Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 phI kilka pytań odnośnie silnika


smarcik

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej-2010 staram się jak mogę i jak potrafię stosować się do zaleceń.  Wszystko robię sam pod domem. Nie jestem mechanikiem samochodowym tylko elektronikiem. Przepraszam, że pewne wskazówki pominąłem wynika to tylko z tego iż nie mam jak lub nie wiem jak je wcielić w życie. Doceniam to, że poświęcacie mi swój cenny czas i macie ochotę odpisywać na moje posty. 

 

Postaram się jutro nagrać jakie dźwięki wydaje silnik podczas odpalania na zimno.

 

Powiedzcie mi jakie są typowe objawy kiedy klęknie to nieszczęsne KZFR. 

 

Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół nie. Zależy od uszkodzenia. Najczęściej jest problem przy odpalaniu i później żadnych objawów - tak zawsze było u mnie. Inny objaw to czasami gaśnie jak schodzi z obrotów, np dojeżdżając do skrzyżowania. Zdarza się też, że zaczyna terkotać w granicach ok. 2000obrotów. Tematów o tym jest na forum multum, np. tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wtyczkę od zaworu zmiennych faz rozrządu może to on powoduje cykanie potem podepnij z powrotem zobacz czy jest różnica czy cyka z odpiętą wtyczką..Tak miałem w swojej Megance , po wymianie zaworu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2018 o 09:06, smarcik napisał:

- auto po nocnym staniu rano ciężko odpala. Wciskam start kręci ale nie pali, wyłączam 

 i za drugim razem udaje się uruchomić silnik dość szybko. Później cały dzień odpala od strzału. 

Sprawdź stan klem i biegunów akumulatora, powinny być czyste i mocno dokręcone,

Sprawdzić woltomierzem jak nisko schodzi napięcie na akumulatorze przy włączonym rozruszniku,

Jeżeli spadnie poniżej 10 V,  to zwykle znaczy,  że bateria jest już zużyta,

Profesjonalny pomiar, to testerem w serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się do tematu z jednym tylko pytankiem. Właśnie świece wymieniałem i chce się upewnić, że stan tych starych nie wskazuje na zbyt bogatą mieszankę. Od pół roku mam gaz, niedługo jadę na jego przegląd, to mógłbym wtedy ewentualnie wspomnieć o problemie. Świeca ma rdzawy kolorek w środku i jest okopcona na bokach (na tym rancie), zdjęcie poniżej. Za bogata mieszanka to okopcenie również elektrody, dobrze mówię? Tak wyglądająca świeca oznacza, że wszystko jest OK? Będę wdzięczny, jak ktoś utwierdzi mnie w tym albo wyprowadzi z błędu :)

IMG_20190209_144610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz idealnie i nic nie ruszaj. Na pewno znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że na obrzeżu nie powinno być osadu, ale u nich jest zagrożenie przegrzewaniem głowicy i mniejsza moc.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!