Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Samochód mam z przebiegiem 3000 km. Miałem już wymienione : przewód ze spinkami i "terkotanie" na razie ucichło oraz lewy i prawy łącznik drążka stabilizatora. Mam jeszcze coś ala stuk przy zmianie biegów i dodatkowo dość często nie wchodzi wsteczny bieg i trzeba czasami 3 lub nawet 8 razy puszczać sprzęgło i dawać na luz, aby móc wrzucić wsteczny bieg. Pozostałe biegi wchodzą dobrze.

Z tym biegiem zdarza się wam, że nie wejdzie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 8 razy dawać na luz to jak nie chce wejść bieg to wrzuć inny a później ten wejdzie. Czasem trzeba na 1 ruszyć o centymetry autem i koła zębate w skrzyni inaczej się ułożą. Wtedy bieg wchodzi  bez problemu.

Ja akurat nie mam problemu ze skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie w moim aucue skrzynia sama w sobie działa świetnie, mówię o pracy lewarka i ogólnie wrzucaniu biegów. Problem to jakiś hałas który dochodzi przy zmianie biegów głównie 1-2  to głuche stuknięcia jakby gdzieś był luz czy coś nie pasuje do siebie. Im cieplej na zewnątrz tym gorzej. Ciężko stwierdzić, czy ASO mówi prawdę co wymienili ale jak pisałem sprzęgło, wysprzęglik, pompka sprzęgła, przewod....grzechotanie w okolicy lewej stopy jest i trudno. Ale stuki przy zmianie biegów są bardzo wyraźnie słyszalne, już tylko skrzynia została jako możliwy problem....zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 12.12.2019 o 19:28, Hazel83 napisał:

Jestem już po zabiegu. Nie wiem czy dobrze że to napiszę, ale było, i jest realne zagrożenie wymiany całej skrzyni. Na chwilę obecną grzechotanie zniknęło, ale wiem że może wrócić, i wtedy będzie znowu ingerencja. 

Tak czy siak, ASO Yama na Nowotoruńskiej w Bydgoszczy ogarnęło mega dobrze temat. Z czystym sumieniem polecam tam wizytę. Mam nadzieję że nie zmienią swojego podejścia do klientów.  Brawo Pozdrawiam.

Stało sie. Jestem po wymianie całej skrzyni biegów, trwało to długo. Dostałem wyselekcjonowana, auto inne, lepiej jeździ, tak w po prostu. Chrobotania brak. Yama Bydgoszcz znowu na poziomie. Szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo, napisz co wymienili że grzechotanie ustało ??? Ja od 2 miesięcy czekam na wymianę skrzyni bo wszystko inne co wymienili rezultatu nie dało. W międzyczasie wymieniono maglownice więc 80% czesci w aucie jest nowych. Nadal grzechoce, Skrzynia stuka ale auto  jeździ, czekamy....

Co 2 tygodnie pisze maile i dostaję odpowiedź że mają auta z taką usterką i kiedy ją w 100% wyeliminują to mnie wezwą. A wcześniej było że to normalne i tylko wymyślam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nazariode napisał:

Milo, napisz co wymienili że grzechotanie ustało ??? Ja od 2 miesięcy czekam na wymianę skrzyni bo wszystko inne co wymienili rezultatu nie dało. W międzyczasie wymieniono maglownice więc 80% czesci w aucie jest nowych. Nadal grzechoce, Skrzynia stuka ale auto  jeździ, czekamy....

Co 2 tygodnie pisze maile i dostaję odpowiedź że mają auta z taką usterką i kiedy ją w 100% wyeliminują to mnie wezwą. A wcześniej było że to normalne i tylko wymyślam.

 

 

Wymienili dosłownie cała skrzynię, a przynajmniej taka informacje dostałem. Będę u nich w tygodniu to dokładnie podpytam i napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skrzynia grechotała to się Hazel83 pewnie gazu bał dodawać, a teraz nie grechoce to i pociśnie.Swoją drogą ciekawy jestem na czym polegało :

Dnia 12.09.2020 o 08:34, Hazel83 napisał:

Dostałem wyselekcjonowana

wybrali taką co niegrechoce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzychu73 napisał:

Jak skrzynia grechotała to się Hazel83 pewnie gazu bał dodawać, a teraz nie grechoce to i pociśnie.Swoją drogą ciekawy jestem na czym polegało :

wybrali taką co niegrechoce?

Gazu dodawałem, nie mniej niż teraz. Od czwartku nie chajcha (ja tak to nazwałem) napewno dam znać jak coś sie zmieni. Kultura jazdy zupełnie inna, w przyszłym tygodniu wyskoczę na trasę to zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, pozazdrościć, czekam aż mnie zaproszą na wymianę bo w moim grzechotanie to pikus. Przy zmienia biegów i teraz nawet przy redukcji skrzynia strasznie tłucze. Nawet do czwartego biegu tłucze. Może jak wymienia skrzynie to wszystko ustanie....zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, nazariode napisał:

Super, pozazdrościć, czekam aż mnie zaproszą na wymianę bo w moim grzechotanie to pikus. Przy zmienia biegów i teraz nawet przy redukcji skrzynia strasznie tłucze. Nawet do czwartego biegu tłucze. Może jak wymienia skrzynie to wszystko ustanie....zobaczymy.

proponuje jechać do Bydgoszczy Yama na Nowotorunskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu zgłosiłem w swoim ASO, ze ekran radia przygasa w losowych momentach. Odezwali się, ze czekają na sprowadzenie jakiejś nowszej wersji panelu, że Francja potwierdza wadliwość pewnej serii. Zmienili, będę obserwował. Plus cały czas walczę o likwidację tego szeroko opisywanego tu szurania/skrobania/odgłosu starego łożyska. Miałem już wymieniane łożyska w skrzyni, ale nic to nie dało. Ponoć ASO nagrało ten dźwięk u mnie, wysłali do centrali z prośbą o instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie "meganisci" 115 te :).

Głośne stukanie podczas ruszania, zmiany biegów, redukcji, dodawania i odpuszczenie "gazu" im cieplej tym bardziej dokuczliwe !!! Wymieniono mi półosie napędowe ! Sukces !!!!

Jak ręką odjął, nic nie stuka. Szkoda tylko, że zrobili to w momencie kiedy sprzedałem auto :) teraz mam 140 tce, graddcoupe, zobaczymy jaka będzie różnica. Ale pamiętajcie renault warszawa ul. Pulawska tam to zrobili, wiem, że mają nowe takie właśnie przypadki. Bardzo dlugo to trwało co zmusilo mnie do sprzedania auta, oddalem je w rozliczeniu. A że jezdzilem jeszcze moim nim odebralem nowe auto to w tym wlasnie czasie wezwano mnie na wymiane, wiec oddalem auto 100% sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy :) od pierwszych kilometrów wszystko lepiej chodzi, więc pełen nadziei ruszam w drogę ale słucham!!!. Biznes zamiany ? Poprzedni limited w grandcoupe był za 66400 oddałem po roku za 58100 a tce 140 intens plus R18, kierownica i fotele grzane za 75000.

Nie planowałem i jeśli naprawili by szybciej zmiany by nie było ale poczucie olewania i dobra koniunktura mnie zmobilizowaly, natomiast nam sentyment do tego auta bo to juz trzeci ! Pozdrawiam i nie dziękuję;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!