Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomocy, ciężki orzech do zgryzienia, 1,5 dci dobrze wyposażone, czy 1,6 benzyna?


czachus

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą szwajcarską to gość jakiś mało kontaktowy. Do odpuszczenia.  Zadziwonie dziś o tego grandtoura z 1 5 dci. Niby ma gwarancję. Kwestia na co.

 

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dreq02 napisał:

Renault ma dziwne rodzaje wyposażenia.

Wiem że mało ważne info, ale potwierdzam. Znajomy qpił GS3 ma tam m.in.: xenon, navi, tempomat, klima automat, elektyk reczny, itp itd, ogólnie wyposażone dobrze. Ku mojemu zdziwieniu nie ma HF ;o mówiąc nie ma tzn nie jest one wyłączone w clipie tylko fizycznie go nie ma, bo ma czarne znaczki reno na kartach. Ma też np. podgrzewane lusterka ale już elektrycznie składanych nie O_o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał fajne dci to też weź pod uwagę , w słabszych wersjach nie ma np. dwumasu a przed 2011 nie wszystkie mialy DPFy(które i tak są bezproblemowe)
Ja robię 10km w po Krakowie codziennie do pracy i od 40tyś km cisza, auto się nagrzewa całkiem szybko (ma dodatkowe grzałki) więc to nie to co dawne diesla które się bardzo długo rozgrzewają. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomqu86 napisał:

auto się nagrzewa całkiem szybko (ma dodatkowe grzałki) więc to nie to co dawne diesla które się bardzo długo rozgrzewają. 

Piszesz o nagrzewaniu się wnętrza czy płynu chłodniczego i oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomqu86 napisał:

Jak będziesz miał fajne dci to też weź pod uwagę , w słabszych wersjach nie ma np. dwumasu a przed 2011 nie wszystkie mialy DPFy(które i tak są bezproblemowe)
Ja robię 10km w po Krakowie codziennie do pracy i od 40tyś km cisza, auto się nagrzewa całkiem szybko (ma dodatkowe grzałki) więc to nie to co dawne diesla które się bardzo długo rozgrzewają. 

Akurat ten co mnie interesuje ma dpf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pbet napisał:

Piszesz o nagrzewaniu się wnętrza czy płynu chłodniczego i oleju? 

Do podgrzewania płynu chłodniczego są grzałki i do ogrzewnia wnętrza dodatkowo pod konsolą środkową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 8.02.2019 o 12:51, czachus napisał:

Czy zapocona przepustnica w 1,5 dci to coś normalnego?

Jak dbasz tak masz,

 W tym miejscu powinno być sucho,

 Obecność oleju jest skutkiem ;

   - uszkodzonych oringów  (ze starości ) i nieszczelność połączeń gotowa,

  - dawno tu nikt nie zaglądał,

Dnia 8.02.2019 o 12:51, czachus napisał:

Oglądam kilka i wszędzie to jest. 

Jeżeli ;

  -  oleju silnik nie bierze,

 -  turbina jest w stanie OK,

 -  były wymienione uszczelki/oringi przepustnicy gaszącej,

 -  wytarte wszystko do sucha,

 -  sprawdzony stan zaworu odmy ( membrana cała bez uszkodzeń );

        Zawór odmy olejowej reguluje ciśnienie w skrzyni korbowej, w zależności od mocy turbiny,

-  sprawdzona szczelność połączeń układu dolotowego ,

-  sprawdzona drożność i szczelność przewodów idących z zaworu odmy,

To ta przepustnica gasząca powinna być sucha.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Fri Feb 08 2019 o 12:51, czachus napisał:

 

IMG_20190208_114656.jpg

Nie wszędzie-mój były służbowy przekroczył 330 kkm i jest czysty.

Miał tylko wymieniane wtryski. Olej zmieniany co 15 kkm i spalał połowę stanu z bagnetu. Wyobraź sobie ile kkm one mogą mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Mam dane od 2009 do 2014 z serwisu Renault a później kwity od mechaników. Dane ze strony historia pojazdu w zakresie przebiegu na ostatnim przeglądzie też to potwierdzają. Wygląd wnętrza, foteli. 

Zalogowałem się do My Renault i też co nieco widać :)

Ale wyciek jest :(

IMG_20190208_114436.jpg

IMG_20190208_114446.jpg

Screenshot_20190209_230826_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20190209_230845_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20190209_230906_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez czachus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!