Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam, 

Czy HSA występował tylko z elektrycznym hamulcem ręcznym? Wałem wczoraj za pomocą DDT włączyć ale niestety nie udało się. Pojawia się komunikat "skontroluj ESC". Pyren wybiera skrypt sterownika w ktorym nie ma HSA - za pomocą DDT wybralem inną nazwę sterownika ale nie chce zaskiczyc. Tak samo nie mogę znaleźć jak wyłączyć bipper od pasów. 

Moja Megi 4 z tradycyjnym ręcznym ma.

W Megane III faza III system HSA występował zarówno z hamulcem elektromechanicznym, jak i tradycyjnym. U mnie (wersja z tradycyjnym "ręcznym") system jest i działa.

Szukam osoby w Krakowa (Małopolski) ktora ma megane 3(ph3) lub scenic 3 z HSA. Chciałbym porównać sterowniki ABS i kodowanie. Najlepiej auto z 2014-2015. Bo nie wiem czy u mnie problem z softem czy ze sterownikiem. 

Napisano (edytowany)

@emmo a to nie jest tak, że HSA jest realizowane z pomocą jakiegoś czujnika pochylenia i może Ty po prostu takiego czujnika nie masz?

Edytowano przez pbet

Serwisówki do M3 są w dziale pliki.

Popatrzę, może będzie jakiś ślad. A może ktoś przez przypadek widział taka skrzyneczkę u siebie?

ja prawie zawsze to dokładam, bardzo proste. Masz czujnik pod podłokietnikiem przykręcony na dwóch śrubkach obok sterownika poduszek. Ty będziesz miał na nim oznaczenie 2RD a potrzebujesz zmienić na HSA. Potem aktywacja w abs będzie możliwa - błąd powoduje zły czujnik który nie obsługuje tego 

wtyczka jak do blokady kierownicy, jest dosyć duży więc zauważysz

a co do włączenia to polecam clipem - 2 sek

Napisano (edytowany)

Dzięki za zainteresowanie tematem. Moduł zamówiony, zostaje założyć i zakodować. Dam znać jak postępy.

Edytowano przez emmo

a w scenikach 3 gdzie ten moduł występuje ktoś wie? :>

• Like 1

Czy w SC3 phI też to wystartuje?

Gdzie tego szukać w clip bo nie mogłem nic znaleźć.

abs/esp i klikasz klucz (naprawa) i potem w przuczenia i masz URUCHOMIENIE HAM NA POCHYŁEJ POWIERZ. skrótami napisane i zmieniasz na włączony lub z

tak wystartuje

• Like 1

tylko najpierw trza wiedzieć czy ma się odpowiedni moduł ? Inaczej niż organoleptycznie nie da się sprawdzić (w clipie?).

Moduł czyli masz na myśli czujnik przy spieszenia czy cały moduł abs/esp?

No ten czujnik hsa zwal jak zwal

Przepraszam, ale co ma i jak zwalić?

REGULAMIN

5.6 literki PLmireczek01

Napisano (edytowany)

Dzięki

Niestety nie mam takiej opcji w sterowniku. Jest tylko kontrola wieńca zębatego

Edytowano przez certino

Napisano (edytowany)

Właśnie zakończyłem montaż nowego modułu z HSA. Moduł kupiłem ze Scenica 2015r. Zakodowałem DDT i działa. Porobiłem jakieś foty więc w wolnej chwili jakiś tutorial zrobię. Z pierwszych obserwacji hamulec przytrzymuje tylko na biegu do przodu?! 

Edytowano przez emmo

a po co Ci na wstecznym? ........ i bedziesz robił tutorial z tego co ja pisałem jak to zrobić? coś mi się nie wydaje

A powiem Ci, że przydaje mi się na wstecznym chociażby przy wyjeździe spod garażu. Są też inne sytuacje - ale widocznie Tobie się nie przydaje bo po prostu nie masz takiej funkcji. To, że opisałeś pobieżnie co i jak nie oznacza, że masz na to patent, i że nie mogę tego opisać jak Ja to robiłem dodatkowo dodając zdjęcia. Nie zamierzam przypisywać sobie zasług za Twoje pomocne posty. Więc nie bój się wszelkie ochy i achy będą przypisywane Tobie. 

mam w sumie pełną opcje wyposażenie jaką da się mieć więc przemilcze 'nie masz tej funkcji' 

to tylko hsa.... zrób poradnik dołożenia 4control jak chcesz nieść pomoc a nie aktywacje czegoś co zrobi przeciętny nastolatek 

• Smutny 1

A ja nadal nie otrzymałem odpowiedzi, czy w Clipie idzie odczytać czy mamy HSA zamontowane czy trzeba to sprawdzać fizycznie dostając się do czujnika lub aktywując w clipie i otrzymać błąd jeżeli się go nie ma? Jednak VAG to jest porządne narzedzie, z czymakolwiek się się łączysz masz tego numer, serie itp praktycznie wszystkie informacje potrzebne by sprawdzić czy dane sterownik coś obsługuje.

W fabii np. BSI sprawdzałem do dołożenia tempomatu i obsługiwało go i nie trzabyło rozbierać połowy deski żeby się do niego dostać i odczytać numer.

Dnia 23.09.2018 o 00:01, emmo napisał:

Z pierwszych obserwacji hamulec przytrzymuje tylko na biegu do przodu?!

U mnie działa i do przodu, i do tyłu, a nie mam:

Dnia 23.09.2018 o 04:15, sadisticescape napisał:

w sumie pełną opcje wyposażenie jaką da się mieć

Sprawdzone; czasem się to przydaje.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się