Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2014 1.6dCi Kombi


Qbak

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik: 1.6dCi
Moc silnika: 131KM
Rodzaj nadwozia: Kombi
Lokalizacja: Sosnowiec
Przebieg z ogłoszenia: 161000km
Cena: 41500

https://allegro.pl/ogloszenie/bose-renault-megane-1-6-dci-131km-max-opcja-7770003774

 

Idąc za przykładem tytułowania tematów o ocenach z forum Laguny wklejam zapytanie o ocenę powyższego egzemplarza.

Jestem właścicielem Laguny ale przyszedł czas na mniejsze kombi.

Może ktoś z Was interesował się zakupem Meganki i powie na co zwrócić uwagę w tym egzemplarzu. 

Przebieg wydaje się realny jak na ten rocznik, ale nie wiem czy jeśli ktoś zmieniał olej co 30tyś to nie będzie to potencjalny problem w przyszłości.

Z wyposażenia ma raczej wszytko na czym mi zależy tylko cena jest dość wysoka.

Myślicie, że warto się pakować w takie auto za taką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata 160 000 km

Moim zdaniem nie. 

Samochody z takim przebiegiem to przedmioty do pracy. Nikt tego nie szanuje. 

Nie mówię, że w każdym przypadku. Wiem, że trudno ale moim zdaniem warto szukać samochodu o prywatnego właściciela. Takie samochody w rodzinie są bardzo zadbane. 

P.s. Przy tym przebiegu wszystkie wydatki eksploatacyjne przed Tobą. Ludzie robią w 4 lata 150 000 km i sprzedają żeby nie wydawać nawet 1 zł na auto.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NńńnChciałem kupić Qashqai z takim przebiegiem. I zrezygnowałem. Choć auto miało pełną historię serwisową z ASO.    Po bardzo dokładnym sprawdzeniu wyszło kilka kosztownych problemów. Hamulce na wykończeniu- do wymiany tarcze p i tył w najbliższym czasie. Wydmuchana uszczelka kolektora wylotowego. Olej zmieniany co 30tys. Słabe świece żarowe.  To tylko tak z grubsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 latach i tym przebiegu trzeba liczyć się z wymianą 2 kompletów opon. Do tego amortyzatory, wahacze, rozrząd, tarcze przód i tył i pewnie wiele.innych. Można kupić ale do ceny trzeba doliczyć przynajmniej 5 000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LTar napisał:

Po 4 latach i tym przebiegu trzeba liczyć się z wymianą 2 kompletów opon

Przy tym przebiegu to raczej już opony powinny być zmienione. Ostatnio jeździłem 4 letnim Golfem z przebiegiem nieco ponad 110kkm gdy moja służbówka była w warsztacie. Opony w tym aucie choć jeszcze nie miały ogranicznika wręcz błagały już o wymianę.

Nie analizowałem ogłoszenia ale bym nie kupił 4 letniego auta z przebiegiem 160kkm. 40k rocznie to typowy przebieg przeciętnego handlowca, pewnie w większości po trasie i tu właśnie pojawiają się pytania o turbo, dwumasę itd. Nie wiadomo jak ktoś jeździł, a użytkownicy są różni. Ja auto służbowe szanuję. Na początku myślałem, że sam odkupię ale jak kupiłem rok starszą Megi to już wiem, że nie bo nie ma sensu ale szanuję dalej bo może dla kogoś z rodziny wezmę albo jakiegoś znajomego. Z kolei mam kolegów, którzy nie szanują (o szczegółach pisał nie będę) więc duża loteria bo nie wiesz czy ktoś o to auto dbał czy było po prostu maszynką do przemieszczania się w celu zarabiania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTar nie ma co przesadzać, moja ma 150kkm i dopiero drugi komplet opon, który spokojnie dojedzie do 200kkm. Rozrząd oczywiście wymieniony, ale reszta jak tarcze, amortyzatory czy wahacze nadal w oryginale i w dobrym stanie. Auto z Niemiec więc jeździło po autostradach, może być w całkiem dobrym stanie. Oczywiście to import więc ostrożność wzmożona i konkretne sprawdzenie, a cena do zbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po trasach latał to zużycie auta jak połowa tego wokół komina i nie szkodzi wtedy wymiana oleju co 30 tyś.Ale cena wysoka.

1 godzinę temu, Komarek napisał:

Słabe świece żarowe

Jak to zdiagnozowałeś?

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzychu73 napisał:

Jak po trasach latał to zużycie auta jak połowa tego wokół komina i nie szkodzi wtedy wymiana oleju co 30 tyś.

Jest tez druga opcja. Zawsze to może być taryfa :) Albo trasy. Inaczej nie da się zrobić takiego przebiegu w takim czasie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, krzychu73 napisał:

 

Krzychu73 - tak twierdził se4wis Nissana po dokładnym sprawdzeniu tamtego samochodu. Był błąd jakiś i dlatego sprawdzał świece.   Robił to mój znajomy więc mu wierzę.  

Aaaa,  i były drgania na budzie - zawieszenie silnika podało

 

Co przebiegu - nie oszukujmy się. Przy tym przebiegu zaczynają się wydatki. Takie samochody to najczęściej auta z kontraktu. Nimi się jeździ , nie cacka. Jeśli ktoś nie chciał korzystnie wykupić to po co miał dmuchać i pieścić?   Opony to najmniejsze zmartwienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Niestety szukając na Allegro przebiegi pow 160tyś w rocznikach 2014 to normalka. 

Możecie w takim razie polecić coś z rocznika co najmniej 2013 do 40tyś? 

Warunki konieczne to: kombi, full (albo prawie full) opcja, fajny wygląd no i mały przebieg (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Megane 2014 1.6dCi Kombi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!