Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prąd nie dociera do pompy paliwa i nie chce odpalić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, zmierzyłem multimetrem wszystkie bezpieczniki oraz kable idące do pompy pod tylnym siedzeniem. Te drugie nie podają żadnego napięcia stąd pytanie czy gdzieś nie ucieka po drodze ? Wszystko mierzone przy włożonej karcie, pompy w ogóle nie słychać. Za to coś co w Vise nazywa się Fuel Vapour Absorber i ma numer 371 tyka jak szalone jeszcze jakiś czas po zamknięciu auta, jak to się nazywa konkretnie i jakie ma zadanie ? Idzie od tego jedną wtyczka z dwoma kablami oraz dwa (chyba) przewody paliwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element 371 to jest elektrozawór pochłaniacza par paliwa. Napięcie na pompie pojawia się tylko przez około sekundę po włączeniu zapłonu. Jak silnik nie podejmuje w tym czasie pracy to jest automatycznie odłączane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega otwiera szereg tematów w tej samej kwestii;  Megane gt 2.0 nie odpala, czujnik wału ? 

 "Przyjechał do mnie gość z komputerem i tym razem nie było ani jednego błędu, więc czekam na poniedziałek

( 1.04.2019 r ) aż znowu ją odholują i sprawdzą tym razem porządnie... po wgłębieniu się w forum objawy pasują

do brudnego lub uszkodzonego czujnika położenia wału, ale teoretycznie może być coś z pompą paliwa ponieważ

mech mówił, że jej nie słychać przy wsadzeniu karty. "

Sprawdził kolega porządnie to auto?

Wymienił czujnik położenia wału?

Czy paliwo dopływa do szyny zbiorczej?

Czy jest iskra na świecach? 

Jak wyglądają świece? 

Należy zrobić tzw" duży przegląd silnika " łącznie z wymianą rozrządu.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w końcu za jakieś odp. A więc auto sprawdziłem na ile mogłem i wszystko wydawało się być ok, czujnik położenia mam u siebie nowy ale narazie nie udało mi się znaleźć go w komorze silnika. Wszystko jest strasznie upchane i nie wiem czy da się tam dostać od góry, z tą szyną zbiorczą zaraz się dowiem co i jak. Bezpieczniki sprawdzone, Jak sprawdzić czy jest iskra ? Świece raczej i wszystko powinno śmigać, 5 tyś km temu wymieniony rozrząd i filtry. kręci rozrusznik ale nie odpali za chiny. Dzisiaj go odholuje to może jutro się ktoś nim zajmie, sprawę czujnika porzuciłem przez właśnie brak odgłosu pompy. Taki pech że od tyg. Auto stoi i nikt się nim nie ma czasu zająć oprócz mnie, więc sam próbuje dojść do sedna problemu.

Edytowane przez CrookedCop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, CrookedCop napisał:

Niestety meganka nie dojedzie na razie do mech a co dopiero na przegląd

Chodzi mnie o generalny przegląd u mechanika kumatego od reno, bo inny więcej zepsuje niż naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tarnowie ciężko o mechanika od Renault oprócz ASO w skrzyszowie ale nie wiem czy jestem gotowy na takie koszty. Jak megana ruszy i nie będę się musieć martwić że mi nie odpali to jasne że jadę gdzieś dalej na porządny przegląd poprostu narazie to zdążyłem ja tylko raz zatankować i przejechać się do sklepu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak padł bezpiecznik o pompy to też nie było nic słychać i kręcił aż padł akumulator. Jakis mądry konstruktor zrobił tak, że jak zjara się pompa to zjara się bezpiecznik od niej i nawet iskry nie ma co uniemożliwia nawet odpalenie awaryjne na gazie. Odpiecie pompy, wymiana bezpiecznika i auto odżyło. Szkoda że byłem szczuplejszy o 2 tysiące a auto z Torunia na Podkarpacie jechało na lawecie. Jeden pieprzony bezpiecznik za 20groszy. Ostatni mój Francuz w życiu. W uprzedzeniu do niektórych: Daleko mam gdzieś, że zaraz mnie zjedziecie bo znowu narzekam na Renault ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś po spaleniu się bezpiecznika? Że jakiś dzwonek zadzwoni?

Konstruktor lub projektant systemów  zaprojektował auto bezpiecznie.

Nie przewidział projektant systemów bezpieczeństwa może , że auto trafi na polską wieś, gdzie będzie ciągane do skutku aż zapali.

Gdyby miała by być skrzynka bezpieczników dedykowana do każdego podzespołu, to była by spora.

Zajęła by dużo miejsca, wtedy byś może narzekał, że po co tyle bezpieczników jest?

Ostatnie takie auto z prostymi rozwiązaniami prawie bez bezpieczników to był chyba golf 1, max golf 2 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!