Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy paliwo 100 PB ma sens?


LTar

Rekomendowane odpowiedzi

No to się nijak nie opłaca. Wg portalu e-petrol średnia cena 95 na 16.01.2019 wynosiła 4,75 zł, a 98 kosztowało 5,08 czyli o 0,33 zł drożej.

Czyli przy założeniu, że auto spala 8 litrów na 95 koszt to 38 zł, a na 98 przy spalaniu 7,5 wyjdzie 38,1.

Kiedyś żona dała się namówić na V-Power. Jakiejś wielkiej różnicy nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma to żadnego sensu. Więcej oktanów nie oznacza więcej mocy, mało tego, wyższa liczba oktanowa to niższa wartość opałowa paliwa. Dla przykładu LPG ma liczbę oktanową (oczywiście zależnie od jakości) nawet powyżej 100, a wartość opałową jak wiadomo niższą, niż PB. Tu chodzi tylko o spalanie stukowe. Stosowanie paliwa o mniejszej liczbie oktanów niż zaleca producent, jest niezdrowe dla silnika z racji niekontrolowanych samozapłonów w komorze spalania, a wyższa liczba oktanowa teoretycznie może obniżyć minimalnie spalanie, ale przy kształcie cen tych paliw zalewanie droższych i tak nie ma żadnego sensu :) Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet a czego tu się bać? wyższa oktanowość nie znaczy że będzie więcej mocy czy czegokolwiek więcej, jedynie, że paliwo będzie się spokojniej spalało (mniej spalań stukowych) 

 

@droopy w tym samym czasie napisałem praktycznie to samo co Ty :P

 

Jeszcze dodam, że PB100 ma sens przy mocno wysilonych, wyczynowych jednostkach, właśnie żeby nie wybuchały po przejechaniu kilku kilometrów.

Edytowane przez MichalVTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Shellu właśnie zatankowałem 100. Nie widzę jakiejś specjalnej różnicy w mocy silnika. A leję to prawie zawsze od dobrych 2 lat ma 1,4TCe. Jedyne, co zauważyłem, to własnt komfort psychiczny, że renia śmiga na możliwie najlepszym paliwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sarna1 napisał:

Więcej punktów na karcie smart. 

Smart z Shella jest średnio opłacalny. Dużo mocniej polecam jednak Payback gdzie punkty można wymieniać na kasę i płacić nimi za zakupy czy tankowanie (Kaufland/BP). Zbierać można bardzo szybko jeśli opanuje się temat z kuponami (Kaufland, BP, ME, Allegro i inne). Od października czyli w 4 miesiące obniżyłem swoje koszty o ponad 120 zł nie kupując niczego na siłę.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Circle K i BP nie mają gadżetów Ferrari a ja już mam dużą kolekcję :D - wszystkie autka itp.

W Paybacku mam od początku  uzbierane 120.000 :D i na bieżąco wydaję na akcesoria kuchenne :) . Większość nagród to śmietniki ale fajne były np. perfumy :( już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko część paliwa na BP jest tragicznej jakości. Ostatnio w Ck widać bardzo. Przerzuciłem się na shella i jest minimalnie ciszej. Na BP było swego czasu koszmarne paliwo i samochód nie chciał jeździć. Opinia podzielona wśród znajomych. Było to około listopada i grudnia. Też mam sporo punktów ale nie ma sensu wlewać czegoś gorszego by mieć jakieś punkty

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dreq02 napisał:

tylko część paliwa na BP jest tragicznej jakości.

Ja tankuję ogólnie na Shell, chyba że jest duży kupon na BP np. +500 pkt. co daje 5 zł. Różnicy nie zauważyłem.

8 godzin temu, Sarna1 napisał:

Ale Circle K i BP nie mają gadżetów Ferrari a ja już mam dużą kolekcję :D

No nie mają. Jeśli kogoś to interesuje to fakt, przewaga.

8 godzin temu, Sarna1 napisał:

W Paybacku mam od początku  uzbierane 120.000 :D i na bieżąco wydaję na akcesoria kuchenne :) . Większość nagród to śmietniki ale fajne były np. perfumy :( już nie ma.

No to sporo. Czyli jakieś 1200 zł w punktach. Nie lepiej płacić tymi punktami za zakupy czy paliwo, a perfumy kupić np. w iperfumy albo na bezcłowej przy okazji podróży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!