Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

pbet

Ogólne Ostrzeżenie: Little Joe - nie kupujcie tych zapachów do auta!

Recommended Posts

Nie kupujcie zapachów do auta z serii Little Joe. Na pierwszy rzut oka wygląda fajnie i jakby nie dotykał plastiku (1 mm luzu).

20180825_165342.thumb.jpg.bd128af2e897f41875225507e3321eb9.jpg

To miejsce wydawało mi się jedyne sensowne do zamocowania tego zapachu. Po kilku dniach zdjąłem go ponieważ zapach był dla żony zbyt intensywny i dzisiaj zauważyłem takie pęknięcia:

20180901_234738.thumb.jpg.f50b7d7584a8f7f42d76d8f06aa7f443.jpg

Widocznie jednak nóżki dotykały... :(

Ostrzeżenie to, dotyczy praktycznie wszystkich zapachów.

Zawarte w nich olejki eteryczne, w bliskim kontakcie z tworzywami sztucznymi, szczególnie tych pokrywanych powłokami gumo podobnymi, niestety uszkadzają ich  powierzchnię.

Zdradziliśmy na chwilę Wunderbaum Invisi bo ludek nam się bardzo spodobał wizualnie i ciężko dostać ostatnio WB w tej wersji w marketach ale już mi wczoraj przyszedł zapas kupionych na A. One mimo bezpośredniego styku z nawiewem nie czynią żadnego zła, a wyglądają bardzo dyskretnie i pachną znakomicie.

Przed chwilą, Lelupi napisał:

niestety uszkadzają ich  powierzchnię

Cóż... trzeba nauczyć się z tym żyć :( Nigdy więcej.

Ja polecam zapachy wieszane w stylu butów Convers, ładnie pachną...a jak już przestaną to przynajmniej ladnie wyglądają jako ozdoba :), gdzieś na grupie fb Opla ( kiedyś miałem signum) były bardzo dobrze polecane zapachy do auta. Poszukam i wstawię tutaj.

Napisano (edytowany)

Tak wygląda Wunderbaum Invisi.

20180930_193839.thumb.jpg.78173dc5d2bfc4b0f397bbc7a79a3596.jpg

Bardzo dyskretnie i prawie niezauważalnie, aż można o nim zapomnieć. Przy okazji nie pachnie zbyt intensywnie (przy jednym listku w nawiewie).

Dnia 2.09.2018 o 19:58, czik3n napisał:

a jak już przestaną to przynajmniej ladnie wyglądają jako ozdoba :)

Osobiście nie lubię gdy coś mi dynda na lusterku.

Edytowano przez pbet
zmiana zdjęcia

No dobra - ostrzeżenie przyjęte - ale mam pytanie: a co, gdy automat włączy "10" listków nawiewu? U mnie tak wygląda każdy wyjazd spod pracy w lecie/zimie - chłodzenie/grzanie i chwilę ten nawiew trwa. Da się to wytrzymać? Kiedyś żeśmy rozmawiali i wiesz, że nie jestem zwolennikiem takich zapachów i mam też ślady w Megane II po poprzednim użytkowniku (ja po prostu zdarłem tę "pomiętą", spulchnioną powierzchnię). Ew. jakieś oklejenie jak będzie bardzo brzydkie (ja się w MII przyzwyczaiłem). Tym niemniej może kiedyś - jak samochód zacznie mi śmierdzieć - trzeba będzie pomyśleć. Jednakże z kim bym nie jechał, kto miał zapach (może 2 osoby na 100), to zwykle nawiew był tylko "na ozdobę", bo nie szło wytrzymać :)

@pbet już od pewnego czasu zachwalasz WB Invisi do tego stopnia, że chyba też je wypróbuję. Rozumiem, że po nich nie pozostają na kratkach żadne ślady jak po Joe?

27 minut temu, konwil napisał:

No dobra - ostrzeżenie przyjęte - ale mam pytanie: a co, gdy automat włączy "10" listków nawiewu?

Pytasz o Invisi? Jak zamontujesz tylko jeden listek to jego zapach nie jest uciążliwy nawet przy silnym nawiewie. Przynajmniej nie dla mnie i nie New Car bo go uwielbiam :)

Taki jeden listek pachnie mniej intensywnie niż np. choinka zapachowa tej samej firmy. Właśnie za to go lubię. Nie natarczywie, a przyjemnie muska mój zmysł powonienia.

Dla mnie kwestia zapachu w aucie jest jak kwestia perfum dla człowieka. Fajna laska bez fajnych perfum też jest fajna (jeśli nie śmierdzi), a jeśli dodatkowo ładnie pachnie to nawet lepiej :)

16 minut temu, Silverek napisał:

Rozumiem, że po nich nie pozostają na kratkach żadne ślady jak po Joe?

Stosowałem w MII i MIII. Nie zauważyłem. A nawet jeśli to kto patrzy w środek kratek nawiewów? :)

Przed chwilą, pbet napisał:

Dla mnie kwestia zapachu w aucie jest jak kwestia perfum dla człowieka. Fajna laska bez fajnych perfum też jest fajna (jeśli nie śmierdzi), a jeśli dodatkowo ładnie pachnie to nawet lepiej :)

Nigdy tego tak nie rozważałem :) Dzięki.

A jeszcze w temacie intensywności. Jakby przy starcie i silnym nawiewie komuś przeszkadzało to ustawiasz szyba/nogi i po kłopocie :)

Ale to już nie jest automat...

@pbet no dobra... namówiłeś mnie. Dziś sobie sprawię ten zapaszek :)

Jakby przeszkadzało. Mi nigdy nie przeszkadzało nawet jak startowały ostro nawiewy w trybie auto ale ja ten zapach bardzo lubię. Kwestia gustu, jak ze wszystkim. Żeby się przekonać musiałbyś spróbować i trafić przede wszystkim na swój zapach. Jak chcesz to Ci wyślę 1 listek na próbę :)

Przed chwilą, Silverek napisał:

Dziś sobie sprawię ten zapaszek :)

Daj znać czy było łatwo go dostać bo u mnie w mieście to praktycznie niewykonalne dlatego zamówiłem sobie większą ilość na Allegro :)

@pbet ostatnio byłem z bracholem w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym po wycieraczki do jego Peugeota 3008 i wisiały te zapaszki, nie zwróciłem tylko uwagi jakie były do wyboru... dla mnie "New Car" odpada bo mam 6-letnie auto więc nie wypada go zawieszać :D

Plusik jest taki, że możesz sobie potrzeć kółeczko i sprawdzić czy Ci odpowiada. Mi odpowiada tylko New Car z tej całej serii. Fajniejszego zapachu nie miałem, a dodatkowo w Invisi jest mniej zapachów niż w choinkach bo tylko cztery.

image.thumb.png.0ba9dde1e0bee4eb0b959974ed4a3007.png

Dzięki za wskazówkę, w takim razie przy wyborze zapachu będę "tarł kółeczka" :) Szkoda, że nie ma zapachu Black Classic, jeśli chodzi o choinki z WB to ten najbardziej mi odpowiada.

@pbet przemyślę to :) Dzięki za propozycję :D Ja to chyba wolę zapach samochodu, po prostu. Chociaż... wczoraj odwoziłem koledze - po imprezie - Subaru Legacy 2.0 140 KM automat kombi z 2008 - no fajnie się jedzie, podobnie jak moim 8 lat młodszym MIII :D (poważnie, nie było przepaści) ale zapach to on miał średni, moja córka powiedziała wręcz, że w samochodzie wujka śmierdzi. No ale przebieg 250 kkm. W takim samochodzie pewnie bym zapach zastosował, ale wcześniej bym go po prostu wyczyścił/wyprał :D

@konwil samo pranie tapicerki wiele by pomogło. Po pierwsze auto ma już 10 lat, po drugie ma już 250 tysięcy przebiegu, a znając życie tapicerka albo nie była wcale prana, albo było to robione wieki temu :) Samym zapachem tego nie wybijesz, jedynie możesz zamaskować nieprzyjemny zapach.

Żeby nie było Panowie to w moim aucie / autach (obecnych i byłych) nigdy nie maskowałem jakiegoś przykrego zapachu :)

@konwil serio mówię z tą próbką, jak zechcesz to jedno słowo i pójdzie polecony :)

@pbet to jest dobry pomysł na biznes... kupować całe opakowanie i sprzedawać na allegro/olx na sztuki :D

Hm... czy ja wiem. Jak zarabiać to grubszy hajs, na grubszych rzeczach :) Taki "projekt" dla dobrego kolegi @konwil jestem w stanie przeprowadzić całkowicie bez kosztowo :)

Ale kusisz :D A jak mi się spodoba? To jak "działka" od dilera i hajs pójdzie na zapachy, miast na wódkę :D

@pbet żadnych wysyłek! :) @konwil będzie miał teraz powód, żeby przybyć na nasz zlot :)

11 minut temu, konwil napisał:

To jak "działka" od dilera i hajs pójdzie na zapachy, miast na wódkę :D 

Na szczęście 12,99 starcza na miesiąc sztachania się :) Za tyle to się chyba flachy nie kupi.

Przynajmniej tyle to kosztuje na Allegro. W sklepach były po około 2 dychy.

Jak ktoś będzie chciał to mogę użyczyć wysyłki z mojego pakietu, o którym pisaliśmy gdzieś indziej :)

Napisano (edytowany)

Jestem umiarkowanym wielbicielem odświeżaczy zapachowych w aucie. 

W kabinie musi pachnieć...czystość. :)  Ulubiony zapach to sprawa mocno indywidualna. W zasadzie w każdym aucie, dany zapach będzie inaczej pachniał, inacej będzie odbierany przez właściciela. Podziwiam właścicieli aut, których zapach wnętrza ich auta, jest wyczuwalny na zewnątrz, po zaparkowaniu autem obok na parkingu. 

Ale czasami też coś kupię.Przeważnie, po czasie wisi w garażu.

Nikt w wątku nie wspomniał o zapachach CALIFORNIA SCENTS. Gdzie szlagierem było-jest? CORONADO CHERRY, przebój detalierów, sprzedawało się w setkach sztuk. Zapachy bardzo trwałe, niektóre ciekawe.

Osobiście polecę zapachy hiszpańskiej firmy http://ld-aromaticos.com/ niektóre z nich, są inspirowane są zapachami znanych perfum. Oczywiście nie takie same, ale dosyć mocno podobne.  Zapachy delikatne, bardzo subtelne.

Edytowano przez Lelupi

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się