Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrusznik nie kręci gdy auto porządnie się rozgrzeje. Po wystygnięciu wszystko wraca do normy.


Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałam już chyba całe forum (nie tylko to z resztą) i jest bardzo dużo podobnych tematów. Jednak żaden nie pokrywa się dokładnie z moim problemem. Mianowicie Megane moja Megane II 1,5 dci przestaje kręcić kiedy się porządnie rozgrzeje. Zaczęło się to teraz w te cieplejsze dni. Jak trafił się np. dzień chłodniejszy wszystko było ok. Ale jak jest tak koło 15 stopni to po paru godzinach jazdy po mieście (odpalanie i gaszenie) nie odpala. Kontrolki zapalają się tak jak normalnie przy odpalaniu, tyle tylko że zero reakcji rozrusznika. I tak mogę sobie próbować i sto razy. Do puki auto całkowicie nie wystygnie, rozrusznik nie kręci. Jak przestygnie, odpala bez zarzutów. Rozrusznik nowy, wymieniony jakieś cztery miesiące temu. Wydaje mi się że coś z elektryką... ale gdzie szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Renata87 napisał:

Przejrzałam już chyba całe forum (nie tylko to z resztą) i jest bardzo dużo podobnych tematów.

Jednak żaden nie pokrywa się dokładnie z moim problemem

Z którego roku auto?

Jaką ma moc?

8 godzin temu, Renata87 napisał:

Mianowicie Megane moja Megane II 1,5 dci przestaje kręcić kiedy się porządnie rozgrzeje.

Brak pracy rozrusznika związany jest ;

   -  z czujnikiem ciśnienia paliwa, 

  -   lub z regulatorem ciśnienia paliwa,

Sprawdzić tą niedogodność można tylko ;

  - przez podmianę na sprawny,

  - lub za pomocą clipa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Brak pracy rozrusznika związany jest ;

   -  z czujnikiem ciśnienia paliwa, 

  -   lub z regulatorem ciśnienia paliwa,

Andrzejku przeczytaj co wklejasz .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Renata87 napisał:

Do puki auto całkowicie nie wystygnie, rozrusznik nie kręci.

Napisałem, że  " Brak pracy rozrusznika może być związany ";

   -  z czujnikiem ciśnienia paliwa, 

  -   lub z regulatorem ciśnienia paliwa,

Sprawdzić tą niedogodność można tylko ;

  - przez podmianę na sprawny,

  - lub za pomocą clipa.

4 godziny temu, krzychu73 napisał:

Andrzejku przeczytaj co wklejasz .

Może coś kolega jaśniej napiszę, bo nie za bardzo rozumie Twoją uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Napisałem, że  " Brak pracy rozrusznika może być związany ";

   -  z czujnikiem ciśnienia paliwa, 

  -   lub z regulatorem ciśnienia paliwa,

Rozrusznik nie zakręci o ile dobrze pamiętam w przypadku przerwy w obwodach tych bardzo ważnych czujników ale wówczas na wyświetlaczu prawdopodobnie wyskoczy odpowiedni komunikat. Komputer sprawdza czy te czujniki są podłączone elektrycznie. Przy uszkodzonym regulatorze ciśnienia nie zezwoli na rozruch bo to grozi rozbieganiem silnika, podobnie jest z czujnikiem ciśnienia. Kiedyś robiłem eksperymenty z tymi czujnikami i nie było mowy o pracy rozrusznika gdy któryś z nich nie był podłączony ale chyba wyskakiwał komunikat na wyświetlaczu "injection fault.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!