Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Częste awarie wtryskiwacza piezo 8200903034


jmalos

Rekomendowane odpowiedzi

Po 5 latach "walki" z awaryjnymi wtryskiwaczami PIEZO w Megane III 1.5 DCI problem został rozwiązany.Temat zamykam.

Jak opanowałem sytuację?

1. Wszystkie wtryskiwacze  7-letniego wówczas MEGANE III o minimalnym przebiegu 30-50k musiałem wymienić.

Niestety nie zrobiłem tego od razu.  Wymieniałem po jednym (ze względu na oszczędności). Był to poważny mój  błąd.

2/ Nowe zakupione wtryskiwacze były  klasyfikowane w różnych kategoriach jeśli chodzi o gwarancję użytkowania.

Wtryskiwacze  które były najniższej kategorii (np gwarancja na 6-12 miesięcy) musiałem wymienić jeszcze raz. W sumie wymieniłem 6  wtryskiwaczy!!.

3/ Po wymianie wtryskiwaczy nadal sypało błędami, tak więc działałem dalej.

4/ Wymieniłem komputer, bez rezultatu.

5/ Sprawdziłem wiązkę w  silniku, bez rezultatu.

5/ Przeszlifowałem wszystkie gniazda wtryskiwaczy frezami, było ciut lepiej, błędy P1203,P1203 pojawiły się troszkę później po skasowaniu

     P1203 Cyl.3 - Fuel Inj. Circ Electrical Malfunction
     P1203 Cyl.4 - Fuel Inj. Circ Electrical Malfunction
 6/ Następną czynność było wyczyszczenie styków świec żarowych gdyż  niekiedy pojawiał się błąd

   P0380 Świece Żarowe obwód "A"

7/ Wykonałem swap wtryskiwaczy, zauważyłem że znowu było ciut lepiej.

8/ Ostatnią czynnością było ponowne wpisanie nieczytelnego kodu wtryskiwacza.

Na koniec mam sukces, błędy wtryskiwaczy zostały wyeliminowane, ciekawe tylko na   jak długo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Częste awarie wtryskiwacza piezo 8200903034

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!