Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypienie na skręconych kołach podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :) 

Niestety problem zawieszenia wraca i widzę że niestety ale w naszych MIV jest to najczęstszy wątek na tym forum.

Otóż mój nowy problem polega na tym, że od jakiegoś czasu podczas kręcenia kierownicą na postoju w trakcie manewru parkowania od czasu do czasu słychać było mocne stuknięcie gdzieś z okolic przedniego zawieszenia albo z kolumny kierowniczej,

to teraz do tego podczas jazdy ale podkreślam tylko podczas jazdy albo lekkiego ruszenia np. 5 km/h  i pełnego kręcenia kierownicą do oporu lewo-prawo słychać straszne skrzypienie na zewnątrz przy kołach z lewej jak i prawej strony ale to skrzypienie występuje tylko kiedy ruch kierownicy jest max lewo i tylko max prawo skręcony inaczej nie występuje.

I tak się zastanawiam bo łapiąc za sprężynę MacPhersona gdy druga osoba lekko zaczyna jechać samochodem na pełnym skręcie nic nie daję w sensie że skrzypienie nie ustaje i tak samo jest z prawej strony.

Więc logiczne byłoby postawić właśnie na łożyska amortzatora ale że właśnie w lutym też mi skrzypiało tyle że non stop gdy skręcałem kierownicą nawet najmniejszym ruchem to wtedy ASO wymieniło mi górne mocowanie oraz samo łożysko MacPhersona więc nie wierzę że znowu po 2 miesiącach do wymiany były by dwa mocowania amortzatora po obydwu stronach, chyba że tak objawiają się zużyte łączniki stabilizatora albo może to maglownica się oddzywa po aż.... 12 tys, km w nowym aucie ?

Tak więc proszę o porady bo zaczyna mnie to zaskakiwać, że w tak szybkim tempie tak mocno może zużywać się nasze zawiezenie w MIV pomijając fakt że mamy drogie jakie mamy ale w półrocznym aucie takie kwiatki  :-D

 

Nikt nic nie pomoże ?

Dzisiaj zauważyłem również że gdy skręcam kierownicą zaczęła ona w środku skrzypieć i słychać takie dosyć mocne cykanie oraz pukanie czy może być to objaw uszkodzonego zwijacza bo już było o tym na forum ale nie wiem czy podobnie się to objawia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, arcean napisał:

3 miesiące temu zmagałem się z identycznym skrzypieniem. 

Odwiedź ASO, jest na to akcja serwisowa. O ile dobrze pamiętam, smarują ponownie oś pedału hamulca.  

oki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2019 o 00:55, Azol napisał:

chyba że tak objawiają się zużyte łączniki stabilizatora albo może to maglownica się oddzywa po aż.... 12 tys, km w nowym aucie ?

Znajoma ma Megane IV 1.2 TCe 130 GT Line z 2018 roku, przy przebiegu 5 000 km miała wymieniane na gwarancji łączniki stabilizatora, ponoć to częsty problem w Meganie IV. Uderz do ASO i wspomnij o tym, ewentualnie zmień ASO....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Ja w poniedziałek stwierdziłem duże skrzypienie przy skręcaniu kierownicą w prawo lub w lewo na postoju jak i również podczas jazdy. Dzisiaj podjechałem do serwisu i stwierdzili, że to łożysko MacPhersona zakwalifikowali do wymiany. W załączeniu dźwięk jaki występuję.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!