Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Włączenie HSA - Hill Start Assist za pomocą Pyren/DDT


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakończyłem montaż nowego modułu z HSA. Moduł kupiłem ze Scenica 2015r. Zakodowałem DDT i działa. Porobiłem jakieś foty więc w wolnej chwili jakiś tutorial zrobię. Z pierwszych obserwacji hamulec przytrzymuje tylko na biegu do przodu?! 

Edytowane przez emmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiem Ci, że przydaje mi się na wstecznym chociażby przy wyjeździe spod garażu. Są też inne sytuacje - ale widocznie Tobie się nie przydaje bo po prostu nie masz takiej funkcji. To, że opisałeś pobieżnie co i jak nie oznacza, że masz na to patent, i że nie mogę tego opisać jak Ja to robiłem dodatkowo dodając zdjęcia. Nie zamierzam przypisywać sobie zasług za Twoje pomocne posty. Więc nie bój się wszelkie ochy i achy będą przypisywane Tobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w sumie pełną opcje wyposażenie jaką da się mieć więc przemilcze 'nie masz tej funkcji' 

to tylko hsa.... zrób poradnik dołożenia 4control jak chcesz nieść pomoc a nie aktywacje czegoś co zrobi przeciętny nastolatek 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie otrzymałem odpowiedzi, czy w Clipie idzie odczytać czy mamy HSA zamontowane czy trzeba to sprawdzać fizycznie dostając się do czujnika lub aktywując w clipie i otrzymać błąd jeżeli się go nie ma? Jednak VAG to jest porządne narzedzie, z czymakolwiek się się łączysz masz tego numer, serie itp praktycznie wszystkie informacje potrzebne by sprawdzić czy dane sterownik coś obsługuje.

 

W fabii np. BSI sprawdzałem do dołożenia tempomatu i obsługiwało go i nie trzabyło rozbierać połowy deski żeby się do niego dostać i odczytać numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2018 o 00:01, emmo napisał:

Z pierwszych obserwacji hamulec przytrzymuje tylko na biegu do przodu?!

U mnie działa i do przodu, i do tyłu, a nie mam:

Dnia 23.09.2018 o 04:15, sadisticescape napisał:

w sumie pełną opcje wyposażenie jaką da się mieć

 

Sprawdzone; czasem się to przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że udało Ci się to uruchomić. U mnie w praktyce wygląda to tak, że są górki, gdzie zawsze działa, a są takie, gdzie nie zawsze (pewnie zależy od miejsca na tejże górce, w którym akurat się zatrzymałem). Sprawdziłem to na zjeździe do parkingu podziemnego pod moim blokiem, gdzie spadek jest ewidentny, parę dni po zakupie, bo w drodze przez miasto do pracy bywało różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym jest, ale zwykle ja testuję podczas jazdy, więc jak już ruszę, to zwykle jadę dalej (rano sobie tak popylam przez Kraków po przekątnej :) ). Sprawdzę w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!