Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypienie zawieszenia - Megane IV GC


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
W dniu 6.07.2020 o 12:28, elmatero napisał:

U mnie było to samo ,też w GC. serwis powiedział tak: "Wymieniliśmy łożysko amortyzatora.... znaczy się przesmarowaliśmy je". Nie wiem, więc czy wymienili, czy przesmarowali, ale pół roku mam ciszę.

Ja też tak miałem w poprzedniej GC i zrobili coś na gwarancji, że przestało ale na pewno nie wymienili amortyzatorów. Więc raczej było samorowanko.

Teraz mam drugą Megane GC i przy przebiegu 45k pieknie skrzypi - pojade do mechanika sprawdzić czy pomoże to co opisałeś powyżej!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To i ja przyłączę się do "skrzypiącej" grupy. Teraz MIV ma 50 tys km, a mniej więcej od 40 tys zaczęło skrzypieć z przodu, Głównie z prawej strony. Tak jak któryś z kolegów napisał skrzypi jak jest ciepło. W chłodne dni - cisza. Dlatego myślałem że to jakaś guma, ale obejrzane wszystko i niby jest ok. Samochód prowadzi się normalnie i oprócz denerwujących odgłosów nic innego się nie dzieje. Dlatego stwierdziłem, że nie ma co na siłę wymieniać po kolei części w zawieszeniu, bo to za droga impreza i będę jeździł aż coś konkretnie się nie wysypie. Wtedy będzie wiadomo co skrzypiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Skrzypienie zawieszenia - Megane IV GC
  • 3 miesiące temu...

Moja Megane też skrzypi od zeszłej wiosny. Rocznik 2017 27 000 km przebiegu. Byłem W ASO - wymienili odboje amortyzatora, ale nic to nie dało. Na prawdę łożysko mcphersona w taki paskudny sposób skrzypi a w zasadzie to pierdzi ? Szkoda, że nie ma możliwości nasmarowania go bez wyciągania kolumny z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

U mnie zdiagonowali problem z amortyzatorami - przebieg gdy się pojawił problem 26k - teraz 29k. 
Mimo easy service, wycenili na 3500... 

 

Raczej normalnym nie jest, że przy takim przebiegu tak zachowuje się amortyzator - ktoś wałczył przy easy service aby była to naprawa gwaracyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś poczytać warunki kontraktu bo tam jest dość dokładnie napisane co jest wyłączone. Ja np, już po 4 latach kontraktu miałem wymienione półosie, co i tak nie usunęło usterki którą zgłaszałem. Tak czy inaczej, jak mi się sypnie to co im praktycznie od nowości zgłaszałem, to nie omieszkam wyciągnąć całej historii (którą posiadam) i zawalczyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Kupilem MIV i też skrzypi. Jazda próbna OK, później auto stało2-3 dni i słychać skrzypienie. Wymianiałem opony na zimówki i mechanik stwierdzil, że wszystko jest tip top, a dźwięk prawdopodobnie z wahaczy. Podliczył mnie 1000 zł i zaprosił za tydzień. Martwię się, że to nic nie da i wywale kase. Zacząć od nasmarowania amotyzatorów?

 

Dzięki za podpiewiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrze bo na tym forum opisywane były przypadki skrzypienia - dotyczyło tylnej belki - sposób naprawy przez serwis to wpuszczanie pianki do środka - za nim coś zrobisz odszukaj temat. Problem dotyczył pierwszych roczników auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!