Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szron na przedniej szybie od wewnątrz


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, pbet napisał:

Ja wspomnę, ale o tym już wiesz, że razem z nowym filtrem kabinowym zdałoby się przeprowadzić dezynfekcję układu. Możesz to zlecić, a możesz kupić puchę, wstawić do auta i jakoś też się zrobi.

testowane, mało co to daje dezynfekcja. Lepiej zrobić to tam gdzie robią klime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ten serwis klimy nie kosztuje 50 zł. Wg mnie wymiana filtra kabiny bez dezynfekcji układu mija się z celem. Płacisz za filtr i wymianę pewnie razem koło 100-150 zł. Dokładasz drugie tyle i masz spokoj na rok, a jak nie dołożysz to może się okazać, że układ jest tam zasyfiony, że nowy filtr za chwilę będzie tak zagrzybiony jak stary. Jak robić to robić. Raz, a porządnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawione nawiewy na panelu klimatyzacji.Ja na okres zimowy ustawiam nawiew na nogi i szybę . U mnie szron na szybach nie występuje.Temperatura 22*C i zawsze włączona klimatyzacja.

Edytowane przez jose22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich doświadczeń w poprzednich samochodach wiem, że źródłem tego problemu jest zapchany filtr kabinowy i dywaniki welurowe, które są źródłem wilgoci. Oczywiście mokre dywaniki gumowe dadzą podobny efekt, ale w mniejszej skali, ponieważ wilgoć nie wsiąknie w tapicerkę od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomrud napisał:

Ze swoich doświadczeń w poprzednich samochodach wiem, że źródłem tego problemu jest zapchany filtr kabinowy i dywaniki welurowe, które są źródłem wilgoci. Oczywiście mokre dywaniki gumowe dadzą podobny efekt, ale w mniejszej skali, ponieważ wilgoć nie wsiąknie w tapicerkę od spodu.

8 rok jeżdżę tylko na welurach (gumowe to są dobre w daciowozach albo szmelcwagenach) i nie potwierdzam takiego źródła wilgoci.

No chyba, że ktoś nie używa ogrzewania w aucie, co też nie jest zbyt rzadkim widokiem na drogach - czapy i szale wyokręcane na głowie, rękawiczki. Wieś na maxa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czik3n tak jak pisałem wcześniej na chwilę obecną osuszyłem szyby ręcznikiem papierowym i od tej pory problem nie wystąpił, ale minęły dopiero dwa dni także nie wiem czy to pomoże na dłuższą metę. W grudniu szykuje mi się większy serwis samochodu (rozrząd, olej itp.) to przy okazji wymienię również filtr. Klimę mam włączoną cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!