Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Autoalarm


Rekomendowane odpowiedzi

Uratowałeś mi człowieku życie, dwie nocki nieprzespane :-D wyłączyłem to coś co się zwie alarmem i mam święty spokój. Dioda przestała mrygać więc zdechł... amen!

Gdyby nie ta fotka to kostki bym szukał dalej z tyłu gdzie syrena...

DZIĘKI SERDECZNE ZA SZYBKĄ REAKCJE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Troche odgrzeję temat.

Proszę o odpowiedź:

- czy ktoś z szanownych forumowiczów ma u siebie zainstalowany fabryczny autoalarm?

- jak taki autoalarm się sprawuję?

- czy posiada on czujniki ruchu?

- czy megane II grandtour faza I ma przygotowaną instalacje do podpięcia alarmu?

- czy dam radę podpiąć go sam?

Jeśli ktoś może pomóc to z góry dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm sprawuje się dobrze .W poście 88 masz zdjęcie gdzie jest kostka od fabrycznego alarmu (jest w każdym).Ma czujki ruchu .Kupując używany musi być wyczyszczony (wykasowany poprzedni samochód)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy kupić coś takiego:

http://allegro.pl/autoalarm-renault-megane-ii-i2375354411.html

Znaleźć tą kość, wpiąć w nią wtyczkę z tego alarmu, zamocować gdzieś skrzynkę sterownika alarmu i syrenę, pociągnąć kabelki i zamocować np. na słupkach czujniki ruchu i to wszystko?

Nie trzeba podpinać nic w np. drzwiach?

Jeśli to takie proste to chyba się za to zabiorę ale muszę mieć pewność.

Nie chciałbym potem szukać przyczyny np. samoczynnie włączających zamków w drzwiach.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm fabrycznie montowany jest za prawą tapicerką w bagażniku.Dodatkowo podłączyć musisz maskę silnika.Po zamontowaniu aby działało musisz Clipem uruchomić opcję że masz alarm i wszystko powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Dzięki za wyjaśnienia.

Zauważyłem, że te fabryczne alarmy są tak opisane jakby były przydzielone do poszczególnego rodzaju nadwozia.

Wychodzi na to, że muszę poszukać coś co pasuje do Grandtoura.

Chyba, że jest to obojętne.

Wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w opisie pisze, że do kombi ale na kartce pokazany jest rysunek scenica.

Znalazłem już alarm przeznaczony - przynajmniej z opisu - do kombi, sprzedajacy też potwierdził przeznaczenie.

Dzięki za pomoc kol. Nel

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przeczytałem juz chyba wszystkie wątki na forum o alarmach ale mam jeszcze wątpliwosci:

-jesli alarm jest wyczyszczony (cobra) to czy bede jeszcze musiał prosic kogos z clipem o właczenie go?-i za to placic?

-poniewaz seo perfect kosztuje na allegro ponad 300zl zdecyduje sie chyba na cobre za 130zl z czujnikami ruchu-ma ktos moze jakas instrukcje do tego alarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam. mam problem z alarmem w megane sport 1.6, rok 2006. Po zamknieciu samochodu originalnym pilotem, po okolo 30 sek wlacza sie sygnal dzwiekowy i swietlny, wylaczam do tez pilotem, ale mam otwarty caly czas samochod, moze ktos mial podobny problem. dziekuje.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na alarmie który jest w Megane ale standardowo problem wygląda na awarie którejś z czujek. Prawdopodobnie ultradzwieki albo uderzeniowa-ona najczesniej mają ustawione opóźnienie załączania na 30 sekund po uzbrojeniu alarmu. Masz którys z takowych czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!