Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV 1.2 TCE 130 jaki olej? 5W40 > 5W30


cen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Bardzo proszę o radę doświadczonych forumowiczów.

Proszę o informację jaki olej jest zalecany do silnika 1.2 TCE 130 megane IV 2018. Wcześniej znajdowałem informacje, że jest to Elf 5W40, przy odbiorze zostałem pouczony też że takim jest zalany, jednakże ostatnio pojechałem na serwis ASO w celu zmiany oleju (pierwszy raz, po 10kkm) i silnik został zalany olejem elf 5W30 (evolution RN Tech Elite). Po moich uwagach powiedziano mi że zmieniły się zalecenia producenta (weszły nowe homologacje oznaczone RN17 odpowiadające 700/710). Oprócz tego teraz  poinformowano mnie że silnik był jednak oryginalnie zalany 5W30. Takiej klasy lepkości nie znajduję jednak na dokumencie z gwarancją i zaleceniami producenta dla olejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update: Jestem po rozmowie z kierownikiem serwisu aso, utrzymują, iż zmieniły się normy teraz jest RN17 RN17 FE i RN RSA (zamiast 710 itp) i generalnie w serwisach będą trzy oleje elfa 5W30, 0w20 i chyba 0W40 (Alpine). Zostałem poczęstowany jakąś broszurą na temat nowych olejów.

Cos znalazłem w necie na temat nowych olejów:

http://www.elf.com/en/news/50-year-partnership-with-renault.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.01.2019 wymieniałem olej po roku użytkowania.

Przed samą wymianą byłem się upewnić, jaki olej kupić (wg. gwarancji jest 10W40 lub 5W40) i nie wspominali nic o zmianach norm, ani specyfikacji zalecanego oleju.

Wlali taki, jaki im dostarczyłem (Elf 5W40 Evolution 900 SXR, zgodny z RN700/710).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, asiulka napisał:

X

Mam pewne podejrzenia, że tak właśnie jest i ten olej 5W30 to jest zalecany ale do 1.3 a nie 1.2, dzięki za odp

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienialem Olej dwa razy na wlasna reke, mam prsejechane 25 tys. Za kazdym razem dzwonilem do ASO Bydgoszcz i zalecali 5w40. Za kazdym razem lalem elf evolution 900 sxr z tego, co pamietam. Wymienialem filtr oleju i powietrza, filtu paliwa to auto nie ma.

 

:lapka:

Regulamin: pkt. 5.6 - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, podłączam się do pytania. Chcę wymienić olej, wiem, że musi być 5w30 i do tego z normą Renault RN 17 (nie może być 0700, 0710). Chciałbym coś o lepszych parametrach niż z beczki w ASO, i wybór jest mocno średni....

Są dobre opinie o Motulu, ale chyba nie mają tej specyfikacji. Jest jeszcze Neste, Yacco i Eurol, i chyba z tego wszystkiego francuskie Yacco najbardziej mi pasuje. Eurol coś za tani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!