Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie wyświetlacza oraz samego r-linka


kiszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moim r-linkiem tzn. po wybraniu w ustawieniach stylu wyświetlania wyświetlacza oraz koloru podświetlenia wszystko jest ok do momentu zgaszenia pojazdu.

Wystarczy około 20 minut i za każdym razem po odpaleniu samochodu wskakuje mi kolor czerwony pomimo wyboru innego koloru przed wyłączeniem samochodu. Styl wyświetlacza zostaje ten sam, nie zapamiętuje tylko podświetlenia. Czy to jest normalne zachowanie i tak ma być , czy może jest coś nie tak z samym r-linkiem? Nie ukrywam, że ciągła zmiana podświetlenia na wybrany wcześniej zaczyna być irytująca. Chodzi o wyświetlacz 7" i wersję wyposażenia limited

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez kiszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że mam ustawiony multisense na komfort i jak wyłącze silnik na trybie SPORT to przy uruchomieniu pyta się czy zostaje na SPORT czy ma przerzucić na domyślny komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Ja dodatkowo mam problem z samym radiem. Gubią mi się fale. Wygląda to tak jak w starym samochodzie z samym bacikiem na dachu bez wzmacniacza. Na górkach gra lepiej , w dolinkach na wiślance nawet rmfu nie łapie.

W serwisie zrobili twardy reset ,ale nic to nie dało. Soft mam chyba najnowszy - 3.13 coś tam.

Dlatego podejrzewam , że może to być wina samego r-linka a nie softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po zmianie trybu nie pamiętało koloru oświetlenia ustawionego w Menu -> Pojazd -> Oświetlenie (wersja 2.2.19.300). Proponuję styl i kolor ustawić w menu Multi-Sense: wybieramy tryb, następnie naciskamy na Opcje i wybieramy "Konfig. bież. trybu". Tam możemy ustawić m.in. styl wyświetlacza i oświetlenie wnętrza. Przy takim ustawieniu u mnie pamięta kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam multi-sense u siebie . Mam trochę uboższą wersje r-linka. Byłem w aso gdzie problem zostal potwierdzony. Jutro mają to zdiagnozować. Jak uda się usunąć usterkę  napiszę dla potomnych co to było. 

Mała aktualizacja. Samochód odebrany z Aso . Problem jak był tak dalej jest. Zostało wgrane nowe oprogramowanie ( po raz kolejny ) niestety to nie pomogło. Po rzekomych konsultacjach z Renault Polska stwierdzono , że do kolejnej aktualizacji nic nie da się zrobić. O wymianie czegokolwiek nie było nawet mowy. Pan z obsługi klienta Aso powiedział, że jak mi się nie podoba to mogę złożyć reklamację ale to i tak nic nie da. To jakaś kpina jest. Dla mnie jak coś nie działa to albo się to naprawia albo wymienia jak naprawa nie wchodzi w grę. Tutaj widzę jest z tym problem. Pozostaje mi chyba tylko pismo do Renault Polska, chociaż mam obawy czy to coś pomoże.

Edytowane przez kiszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej, kiszczu, mam ten sam problem, po pierwszej wizycie w ASO dowiedziałem sie tylko tyle że problem jest ale nie mają na to rozwiązania, sprawa jest niby otwarta i czekam na jakieś info ale prawde powiedziawszy, i z uwagi na twoje doświadczenia z ASO nie spodziewam sie innych rozwiązań.Obawiam sie tylko że sprawę będą przeciągać, gwarancja sie skończy i temat dla nich zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Po oficjalnym zgłoszeniu problemu serwis musi się w terminie 14 dni do tego odnieść podejmując i informując cię o decyzji. Jeżeli stwierdza ze sprawa jest gwarancyjna to ci naprawia nawet za 3 lata jak w końcu znajda rozwiązanie. 

Dzialaj tak żeby mieć to na piśmie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem auto z ASO, pan radośnie poinformował mnie na wstępie że technik ingerował w jakieś parametry radia niedostępne z poziomu uzytkownika i udało mu się usunąć usterkę dotyczącą resetownia się koloru menu. Niestety po otwarciu auta kolor był znowu czerwony co pan podsumował że trudno widocznie się nie udało i trzeba poczekać na ...aktualizacje softu R-Linka.Kiedy taka ma być i czy bedzie zawierała poprawki dotyczące zapamiętywania kolorow menu nie jest wiadome.Innymi słowy nie udało się w ASO nic załatwić...może kiedyś bedzie update i może to pomoże...Jak na razie od  października nic nie wyszło a to juz prawie pół roku.

Co do Twojej, Sarna1, wypowiedzi, pisząc oficjalne zgłoszenie masz na mysli pisemną reklamację?Nie wiem jakie masz doświadczenie w tym zakresie, ja specjalnie nie mam, myślisz że zgloszenie sie do ASO z tym problemem nie jest wystarczające?Zasadniczo zgłosiłem usterkę oficjalnie.

Edytowane przez pawelbass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ściema z tym softem . Z resztą o ile mnie pamięć nie myli to w styczniu była chyba aktualizacja i nic to nie dało.  Ja przy okazji wizyty z lampą znowu zgłosiłem problem podświetlenia i po 2:dniach walki i niepotrzebnej wymianie zegarów ASO rozłożyło ręce i czeka na decyzję Renault Polska . Dodatkowo gość w ASO był  tak bezczelny że probował mi wmówić iż to ja coś pozmieniałem w  parametrach i teraz się tego nie da ustawić . Normalnie brak słów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wymiana zegarów nie pomogła.Z tego wyczytałem wcześniej jeździmy autami wyprodukowanymi w podobnym czasie, u mnie jest lipiec 2018, wersja Limited.Kto wie może trafiliśmy na serie wadliwych cześci nie wiem uszkodzone radia (u mnie wczoraj technik grzebał coś w radiu właśnie ) albo inne moduły sterujące deską rozdzielczą. Daj znać jeśli dostaniesz odpowiedź z Renault Polska. Nie powiem frustrujące jest to że sprzedają auta z takimi bublami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj odpowiedz, że Renault Polska nie jest w stanie poradzić sobie z tym problemem i temat zostaje przekazany do Francji do producenta . Mam czekać na odpowiedź . Dam znać jak wymyślą coś sensownego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!