Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie osiąga temperatury roboczej silnika-Megane IIIphIII 1.5 DCI 110 fap


Rekomendowane odpowiedzi

Przy obecnych temperaturach jak jest sprawny termostat zapali się druga kreska przy normalne jeździe po max 10km, przy turlaniu się max po 15-20km. Przy ciągłej jeździe powyżej 90km/h jak się zapali to już nie gaśnie. Jak jest inaczej, wracamy do punktu wyjścia - czyli NOWY ORYGINALNY termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@splice, no tak to mniej więcej u mnie wygląda, z tym że trzeba by zdefiniować co to jest >>normalna jazda<<. Ja mam takie miejsce na trasie z pracy do domu, gdzie z dokładnością do kilku metrów zapala się drugie pole. Temp. zewn. ok. 10-15 st. C. Jak jest zimniej, to się nie zapali w tym miejscu, a czasem i w ogóle; a w rzeczonym miejscu się zapala, gdyż wjeżdżam na pustą trzypasówkę, zmieniam pasy, kręcę silnik powyżej 2000-2500 obr./min. Wystarczy 500 metrów takiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2018 o 17:30, splice napisał:

Przy obecnych temperaturach jak jest sprawny termostat zapali się druga kreska przy normalne jeździe po max 10km, przy turlaniu się max po 15-20km.

U mnie nawet podczas jazdy po mieście druga kreska zapala się po przejechaniu 5-6km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy mam u siebie taki sam problem , czy jest możliwość sprawdzenia czy to jest termostat czy tylko czujnik . dodam ze ogrzewanie działa bez zarzutów więc wszystko by wskazywało na czujnik  ? Można to jakoś sprawdzić CLIPem czy jakimś innym  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny termostat w Megance III jest na temperature 83 stopnie. Jest sposób aby wszystko było jak należy + spala o 0,5 litra mniej. Sprawdzone na 3 megankach bo ciagle tak wymieniam również w swojej prywatnej.

 

TH6126.89J - nr verneta termostatu z Clio III miedzy innymi 1.2 16V temeratura 89 stopni. Kupujemy, wyjmujemy, wkładamy do naszej starej obudowy termostatu i wszystko działa jak należy. Silnik dogrzewa się idealnie. Spalanie u mnie akurat z 6.6/6.7 spadło do 5.9/6.0. Średnio po około 8-10 km trzyma na 2 kresce.

 

Edytowane przez czarny_1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolego w zasadzie każdy turbo diesel ma termostat chlodniejszy nawet turbo-benzynki maja chłodniejsze termostaty ze względu ze pod obciążeniem w głowicy wystepują dużo większe obciążenia termiczne wiec w lecie można uszkodzić upg. ja bym nie ryzykował dla 3czy 5 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane III 1.5 dci wystepowały 3 rodzaje termostatu i to każdej w wersji 90/110 km

- 4 pinowy

- 3 pinowy 

- 2 pinowy

 

TH6393.89 jest na 89 stopni
TH6703.83 jest na 83 stopnie 4 pinowy
TH7125.83 jest na 83 stopnie 2 pinowy

 

W zależności od roku produkcji ( a najlepie spisać nr z starego gdyż Vernet jest oryginałem na 1 montaż w Renault).
Osoby posiadające TH6393.89 nie mają tego problemu. Tylko Meganki z 83 stopniowym.
Dla czego piszę o Renault Clio III. Ponieważ w zamiennikach ani jeden nie wykazuje nam osobno wkładu termostatu. Jest dostepny tylko pod 83 stopnie.
Renault Clio III 1.2 16V ma identyczny termostat w obudowie jak  TH6393.89, a przełożenie i zdemontowanie starego to 2 minuty.

Więc Meganki również jeździły na 89 i taki termostat działa jak należy.

Z prywatnej autopsji według VIN u mnie wskazywało na termostat 89 stopniowy (TH6393.89) Taki zamówiłem. Jak się okazało po wydemontowaniu termostatu był 83 stopniowy 4 pinowy.
Rozmawiałem sporo z serwisem Renault z Opola aż uświadomił mnie jeden z kierowników serwisu na czym rzecz polega. 
Wyprzedzam pytanie odnośnie czy może ktoś założył inny..... Jestem 1 właścicielem. Tak więc 89 stopniowe jak pisałem wyżej również w naszych megankach jeżdżą.

Z 83 stopniowym moja Megi była ciagle niedogrzana. Spalanie dużo wyższe niż u znajomych i to mnie zaniepokoiło, więc postanowiłem coś z tym zrobić i po paru telefonach udało sie czego życzę reszcie.

Pozdrawiam
 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam no u mnie padł termostat utrzymuje 73 -74 stopnie. Nie wiem co wybrać czy ori. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7660619033 taki mam w samochodzie czy Wernet  http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7533818592 Czytając poprzednie posty ori. mają nie za dobre opinie. I czy za taką kasę będą oryginalne, czy to jakaś podróbka 

Edytowane przez mariuszekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!