Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj poduszkę powietrzną


Rekomendowane odpowiedzi

Co to za majster który ryzyko pomyłki w diagnozie scedował na Ciebie. 

 

Kupisz moduł. Dalej nie będzie działo i znowu jeżdżenie i kombinowanie. Używka kosztuje mniej niż flaszka (50 zlociszy na Allegro) ale jak piszesz - żadnej gwarancji. 

 

Odstawił bym auto do aso. Tym bardziej że chcesz nim jeszcze latać (lpg założone, żona będzie kręciła kilometry).

Naprawią, dostaniesz fv i po sprawie. A poduszki to jednak ważna sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 oczywiście masz w dużej mierze rację. Używka na Allegro jest za +/- za 50 zł. Nowy podobno poniżej 1000 zł nie schodzi. Jutro zadzwonię do mojego ASO i zapytam. Jakbym szukał używki to mam pytać o to czy był wystrzelony czy nie. Jakby był wystrzelony to od razu wyjdzie. Majster wywodzi się z ASO, teraz robi dla siebie. Robił już takie rzeczy. Gość kumaty, co chwilę jakieś Renault podjeżdża na plac. Twierdzi, że moduł jest uwalony. Ryzyko wyrzucenia 50 zł w błoto niewielkie. Na diagnozy wydałem już 260 zł (dziś 200 zł za 2h szukania, wcześniej 60 zł za Clip) więc pchać się w kolejne koszta (ASO) trochę mi się nie uśmiecha bo jeszcze za wymianę tego modułu zapłacę...

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinas dziękuję, że napisałeś. Było ok dosłownie przez chwilę i w sumie nie wiadomo dlaczego. Po prostu złożył wszystkie plastiki i się naprawiło. Później w trakcie jazdy strzeliły zamki po około kilometrze i wywaliło błąd na deskę. Zamki strzelały jeszcze kilka razy w różnych odstępach czasu. Tak ze 4 razy. Później w ciągu pół godziny nic. Sytuacja wróciła do stanu, że strzelają tylko w chwili gdy włącza się zapłon. Jeśli nie moduł to co? Wg majstra czujniki i wtyczki są ok. Nie rozbebeszał drzwi bo ponoć można sprawdzić ten czujnik w clipie. Przypomnę, że błąd wyskoczył podczas gdy auto było na montażu LPG. Akumulator był odłaczony na więcej niż 24h. Po podłączeniu akumulatora został podłączony komputer przed strojeniem (Gutmann) i wtedy błąd wyskoczył. Wcześniej go nie było.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinas W sensie wyłączyć centralkę gazu czy odłączyć przewody gazu od aku? Sprawdzane było z odpiętą wtyczką sterownika LPG i było to samo. W chwili kiedy zamki strzelają i wywala błąd auto jeszcze nie chodzi. Wystarczy włożyć kartę w slot.

20190727_122306.thumb.jpg.1ee74465b0f4cd1beb45d70dcf879d18.jpg

20190801_214949.thumb.png.cb29178fa511684511ba0870f8d1d5c6.png

Kontekst nieznany.

18 minut temu, cinas napisał:

Odłącz gaz bo jest na pewno na can

Nie wiem czy to ma znaczenie i czy o to chodzi ale OBD mam odblokowane i mogę podłączyć ELM lub Clip gdy auto chodzi na gazie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie zrobię. Trzeba sporo rozbebeszyć. potrafić i mieć czas. Zamówiłem już moduł. Mam nadzieję, że pomoże. Sprzedawca zapewnia, że niewystrzelony. Wszystkie numery mi się zgadzają oprócz tego pod kodem kreskowym. Jest od trochę nowszego egzemplarza niż mój.

Zamówiony:

image.thumb.png.6752ece0a9981a9058cd82a1b2706271.png

Mój:

20190801_163347.thumb.jpg.a28e4a485ff5ef8b3f72c3f347dbc230.jpg

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pbet napisał:

Sprawdził czujniki i wyglądają ok. Wszystkie wtyczki czyściutkie, eleganckie. Stwierdził, że wygląda mu to na padnięty moduł od poduszek powietrznych. 

 

Mam dwa takie czujniki, oba wyglądają elegancko, piny czyste. Tyle że oba są uwalone. Nie wiem czym się objawia błąd modułu poduszek. Ale jak padł mi czujnik w drzwiach to miałem dokładnie takie objawy jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też nie wydaje, żeby to była wina sterownika airbagu.

Ale po zakupie nowego i tak pewnie będziesz musiał go skonfigurować w CLIPie bo w nim jest zapisana struktura sieci CAN danego egzemplarza. Jak trafisz na inny to będziesz musiał to przekonfigurować.

17 godzin temu, pbet napisał:

(dziś 200 zł za 2h szukania, wcześniej 60 zł za Clip

Muszę chyba podnieść stawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam do Was z informacjami i prośbą o dalsze sugestie. Sytuacja wygląda następująco.

 

Zamówiłem ten moduł o numerach identycznych jak w moim poza długim ciągiem znaków pod kodem kreskowym. Po wymianie modułu majster stwierdził, że moduł był uszkodzony (błąd stały modułu, wymień moduł) ale też, że jednak to nie to bo błąd modułu na moim module nie wyskakuje tylko jest ten stały błąd obwodu czujnika uderzenia bocznego z lewej strony.

 

Majster powiedział, że to musi być czujnik w lewym słupku bo jak go odpina to nic się w clipie nie zmienia. Podpowiadałem mu czujnik w drzwiach ale ponieważ clip go widzi i po jego odpięciu wyskakuje błąd na pomarańczowo to stwierdził, że jest on sprawny i to musi być ten w słupku.

 

Kupiłem więc ten czujnik, dziś mi go wymienił i... zamki nadal strzelają, błąd poduszki świeci się na desce, a w clipie jest ciągle ten sam komunikat:

DTC809211 obwód czujnika uderzenia bocznego strona lewą.

 

Błąd czujnika pod fotelem zniknął w dniu podmiany modułów.

 

Podpowiedzcie co jeszcze zasugerować bo mnie zaraz coś trafi. Kazał dzwonić w środę. Do tego czasu ma poczytać dokumentację i następne spotkanie to będą chyba pomiary instalacji choć mówi, że ją sprawdzał i jest "czyściutko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!