Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup MIV jaki silnik?


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli myślę o wymianie autka i wybór padnie chyba ponownie na megakę. Myślałem najpierw na benzynę i montaż LPG ale po podliczeniu wyszło że nie bardzo mi się opłaca (montaż do LPG na wtrysku bezpośrednim około 4,5 tys.). Pozostało do wyboru benzynka lub diselek i powoli skłaniam się ku dislowi, zawsze taniej niż na benzynie (czy dobrze myślę że różnica w spalaniu średnim to około 2 litry między benzyną a dieslem?), ale przede wszystkim dużo większy wybór (kupuję używane). I tu mam pytanko do użytkowników meganek 4 generacji jakie silniki z diesla polecacie, jakie jest faktyczne spalanie i jak się odbywa wypalanie dpf-a? Ja, znaczy żona będzie jeździć codziennie 2 x 18 km, do tego 2 razy w roku wyjazd gdzieś dalej i raz na miesiąc dwa wyjazd do rodziny (200 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kecyrf Jeśli chodzi o nowe silniki 1.3 to jak widać, przy takiej spokojnej jeździe pali 6,5-7l/100km, diesel 1.5 koło 5,5l/100km, jeśli chodzi o stare 1.2Tce, to mnie osobiście spalił średnio 8,2l/100km na dystansie 36kkm. W salonie diesel był droższy ponad 10 tysięcy, ta cena nie ginie, i używane diesle będą droższe, albo z dużym nalotem. Pytanie co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault ma dodatkowy wtryskiwacz paliwa w DPF. W sprawnym silniku niebma problemu z wypalaniem. W czasie choriby ojca jezdzilem przez ponad miesiac tylko po miescie i na krotkich odcinkach. Nie wiedzialem kiedy sie wypala.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2019 o 11:36, kecyrf napisał:

Powoli myślę o wymianie autka i wybór padnie chyba ponownie na megakę. Myślałem najpierw na benzynę i montaż LPG ale po podliczeniu wyszło że nie bardzo mi się opłaca (montaż do LPG na wtrysku bezpośrednim około 4,5 tys.). Pozostało do wyboru benzynka lub diselek i powoli skłaniam się ku dislowi, zawsze taniej niż na benzynie (czy dobrze myślę że różnica w spalaniu średnim to około 2 litry między benzyną a dieslem?), ale przede wszystkim dużo większy wybór (kupuję używane). I tu mam pytanko do użytkowników meganek 4 generacji jakie silniki z diesla polecacie, jakie jest faktyczne spalanie i jak się odbywa wypalanie dpf-a? Ja, znaczy żona będzie jeździć codziennie 2 x 18 km, do tego 2 razy w roku wyjazd gdzieś dalej i raz na miesiąc dwa wyjazd do rodziny (200 km).

 

Nie wiem jaki masz budżet. Ale wg mnie w kwestii diesla najsensowniej poszukać MIV  2016-2017 albo MIII z 2015 z silnikiem 1.6dCI 130KM. Znajomy miał po kolei dwie służbówki (MIII), które ciężko harowały i robiły 200 tys bez żadnego kwękniecia ;) No i 130KM to rozsądny kompromis między osiągami i ceną zakupu/utrzymania - wg mnie 1.5dCI jest ciut za słabe.

Co do spalania masz rację - ja jeździłem różnymi autkami różnych marek i przy podobnej mocy spalanie diesla było ok 2-2,5l niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ari1979 napisał:

Nie wiem jaki masz budżet. Ale wg mnie w kwestii diesla najsensowniej poszukać MIV  2016-2017 albo MIII z 2015 z silnikiem 1.6dCI 130KM. Znajomy miał po kolei dwie służbówki (MIII), które ciężko harowały i robiły 200 tys bez żadnego kwękniecia ;) No i 130KM to rozsądny kompromis między osiągami i ceną zakupu/utrzymania - wg mnie 1.5dCI jest ciut za słabe.

Megane III odpada gdyż taki użytkuję teraz (1,5 dci 107 KM) i jestem bardzo zadowolony, ale chcę wymienić na coś nowszego. 

 

Najbardziej myślałem nad 1.5 dci 110 KM z racji podobnego silnika do tego co teraz używam, ale skoro w 1.6 130 KM jest podobne spalanie pomyślę też nad tym. 

A te silniki 1.5 i 1.7 z oznaczeniem blue to co oznaczają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej napisał kolega LTar oznacza to, że oprócz paliwa musisz też uzupełniać Adblue. 

Ale tak czy siak to są nowe silniki (w ofercie od jakiegoś roku), więc jeśli szukasz używanego samochodu to raczej nie trafisz na egzemplarze z tymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!