Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie osiąga temperatury roboczej silnika-Megane IIIphIII 1.5 DCI 110 fap


Rekomendowane odpowiedzi

No tak może być, tylko mierze to elm i utrzymuje mi 72_74 st. A sprawny termostat powinno ok. 80 

Podpiąłem ELM u żony w megane iii 1.5 dci 106 i termostat doszedł do 81 otworzył się i utrzymuje 78 _79 stopni. Tak że w moim raczej termostat jest do bani 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, mam bardzo podobny problem.

 

Pierwsza kreska w Megane 3 wskakuje dość szybko. Po przekroczeniu ok. 8 - 10 km zagrzewa się cały, po jechaniu z góry temperatura spada znowu do jednej kreski i później nagrzewa się po znowu ok. 8 km. Wymieniłem termostat na nowy jednak problem nie został rozwiązany....

Teraz dość szybko wskakuje pierwsza kreska natomiast całość ostatnio nie nagrzała się po przejechaniu  20 km , zagrzała się całość po tych 20 km jak wskoczyłem na autostradę przejechałem jeszcze kilka kilometrów i przekroczyłem prędkość 110 km/h. Dodam, że termostat jest nowy i nie jest jakimś tanim zamiennikiem. Dodam jeszcze choć nie wiem czy to coś ma związek z klimatyzacją, ale od strony pasażera nadmuch jest słabszy - chłodniejszy od strony nadmuchu kierowcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś razem z czujnikiem, bo może on być walnięty. Ja złożyłem taki https://allegro.pl/oferta/termostat-vernet-renault-megane-iii-7582168802?utm_medium=app_share&utm_source=Facebook i narazie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymieniłem razem z czujnikiem. Dzisiaj zauważyłem że.. 

Po 20 km zagrzala sie całość, po kilku kilometrach nowu spadlo do jednej kreski i po kilkunastu kilometrach znowu zagrzala sie całość i trzymał cały czas... moze być to wina czujnika 

A co moze byc przyczyną słabszego nawiewu od strony pasażera? Tzn wieje chłodniejsze powietrze niż od strony kierowcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 29.10.2018 o 20:00, Gość napisał:

Witam. Tak jak w temacie. Moja Meggi po przejechaniu dzisiaj 60 km podniosła na liczniku tylko jeden kwadracik na zegarach i ani sni o tym, by zapalil sie choć drugi. W aucie jest cieplo, leci ciepłe powietrze. W czym może byc problem? Dodam, że dzisiaj zakupilem te auto. 

Licze na jakies sugestie, pozdrawiam

IMG_20181029_194948.jpg

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.6 literki PL. - mireczek01

Przyłączam się do tematu .Mam to samo termostat otwiera przy83 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!