Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomocy, ciężki orzech do zgryzienia, 1,5 dci dobrze wyposażone, czy 1,6 benzyna?


czachus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Pomóżcie mi proszę, bo żona mnie zje. 

Rozbijam się na drobne przy wyborze 3 aut. 

Obawiam się ciut 1,5dci choć to przysalonówka i ponoć dają 2 lata gwarancji w ramach Renault Selection. 

Auto do miasta głównie. Żonie się podoba, mnie też, ale ten dpf i osprzęt mnie przeraża. Warto? 

http://uzywane.renault.pl/wyszukiwarkaszczegoly/renault/megane/2010/21638#TAB1

 

Druga opcja jest taka - 1,6 benzyna i bardziej to mi podchodzi, ale "księgowej" się nie widzi, a mnie tak. 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-benzyna-110km-krajowy-bezwypadkowy-ID6BD7fI.html

 

Jest jeszcze ten jeden z Gdańska, był w innym wątku, ale nikt się nie wypowiedział odnośnie niego. 

https://www.olx.pl/oferta/renault-megane-renualt-megane-iii-2009-salon-polska-i-wl-CID5-IDypj2i.html

 

Help 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do miasta to raczej benzyna. Ale może niekoniecznie ta z linka, bo strasznie jakaś taka biedna i bez wyrazu... Widzę, że rozważacie i wersję HB i Grandtour, więc domyślam się, że nie macie bardzo sprezycowanej wizji tego auta. Może lepiej jeszcze poszukać porządnej benzyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wchodziło w grę nawet coupe, ale mam dwa psy więc HB lub grandtour lepiej się sprawdzi. Bardziej się skłaniam ku kombi. Znalazłem u mnie w mieście Grandtoura 1,6, ale taka bieda edyszyn. Granatowy, bez podłokietnika, klima manual. 

Podoba mi się ten 1,5 dci grandtour, kolega mi mówił, że on ma w pracy 3 takie i totalnie nic się nie dzieje. Tyle, że one u niego jeżdżą, a ja mam do pracy 13 km w jedną stronę, a u czasem robię krótsze odcinki. Nie wiem jak ten filtr w renowkach reaguje. Coś czytałem, że sam uruchamia procedurę wypalania. 

Ten bordowy jak rozmawiałem ze sprzedawcą to taka podstawa, tyle, że klima auto i kiera w skórze.

 

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, aż ktoś wyjedzie żebyś szukał Tce. To już taka forumowa tradycja i kwestia czasu :)

A tak serio to jak szukasz auta na 13 lub mniej km to diesla raczej nie bierz pod uwagę. Diesel na trasę, benzyna do miasta. Ta zasada nadal jest aktualna. Oczywiście znajdą się tacy, którzy po mieście jeżdżą dieslami (też takiego miałem) i może się nic nie dziać ale serce może boleć gdy prawie nigdy nie zobaczysz drugiego kwadracika od temp. płynu. Mnie bolało, że się wskazówka ledwo dźwigała (oprócz jazdy w trasie) i sprzedałem z uwagi na obawy przed ewentualnymi awariami. Szukasz około 8 letniego auta używanego więc im prostszy silnik tym mniej może być niespodzianek i kłopotów.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku ładnych lat jeżdżę klekotem 1,9 Sdi. To jest młotek, który wszytko znosi. Zostaje dla córki. Chce niech jeździ. 

Ale fakt nowe diesle to nie jest miękka gra :(

Problem polega na tym, że te 1,6 w tych pieniądzach co mam to raczej kupowały floty z bieda opcją lub dziadkowie w podobnej konfiguracji. 

Kupić nie problem, ale utrzymać.

 

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, czachus napisał:

Od kilku ładnych lat jeżdżę klekotem 1,9 Sdi.

Ten bez turbo?

Pamiętaj, że tutaj piszemy o francuskiej myśli technologicznej, a tu są głównie "delikatesy" do wyboru. Odrobina niewłaściwego traktowania i "foch" murowany, z tym że nie wystarczy przeprosić :)

9 minut temu, czachus napisał:

Problem polega na tym, że te 1,6 w tych pieniądzach co mam to raczej kupowały floty z bieda opcją lub dziadkowie w podobnej konfiguracji. 

Na dobre i fajnie wyposażone 1.6 trzeba poczekać i polować bo idą dość szybko (przynajmniej tak było w 2017 gdy ja kupowałem). To było szaleństwo. Dziś ogłoszenie i po kilku godzinach już zarezerwowany albo sprzedany. Sam kupiłem "przez telefon" zapewniając, że biorę po lekkiej negocjacji ceny i błagając o przytrzymanie kilka dni bo akurat byłem w delegacji.

12 minut temu, czachus napisał:

Kupić nie problem, ale utrzymać. 

Jaki masz budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pbet napisał:

Ten bez turbo?

Pamiętaj, że tutaj piszemy o francuskiej myśli technologicznej, a tu są głównie "delikatesy" do wyboru. Odrobina niewłaściwego traktowania i "foch" murowany, z tym że nie wystarczy przeprosić :)

Na dobre i fajnie wyposażone 1.6 trzeba poczekać i polować bo idą dość szybko (przynajmniej tak było w 2017 gdy ja kupowałem). To było szaleństwo. Dziś ogłoszenie i po kilku godzinach już zarezerwowany albo sprzedany. Sam kupiłem "przez telefon" zapewniając, że biorę po lekkiej negocjacji ceny i błagając o przytrzymanie kilka dni bo akurat byłem w delegacji.

Jaki masz budżet?

20 tys chcę się zamknąć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Laros napisał:

<ok> Dobrze radzę - szukaj TCe :D, najlepiej z silnikiem 2.0

Miałem 1,4 TSI w Gulfie 5.

Nie znałem dnia i godziny kiedy check engine się zapalał. 

Jakoś 1,4 w turbo to mi się źle kojarzy :(

2 litry to już coś. 

2 minuty temu, pbet napisał:

Z pakietem startowym typu rozrząd, płyny, świece itd.?

W razie co dołożę. Czyli generalnie albo celowac w 18 tys, albo 20 i po pensji na warsztat. 

I tak, 1,9 sdi bez turbo. Całe 68 koni czystej mocy ;) 

Edytowane przez czachus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-iii-1-6-benz-szwajcaria-oplacony-ID6BukrD.html

Czy możliwe jest, że były wersje z navi a kierownica goła, nawet bez skóry? 

 

O tym grandtourze też wspominałem, że golas, tyle, że w budżecie i jeszcze na serwis na start zostaje 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-1-6-16v-authentique-salon-polska-bezwypadkowy-ID6BD7aA.html

 

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault ma dziwne rodzaje wyposażenia. Niby maja tam jakieś pakiety. Ja mam np GT line i jest piękny środek a np grzanych foteli nie ma. A biedniejsze wersję maja ale nie mają np tempomatu. Ciężko za tym nadążyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na inne kraje mogły być inne wersje wyposażenia niż w PL. Brak napisu Megane na klapie wskazuje na przygody blacharsko-lakiernicze lub widzimisię poprzedniego właściciela. Pewnie to 1 ale z pewnością masz świadomość, że 99% aut sprowadzanych będzie miało jakiś wałek (przebieg, wypadkowość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!