Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Megane III - Spotkała mnie przedwczoraj nie miła sytuacja, jadę sobie jadę, a nagle w czasie jazdy na liczniku wyskoczyło, że prawe z przodu drzwi są otwarte, wszystkie światła wewnątrz się pozaświecały i pikanie, żeby zamknąć drzwi co oczywiście próbowałem wielokrotnie . Aktualnie nie mogę zamknąć samochodu bo zamki odbijają, wszystkie drzwi pozamykane, podejrzewam jakiś czujnik ?? Zauważyłem, że w czasie jazdy pokazuje chwilami, że drzwi są zamknięte a po krótkiej chwili znów ikonka otwartych drzwi, tak jakby coś nie łączyło ? Wczoraj udało mi się zamknąć samochód, natrafiłem na moment w którym wszystko było ok, dzisiaj już nie miałem tego szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz drzwi kierowcy i trzymaj przez pięć sekund przycisk centralnego zamka. Pomimo otwarcia drzwi zamki się zaryglują, następnie wystarczy zatrzasnąć drzwi. Otworzysz pilotem. Oczywiście jest to rozwiązanie doraźne dopóki nie naprawisz tego zamka.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, blake napisał:

Czyli co, cały zamek do wymiany ??

Tego się nie dowiemy przed rozłożeniem - może mikrowłącznik, ale równie dobrze może być zębnik napędzający listwę przesuwną, przełączającą mikrowłącznik i sprężyna przy nim.

Wymiana zamka to najprostsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten przycisk. U mnie to działa. Zarówno w poprzednim SCII jak i w obecnym SCIII. Przy naciśnięciu przycisku najpierw odbije a po pięciu sekundach zamknie. Można wówczas zatrzasnąć drzwi. Być może u Ciebie to nie dziaiała w związku z uszkodzeniem zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że masz MII ale instalacje są praktycznie identyczne. Przydawał się ten sposób przy wyjmowaniu akumulatora do naładowania. Zamykałem drzwi przy otwartych drzwiach kierowcy, wyjmowałem aku i zatrzaskiwałem drzwi kierowcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jeszcze raz, żeby nie zakładać nie potrzebnie nowego tematu to mam pytanie, zamierzam kupić ten zamek w prawe drzwi z przodu i tak patrze są 4 PINOWE i 6 PINOWE, teraz pytanie, który kupić ?? nie ukrywam, że chciałbym to rozbierać jak już dotrze zamek i wymienić od razu .... Podejrzewam, że te piny mają związek z Hands Free ?? może się mylę ? Jeśli tak to mam HANDS FREE, więc który kupić  6 czy 4 pin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość pinów zależy od tego czy zamek ma dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe czy nie ma. Z tym zabezpieczeniem posiada 6 pinów. Dwukrotne kliknięcie przyciskiem zamykania na pilocie powoduje, że nie otworzysz drzwi od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!