Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Częste awarie wtryskiwacza piezo 8200903034


jmalos

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.04.2019 o 18:37, jmalos napisał:

Tak więc wymieniam wtryskiwacz co 5-10 tys.

Inni użytkownicy nie mają takich problemów,

Proponuje wizytę u kumatego mechanika z clipem ;

   - czyszczenie; zbiornika na paliwo, przewodów paliwowych,

  -  rozpołowienie filtra paliwa, kontrola wizualna,  

  -  stosowanie markowych filtrów ; mann, knecht,

  -  kontrola napięcia i prądu podawanego na wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy może ktoś podpowiedzieć co oznacza 3.def oraz 5.def a w szczególności 5def przy błędzie DCT020125 Obwód sterowania wtryskiwaczem cylinder 1?? . Auto podczas wystąpienia błędu poszarpuje i wyskakuje komunika o ryzyku uszkodzenia silnika.Do tej pory wyskoczył 3 raz z czego pierwsze dwa w ciagu pierwszych 100km a potem przez 600km spokój. Czasami się jeszcze zdarzy że przy obrotach rzędu 1800-2000 obrotów i mocno wciśniętym pedałem gazu szarpnie ale bez błędu.  Autem od zakupu zrobiłem dopiero niecałe 700km i widzę że przez ten przebieg filtr wypalał się już 3 razy, z czego ostatnie wystąpiło po 300km. Auto długo stało przed zakupem we Francji. To mój pierwszy diesel. Od której strony zacząć dobrze diagnostykę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumacz sobie następujący opis przy tym błędzie.

CYLINDER 1 INJECTOR CONTROL CIRCUIT
2.DEF: At maximum stop.
3.DEF: Inconsistent signal.
4.DEF: Comparison of conformity information (checksum).
5.DEF: Incorrect signal.
CO: Open circuit

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymieniłem intercooler bo miał dziurę. Wyczyściłem EGR. Wypalanie filtra następuje teraz co około 500km. Ogólnie był spokój ostatnio ale znowu wyskoczyły błędy w clipie. Na desce nic się nie pojawiło. Wtryskiwacz 3 i 2 błąd ten sam co był czyli DCT020125 lecz def2. Czasami delikatnie szarpnie silnikiem. Tak raz na około 100-150km. Czepiać się wtrysków? Na które parametry zwrócić uwagę i zebrać logi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2019 o 20:53, halas2 napisał:

Autem od zakupu zrobiłem dopiero niecałe 700 km i widzę,

że przez ten przebieg filtr wypalał się już 3 razy, z czego ostatnie wystąpiło po 300 km.

Auto długo stało przed zakupem we Francji.

To mój pierwszy diesel.

Od której strony zacząć dobrze diagnostykę??

Z którego roku auto?

Zalecam;

  - Wymienić filtr paliwa ( markowy; mann, knecht, purflux ),

 -  Wymienić filtr powietrza,

  - Zatankować do pełna na sprawdzonej stacji,

10 godzin temu, halas2 napisał:

Ogólnie był spokój ostatnio, ale znowu wyskoczyły błędy w clipie.

Na desce nic się nie pojawiło.

Wtryskiwacz 3 i 2,  błąd ten sam co był czyli DCT020125  lecz def2.

Czasami delikatnie szarpnie silnikiem.

Tak raz na około 100-150 km. Czepiać się wtrysków?

 - Przeczyścić ; łącza, styki przy wtryskiwaczach ( Kontakt 60 ),

-  Przegonić auto ( wielokrotnie ) na trasie  > 100 km z wysokimi obrotami silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Rok produkcji 2009.

-Filtry wymienione odrazu po zakupie.

-Styki mogę pipsikac kontaktem ale zaglądałem tam już i nie widać śniedzi ani nic z tych rzeczy.

-Zawsze tankuje do pełna na markowych stacjach (lotos-orlen)

-Autem codziennie dojeżdżam do pracy droga ekspresowa. W ciągu ostatnich 500km 200km zrobiło w górach.

-Dolewam oleju 2T wyciszyło to trochę wtryski. I szarpanie i wyskakiwanie błędów owszem zmalało. Ale dalej się zdarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, halas2 napisał:

-Rok produkcji 2009.

Sprawdzić czy nie ma powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową,

Sprawdzić stan styków przy ecu, użyć Kontakt 60,

6 minut temu, halas2 napisał:

-Autem codziennie dojeżdżam do pracy droga ekspresowa.

Jaki to dystans?

Dawaj po garach na rozgrzanym silniku, wysokie obroty silnika ale prędkość bezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Było powietrze między filtrem a pompą z powodu uszkodzonych złączek. Jak i pomiędzy gruszka a filtrem. Przewody i złączki wymieniłem. Pojawia się czasami bąbel przy gruszce po zgaszeniu. W przewodzie do pompy od tamtej pory nie widziałem powietrza.

- Sprawdzę stan przy ECU bo jak jest troszkę wiglotniej to mam wrażenie że jest gorzej. 

Do pracy mam 20km drogi pozamiastem i około 20km ekspresowej. Plus dojazd do domu. Łącznie 43km w jedną stronę. Może nie ciągle wysokie obroty ale przyspieszam dynamicznie tak samo wyprzedzam. Nie boje się czerwonego pola. Zostało mi jeszcze trochę nawyków z benzyny. Tym bardziej że równolegle jeżdżę autem benzynowym.

-przebieg auta 198tys.

-jaka powinna być zasysanego powietrza na wolnych obrotach? U mnie było 28 niestety nie pamiętam jednostki.

-zawsze rano po uruchomieniu około 40sekund pracuje delikatnie nierówno mocniej telepie silnikiem. I zauważyłem w clipie że 2 wtryskiwacz na zimnym silniku ma korekcję 1.2 a na ciepłym 0.8. Dlatego podejrzewam go trochę.

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, halas2 napisał:

- Sprawdzę stan przy ECU bo jak jest troszkę wiglotniej to mam wrażenie że jest gorzej. 

 

Sprawdź stan rynienek odpływowych, 

Zapewnić aby ECU, UPC były suche,

22 minuty temu, halas2 napisał:

Może nie ciągle wysokie obroty ale przyspieszam dynamicznie, tak samo wyprzedzam.

Nie boje się czerwonego pola.

Należy na drodze ekspresowej dawać po garach w zakresie poniżej czerwonego pola,

Powtarzać z uwagi, że ; " Auto długo stało przed zakupem we Francji "

30 minut temu, halas2 napisał:

I zauważyłem w clipie, że 2 wtryskiwacz na zimnym silniku ma korekcję 1.2 a na ciepłym 0.8.

Dlatego podejrzewam go trochę.

Jakie korekty są na pozostałych wtryskach ?

Ile km zrobiłeś z dodatkiem oleju 2T ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejem 2t zrobiłem około 2tys km. Nie klepią już tak nieprzyjemnie.

- W aucie po deszczu nie zbiera się woda. Wygląda to ok. Przerabiałem zatkane odpływy w Lagunie jak miałem.

- Z czerwonym polem wiadomo nie trzymam ciągle na odcince. Bardziej chodziło mi o fakt że nie zmieniam biegów przy 2tys. I nie boje się 3.5tys obrotow:) 

-co do korekt wieczorem po pracy podłącze clipa i zamieszczę zrzut ekranu. Będa to najdokładniej przekazane wartości. Nie mniej jednak są blisko 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, halas2 napisał:

Z olejem 2 t zrobiłem około 2 tys km. Nie klepią już tak nieprzyjemnie.

1/ Ponieważ masz fap-a to olej 2T może być tylko półsyntetyk ;

      - Platinum Rider Scooter ; Addinol MZ 406 ; Ravenol SCOOTER 2 ,

      - efekt powinien być b,widoczny po przebiegu ok; 5000 km,

2/  " Zawsze rano po uruchomieniu około 40 sekund pracuje delikatnie nierówno, mocniej telepie silnikiem " - napisałeś ;

       a/ można spróbować przełożyć wtrysk na inny cylinder na próbę,

       b/ poddać wtrysk ( w zakładzie specjalistycznym ) próbie rozpylania i czyszczenia ultradźwiękami,

       c/ skontrolować luzy zaworowe oraz pomierzyć kompresje, szczególnie na 2 cylindrze,

       d/ poddać wtrysk szczególnej kontroli wizualnej, bo szereg razy zdarzało się, że wtryski były nie z tej samej partii.

 

           

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Niestety kupiłem olej syntetyczny castrol. Kolejny będzie ravenol. Już zamówiłem. Wiem że chodzi o ilość popiołu z oleju.

- Co do punktu drugiego. Świece sprawdzałem wszystkie 4 maja taka sama rezystancje. Pojeżdżę jeszcze chwilę i spróbuję zamienić wtryski. I takie moje pytanie co podpunktu 2/d. Jak ważne są wtryski z tej samej partri?? Co w sytuacji gdy wymieniał bym jeden wtrysk?. Oczywiście z kodowaniem.

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, halas2 napisał:

Co w sytuacji gdy wymieniał bym jeden wtrysk?. Oczywiście z kodowaniem.

Wtrysk musi być oryginał, nie jakiś zamiennik czy hybryda ( 2 w 1 ).

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dostanę wtrysk lub 2 z demontażu z rozbitego samochodu nim wpadnie do niszczarki we francji stąd moje pytanie. O wtrysku innym niż oryginalnym nawet nie myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Częste awarie wtryskiwacza piezo 8200903034

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!