Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

@omega norma RN0720. Niekoniecznie Castrol . Z tą normą w dobrej cenie jest Valvoline , Eneos ( dużo niewiadomych ) , Motul, Ravenol, Orlen ,Shell  i kilka innych. Castrol też ale już tylko z serii GTX . 

16 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Czy masz włączony start -stop w czasie tych jazd?

Olej elf, to olej z najniższej półki, polecam ;

  -  Valvoline SynPower FE 5W30  albo z wyższej półki;

 -   Millers Oils Trident 5W30 ,

 -  NESTE 5W30 CITY PRO C2 .

Administracjo - po tym poście zaczely się w wiekszosci luźne rozmowy na temat oleju. Nie wnoszą wilele do tego konkretnego przypadku   acz są ciekawe. Proponuje zacząć od nich nowy temat , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Ale na pewno na głowę przewyższają elf.

 

I co z tego jak lać do 1.33 tce nie można? W mojej poprzedniej Megane III 1.9 dci lałem tylko ELF i przejeździłem bezawaryjnie 230 000 km. Turbina i silnik są w idealnym stanie. Teraz służą nowemu właścicielowi i jestem przekonany, że jeszcze długo pojeździ. Więc IMO to trochę demonizowanie problemu jakości olejów Elfa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie kilku osób tutaj dowiaduję się, że ELF to olej z najniższej półki, że nie warto na nim jeździć.

Powiedźcie dlaczego Renault zaleca właśnie ten olej? Czy tylko z przyczyn handlowych, a nie technicznych?

Czy ktoś ma wiarygodną wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ABCMegane napisał:

Czytając opinie kilku osób tutaj dowiaduję się, że ELF to olej z najniższej półki, że nie warto na nim jeździć.

 

Wynika to z karty danych technicznych oleju oraz z jego właściwości. Jeździj na czym chcesz, zmieniaj oliwe co 30tys jak chcesz. Twoja sprawa. Temat oleju był już wałkowany setki razy na kilku forach,  w tym specjalistycznych. Konkretnie. Z badaniami . 

Są oleje lepsze i gorsze. Za podobne pieniądze mozna kupić lepszy olej niż Elf/ Total ( w wiekszoaci to to samo) 

Dlaczego zaleca ? - 

Zapytaj. Bo to koncern francuski? Bo jest tani? Bo mają umowę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze kolega Komarek, ten Elf jest olejem mineralnym, ze wszystkimi jego ograniczeniami, także częstotliwości wymiany, nie może być w ogóle porównywany z olejami syntetycznymi, bo to inna liga. Na pewno oleje można porównywać, ale z tej samej półki. Oczywiście że to koncern francuski, więc to dość naturalne, że stosuje je Reno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła oliwa na wymianę. Jak pisałem- postawiłem na wymiany co 12m i ok 12tyskm . 

Pomimo tego że pisze " full syntetic " - jest to olej na bazie mineralno- syntetycznej. Jak prawie wszystkie C4 / RN0720

20190530_085929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten "mój" to syntetyk? Bo sam już zgłupiałem hehe Pewnie, że zmienić częściej jest lepiej niż rzadziej, ja jednak zmieniam co 30k km wszystko, wtedy nie muszę pamiętać a ten filtr to zmieniłem czy nie

image.thumb.png.3df5a6d1f03862423be3f0d329e2cbc5.png

Edytowane przez omega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z fachowcem od środków smarnych o olejach z normą RN0720. Zarówno Valvoline , jak i Motul , Ravenol - to mieszanka bazy mineralnej HC i syntetycznej. Jak większość z tą normą. Ten LM4400 zapewne też.  

Screenshot_20190530-093355_Chrome.jpg

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KolaLBN napisał:

 

Pełny syntetyk czy nie?

Poszukaj ma stronie LM..

Pełny syntetyk ( PAO ) 5W40 dla benzyny to na pewno ten 

LM Synthoil High Tech .

Pełne  synyetyki 5w40 to na pewno

Fuchs Titan Race Pro S 5W40 

Millers CFS (NT) 5W40

Mobil 1 Delvac ESP 5W40

 

 

 

Screenshot_20190530-093817_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najpewniej (wg mnie oczywiście, zdania będą podzielone jak we wszystkim) wlewać tego Elfa 5w40, ale interwały wymiany skrócić o 15k względem tego co w instrukcji. Ja osobiście wymieniam co 10-12k. Te ~300zł raz na 10 miesięcy nie spowoduje, że będę musiał wyżerać kit z okien, a przynajmniej sen mam spokojniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!