Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zdarza się że silnik nie odpala za pierwszym razem


qsza82

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarza się że silnik nie odpala za pierwszym razem, za drugim podejściem odpala bez problemu. Raz zdarzyło się że na zimnym silniku po takim nie odpaleniu zgasł 2 razy w czasie jazdu. Wymieniałem czujnik położenia wałka rozrządu i nadal to samo. Dołączam nagranie jak to wygląda na desce. Będę wdzięczny za wszelkie porady. 

Edytowane przez qsza82
Nie dodałem filmiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe bo u mnie też padło jeszcze przed zrobieniem 15k km... Zresztą ten dźwięk spod maski jest tak charakterystyczny, że tu nie trzeba jakiś diagnoz stawiać ;) Taki urok tego silnika. Ja osobiście tak jeżdżę prawie rok. Nie będę co rok czasu wymieniał KZFR..

Edytowane przez Colt1255
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qsza82 napisał:

Możliwe że padł po 15 tyś w zeszłym roku we wrześniu wymieniłem razem z rozrządem ?

Wymieniono skutek, a pozostawiono przyczynę i efekt jest ponowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony jest zawór sterujący KZFR..Jest niedomknięty i olej nadmiernie wypełnia koło powodując z czasem jego uszkodzenie. Uszkodzenie, to brak powrotu koła do pozycji zerowej.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak książkowo to wygląda, ale wiem jak jest przy nowym kole i z nowym zaworem dla oleju 10W. Wyprzedzenie jest w okolicy 3 stopni. Samochody z uszkodzonym kołem mają od 14 stopni w górę. Bardzo często bez żadnych oznak jest od 7 stopni w górę.

Sam mam olej 5w40 i mam po ponad 20 kkm od wymiany koła 3.1 stopnia. Jadąc równomiernie ok 3000 obr. Jest w granicach 5 stopni.W sobotę jechałem samochodem, który miał 8 stopni na wolnych i to już się wyraźnie czuje przy przyśpieszeniu. Wiadomo, że wartość przesunięcia wzrasta z ciśnieniem pompy oleju, jak również z tego, co dodaje sterownik przez elektrozawór.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywotność KZFR duży wpływ ma jakość oleju i jego poziom. 5W40 najlepiej z Elfa oraz trzymać poziom blisko maksimum. Jeśli jeździ się dużo, głównie w trasie to wymiana co 15 tys., jeśli po mieści i mało to wymiana maks. co 10k. Po odpaleniu samochodu należy odczekać 15 sekund, żeby olej rozprowadził się po magistrali i dotarł do koła. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!