Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Włączenie HSA - Hill Start Assist za pomocą Pyren/DDT


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, źle zrozumiałem. Myślałem że można włączyć posiadając xenony. Ma ktoś nr modułu hsa?

 

Edit:

Ok, znalazłem nr: 479300584R

 

@toudi777 jakie konkretnie oprogrogramowanie powinno być? I gdzie mogę sprawdzić jakie posiadam?

Edytowane przez mielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 28.12.2018 o 20:18, tomakur napisał:

Cześć Chciałem odgrzać temat czy udało się komuś w przed liftem włączyć HSA bo zastanawia mnie czy zmiana oprogramowania coś by zmieniła w temacie uruchomienia funkcji  - bo we wszystkich po fl udało mi się włączyć. Z góry dzięki za info

 

Cześć I jak nikt więcej nie próbował z tym HSA dalej nic grzebnąć

 

 

Niestety nie, dziś próbowałem w Megane 3 ph1 z początku produkcji. Wsadziłem moduł hsa, ale za pomocą ecutweaker i pyclip a nie dało rady aktywować. Wykrywało sterownik ESP - X95 Version 3.6. Próbowałem aktywować w ESP_HSA_X95_1.0, ale nie wspierało tego :(. W ogóle jeśli jest moduł hsa wsadzony to z automatu nie powinno wyszukiwać ESP_HSA_X95_1.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pompa ABS powinna wspierać HSA. Jeżeli pompa tego nie wspiera to zamiana 2RD na HSA nic nie daje. Jeżeli masz pompę ABS o numerze 476601563R lub 476601564R to HSA nie aktywujesz. Numer pompy odczytasz ddt4all lub ecutweaker.

Podłączony interfejs odczytuje ecu umieszczone w sterowniku pompy niezależnie czy masz podmieniony moduł 2RD na HSA czy nie.

edycja 15,12,2021 godz. 19-25

Dla zainteresowanych podaję numery bloku ABS obsługujące HSA:

476602272R

476605296R

476605724R

 

  • Zwycięzca 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mogę potwierdzić że, na Megane 3 Ph2 też działa po wymianie czujnika na HSA, użyłem PyRen żeby aktywować.

 

Więc jeżeli bym chciał przedłużyć czas z fabrycznych 1,8s na npr. 3s da się to zrobić z PyRen lub DDT4all?

I jeszcze jedna rzecz, HSA działa bez żadnego powiadomienia tak? Na przykład u mnie czuć że działa, ale nie jest tak że dostaje się powiadomienie na ekraniku że system jest włączony lub coś podobne do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Alexxandar napisał:

Więc jeżeli bym chciał przedłużyć czas z fabrycznych 1,8s na npr. 3s da się to zrobić z PyRen lub DDT4all?

 

 

Ten parametr jak dla mnie nie podlega edycji i tego nie zmienisz. Można tylko włączyć/wyłaczyć HSA.

Dzisiaj trochę pojeździłem M III ph 2 z HSA i nie zauważyłem by coś na liczniku się wyświetlało przy ruszaniu ale nie zwracałem na to uwagi. Wiadomo, że czujnik musi wykryć pojazd pod górkę, załączony bieg i wciśnięty hamulec. Wtedy to zadziała.

W SC III ph2 pokazuje w liczniku, że działa HSA.

image.thumb.png.a7618531f09c05a3e359ad238caa9e24.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!