Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj poduszkę powietrzną


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie po wymianie czujnika - opis postępowania przy Megane III coupe '09. 

 

Problem:  komunikat ,, skontrl. poduszkę powietrzną" po włączeniu zapłonu. 

Podczas jazdy świeci kontrolka ,,klucz" oraz ,, airbag" dodatkowo zamek centralny ,,klika" co jakiś czas. 

 

Diagnostyka:  Clip - odczytanie błędów, odczyt błędu. - uszkodzony obwód czujnika uderzeniowego drzwi prawe. 

 

Naprawa: wymiana czujnika na nowy/sprawny. 

Odpiąć akumulator. Rozebrać boczek drzwi. Warto mieć nowe spinki, lubią pękać. Zdejmujemy boczek drzwi, odpinamy kostkę od lampki, kontrolera szyb i linkę od klamki. 

Czujnik znajduje się pod zamkiem, aby go wymontować trzeba odkręcić śruby mocujące - dwie są widoczne po otwarciu drzwi - na ich boku. Dwie są widoczne po zdjęciu boczka. Osłona do której przykręcony jest czujnik jest połączona z prowadnica szyby. Oczywiście szyba musi być uniesiona. 

Czujnik jest przykręcony do osłony śrubą która wystarczy poluzować i zsunąć czujnik. 

Montujemy wszystko tak jak było. 

 

Podpinamy akumulator i modlimy się by czujnik nie miał ukrytej wady/zwarcia bo mogą wywalić poduszki. 

 

Jeśli wszystko poszło dobrze podpinamy Clipa ! Błąd na 99% sam nie zniknie. Po podłączeniu standardowo - diagnostyka odczytanie błędów, kasujemy błędy i gotowe. Ze względu na fakt że u mnie są zamontowane maty wygłuszające czas takiego zabiegu może się różnić niż przy standardzie. Mi to zajęło 2h. Za drugim razem max 1h. Gdyby ktoś miał pytania to śmiało. 

 

IMG_20210425_164330.jpg

IMG_20210425_164325.jpg

IMG_20210425_164314.jpg

IMG_20210425_164311.jpg

IMG_20210425_161939.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że czujnik czarny z szarym nie pasują zamiennie, mimo, że da się je podłączyć. Jeżeli je zamienimy to i tak będzie błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie można ich zamieniać. Główny numer seryjny musi się zgadzać z tym który mamy oryginalnie zamontowany. Te mniejsze cyferki mogą się różnić gdyż jest to już ( z tego co wiem ) indywidualny numer każdego produktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Odkopuję temat mając ten sam problem.

 

Jestem laikiem, ale przed oddaniem do mechanika warto spróbować samemu, czy to przypadkiem nie jakaś  pierdoła :)


pierwsze zdjęcie - wtyczka pod fotelem kierowcy - nie wpięta, bo nie ma gdzie (???)

 

drugie zdjęcie - wtyczka w szynie fotela kierowcy - wydaje się być Ok 

 

trzecie zdjęcie - wtyczka pod fotelem pasażera, która w porównaniu do analogicznej z pod fotelu kierowcy, jest połączona.

 

Nurtuje mnie wtyczka pod fotelem kierowcy - czy ona rzeczywiście ma być luzem?

 

z góry dzięki za porady :) 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - aniewa

 

81AD2589-A41A-451B-9249-CD0D70507F2C.jpeg

936DB713-CF81-4A41-A6A3-F1847049C05C.jpeg

613C06C5-8563-42DE-B216-4CB23A78A5F1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie - wtyczka do czujnika zajętości fotela, w M III fotel kierowcy nie posiada takiego czujnika

Drugie zdjęcie - czujnik położenia fotela. Wpięty w szynę prawidłowo

Trzecie zdjęcie - czujnik zajętości fotela pasażera. Jest tam umieszczony i wtyczka prawidłowo podpięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem problem z tym czujnikiem. Jak kogoś denerwuje klikanie zamka co minute to po odpięciu wtyczki od uszkodzonego czujnika robi się cisza:) żadne rezystory wpinane w kostkę czujnika nie pomagają. Rzeczywiście trochę rozkręcania jest ale nie ma też tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od kilku dni wywala mi komunikat skontroluj poduszkę powietrzną + klucz. Nie ma żadnych innych objawów, zamki nie strzelają.

Na razie chcę sprawdzić wtyczkę pod fotelem. Czy to ta żółta?

 

IMG_20221227_102247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kede86 napisał:

Na razie chcę sprawdzić wtyczkę pod fotelem. Czy to ta żółta?

Tak, to ta wtyczka. W M III raczej nie zdarzają się problemy z łączeniem w tej wtyczce. Odczytaj błąd bo prędzej będzie wadliwy któryś czujnik w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!