwierdzić „Głośn. wg prędkości”naciskając 4.
Wyregulować poziom głośności względem prędkości pojazdu obracając, a następnie naciskając przycisk 4, aby zaznaczyć
żądany stosunek wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej instrukcji, gdy wartość mam na 0 jadąc szybciej głośność się podnosi nieznacznie co i tak uniemożliwia "godnego słuchania muzyki" dlatego chce to całkiem odłączyć i mieć z głowy. Rozumiem że jadąc samochodem 120 mam przestawić funkcję na 0 i zatwierdzić przyciskiem 4? Klikając go czy przytrzymując? Gdy przytrzymam uruchamia się funkcja pamięci stacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kabinie  w okolicy słupka kierowcy masz duże czarne złącze 52 pinowe. Trzyrzędowe.  Należy zdjąć osłonę słupka pod skrzynką bezpieczników. Jeżeli w pinie numer 18 masz z jednej strony przewód beżowy a z drugiej zielony to właśnie on powinien być od sygnału prędkości dla  radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet to dziwne bo ja mam identyczne radio i w menu mam normalnie do wyboru opcję "Wyłącz" lub "'Brak" (nie pamiętam dokładnie bo piszę z pamięci). Mimo wszystko nie muszę ustawiać, dostrajać tylko mogę tą funkcję dezaktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!