Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

3 cylindrowki brzmia slabo, tyrkotaja. Troche po dieslowemu.

Silniki 4 cylindrowe czy wolnossace czy turbo tez nie brzmia dobrze. 

I to sie nie zmieni. 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pitrek napisał:

Póki co zakładam jakieś 6-8 lat przygody z M IV a potem się zobaczy. Podobno PSA ma fajne R3 choć ten 0,9 w Capturze całkiem kulturalnie pracował. Najsłabiej wypadł R3 w Skodzie. 

 

Akurat miałem ostatnio Skodę Kamiq 1.0 115 km , i szczerze to mocno bym się zastanowił nad zakupem ,bardzo fajne wrażenia a nie od dziś jestem anty fanem ,  a wręcz na samą myśl o tej marce miałem odruch wymiotny ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem scalą 1.5 DSG i brałem ja pod uwagę. Ale szczerze mówiąc z przodu jest odczuwalnie węższa kabina i nie jest to sedan:) najsłabsze jest to że nadal szczególnie boczna linia Rapidem mocno podchodzi. Cena niestety 83 000 zł. To min. Za 1.5 ambition po super rabatach. Wersja 150 z DSG nie spodobała mi się, mocno czuć teraz tzw. "lage" tryb sport, gaz w podłogę a samochód myśli, nikt nie miał do jazdy testowej wersji z manualem dlatego zrezygnowałem. 1.0 nie grałem pod uwagę, jestem za stary i to nie moja bajka ten "terkot" ale ogólnie warta przemyślenia tyle, że auto musi od razu " "zaskoczyć" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane 3 cylindrów nie będzie słychać bo zagłuszą je inne układy :D po przebojach ze sprzęgłem po dwóch latach zaczęło wspomaganie piszczeć, tak samo jak w moim starym MII... 

 

A Skoda poszła do przodu z designem, nowa Octavia robi wrażenie szczególnie w środku, poprawione TSI też wydają się lepsze [osiągi/spalanie] niż silniki Renault.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zupelnie inne auto. Jednak 3 cylindry to slabo. 

Ale czasami jak slucham ze 1.3 - 4 cylindry to straszny downsazing i wyzylowanie silnika, a sami jezdza 1.6 to mi sie smiac chce bo to zadna roznica. Co wiecej to 1.6 TCE jest duzo bardziej wyzylowane, szczegolnie to w wersji 205 km.

 

W silniku wazna jest nie tylko pojemnosc ale i liczba cylindrow. Sam zastanawiam sie jak w volvo jezdzi ich 3 cylindrowe 1.5. 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!