Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy opony 205/60 R16 zmieszczą się w Megane IV Grandtour


kornel.jasiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód mam oryginalnie na oponach letnich w rozmiarze 205/55/R16. Dostałem bardzo atrakcyjną propozycję opon na zimę, ale w rozmiarze 205/60/R16. I tutaj pojawia się pytanie, czy opony te zmieszczą się we wnękach w moim Megane? Z kalkulatora wynika, że są o 2 cm wyższe i obawiam się, czy jakbym do tego potrzebował jeszcze założyć łańcuchy śniegowe, to czy one się zmieszczą? Wiem oczywiście, że zmianie ulegnie wskazanie prędkościomierza i wskazania kilometrów, ale to nie jest dla mnie problemem. 

, góry dziękuję wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wejdą do megane 4 ale napisze jak u mnie było. Docelowe to 205/55/16 - takie też mam letnie. Kupiłem zimowe (chodziło o same felgi stalowe, a opony jeszcze 1 sezon i nowe potem). Zimowe mają 205/60/16. I na takich oponach jeździ się najlepiej. Czuć różnicę, że jest mniej nierówności, zawieszenie ma lżej. Opony letnie kupiłem o profilu niższym bo dużo osób mówiło, że będą błędy, abs będzie wariował itp itd. Nic z tych rzeczy się nie działo a o wiele lepiej się jeździ. Każdy producent ma jakąś tolerancję większe zawsze wejdą. ALe to nie może być różnica już np 40 a 55 czy 50 a 65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Megane III można było spokojnie jeżdzić na 205/55/16 i 205/60/16. Zastanawia mnie tylko czy w przypadku wypadku ubezpieczalnia może odmówić wypłaty odszkodowania z uwagi na to, ze pojazd nie poruszał się na oponach dedykowanych w homologacji - które dla Megane wynoszą 205/55/16 a 205/60/16 to Scenic

Pomijam błedy prędkościomierza...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dotychczasowe podpowiedzi. Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą - w katalogu z akcesoriami do Renault Megane IV dostępne są felgi 16" z oboma rozmiarami opon - zarówno 205/55, jak też 205/60. A tymczasem u mnie wg specyfikacji mam tylko rozmiar 205/55. Wiecie może czy np różne wersje silnikowe wychodziły z różnymi homologacji na opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kornel.jasiewicz napisał:

Wiecie może czy np różne wersje silnikowe wychodziły z różnymi homologacji na opony?

Z pewnością. Są znane przyklady, że użytkownicy mają naklejki na słupkach z różnymi rozmiarami kół. Np. w MIII z silnikiem 1.6 110KM bywały naklejki z kołami 16 i 15 lub" tylko z 17".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

U mnie w Megane IV wersja 100 fap (hatchback) na słupku napisane są 2 wymiary  205/55/16 oraz 205/60/16.

Więc zimówki ze Scenica II się nie zmarnują :)

 

 

 

słupek megane IV.jpg

Edytowane przez Pat2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!