Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana klimatyzacji manualnej na klimatronik - adaptacja (nie załącza kompresora)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wymieniłem w swojej Megane klimatyzacje manualną na klimatronik. Wymieniałem całą nagrzewnicę. Kiedy wszystko poskładałem i okazało się, że wszystko działa jak trzeba pojechałem nabić klimę. Jak się później okazało nie załącza się sprzęgło klimatyzacji. No i tu zaczęło się dochodzenie. Co może być przyczyną.

2068593054_Beztytuu.thumb.png.6d5359d17aa812eaeafbc768a6dc3ad1.png

Myślę, że to może być przez AC PROHIBITED BY INJECTION COMPUTER: AC not Authorized

Czy może być to, że aktualnie na podwórku mam max 15st?

Dodam jeszcze, że panel klimatyzacji mam od scenic III 1,5dci a ja mam megane III 1,6 16v. To może mieć wpływ?

Edytowane przez br501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tej klimie nie ma czujnika nasłonecznienia. Jest temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Może ktoś ma taką klimę i wie czy w niższych temperaturach też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz skonfigurować typ sprężarki jaki posiadasz. Były ze sprzęgłem i bez sprzęgła (tylko zawór regulacyjny) i w konfiguracji climatronika musi być zapisana właściwa wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to sprawdzić? 

Dodam, że mam informacje: Klimatyzacja zabroniona przez kalkulator ECU - Tak 

Jak to odblokować? Czy to przez złe ustawienie sprężarki? Jak przez moduł USM robię test kompresora, to sprzęgło zaskakuje i mrozi już po 1sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz się z panelem klimatronika, może ma inną konfigurację niż jest w Twoim samochodzie. W moim samochodzie mam sprężarkę bez sprzęgła, z zaworem sterującym wydajnością. I tak mam zapisane w panelu klimatronika. Przy zwykłej klimie chyba była sprężarka z normalnym sprzęgłem. W module UPC pod maską powinno być zapisane bezpośrednie sterowanie sprzęgłem. W sprężarce bez sprzęgła mam zaznaczone "bez sterowania sprzęgłem." Musisz wszystko posprawdzać by mieć konfigurację zgodną ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacje mam z normalnym sprzęgłem. Wnioskuje to po tym, że słychać charakterystyczny dźwięk załączania. Po południu jak wrócę z pracy objadam wszystko i dam znać.

Dobra. Posprawdzałem parę rzeczy.

Tu Jest konfiguracja panelu klimatyzacji

458922211_konfiguracjaklimy.thumb.png.35c453eaf7c1d5f27807b498109d8b36.png

rodzaje kompresora

652180554_rodzajekompresora.thumb.png.68a4caa05863e19282b10968a44a93d5.png

Konfiguracja UPC

1499883631_konfiguracjaupc.thumb.png.dd680db249bb904c6dfaa029e8990e52.png

Konfiguracja BCM

2015107704_konfiguracjabcm.thumb.png.9e4c99e47079959a0dd402a26f2f7c52.png

Ciśnienie klimy

1087222846_cinieniepynuchodzcego.thumb.png.0e65c1455a3b76baec11f6afd4365172.png

Tak się zastanawiam czy ciśnienie w układzie klimatyzacji jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[Rozwiązanie]

Po długich poszukiwaniach, analizach danych z komputerów, przeglądaniu dokumentacji odkryłem problem. Winny był panel klimatronika. Nie był kompatybilny z moim samochodem. Po zakupie nowego wszystko śmiga jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!