Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Geble napisał:

Dlatego najpewniej (wg mnie oczywiście, zdania będą podzielone jak we wszystkim) wlewać tego Elfa 5w40, ale interwały wymiany skrócić o 15k względem tego co w instrukcji. Ja osobiście wymieniam co 10-12k. Te ~300zł raz na 10 miesięcy nie spowoduje, że będę musiał wyżerać kit z okien, a przynajmniej sen mam spokojniejszy.

Zgadzam się z Geble. Mam obecnie trzeci samochód Renault z rzędu i zawsze używam Elf. Jak dotąd nie miałem problemów z nadmiernym zużyciem oleju. Wymieniam go co rok (tj. co 10-15 tys.). W nowym samochodzie pierwszy olej wymieniam po 3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie okazuje się ze prawie wszystki 5w40 z norma rn0710 są HC a nie pelne syntetyki.Jesli tak to dlaczego jeden HC kosztuje 100 zł za 5 litrow a drugi innej firmy 170 zł?Czy to wynika że pomimo że wszystkie są HC to te droższe maja lepsze parametry które pozwolą zachować własciwosci pocztkowe oleju nawet przy przebiegu 15 tys?Ja np. jezdze teraz na Motul 5w40 xclean i to też okazuje się że jest HC ale teraz zakupiłem LM Leitlauch High tech  żeby sprawdzić czy faktycznie będzie odczuwalna gladsza praca silnika.Chetnie zakupie na probe pelny syntetyk ale jakos nie mogę znaleźć z norma 5w40 i rn0710.Ciekawe który lepszy?Motul xclean czy ten LM Leitlauch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komarek no wlasnie TBN.Z jednej strony im wyższy tym podobno jest na dluzsze interwaly.Z drugiej strony do nowoczesnych benzyn powinien być nizszy.Ja tego nie oarniam do końca.Czy wiesz może jak odcztywać lepkość?Im wyższy wskaźnik tym lepiej czy gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komarek porownywalem parametry tego LL leitchlauf High Tech 5w40 do Millersa Tridenta 5w40.Millers to podobno pelen syntetyk .Jednakze wieszkosc parametrow oprocz noack ma lepsze LL.Pytanie co lepiej zalewac:HC z lepszymi parametrami czy pelen syntetyk z gorszymi.Druga sprawa to ten noack.Czesto jest tak że kiedy olej jest bardzeij plynny i sprawia że jest latwiejszy rorzruch to ma wiekszy noack.Generalnie ciezko jest wybrać olej bo nie ma zadnego idealnego.Na probe zaleje tego LL i zobacze jak sie bedzie sprawować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób  jak uważasz, aczkolwiek czytalem na innych forach różne opinie na tamat Millersa jako firmy. Niekoniecznie pochlebne - rozrzut jakosciowy produktów,  nietrzymanie parametrów potwierdzone w labolatorium. Zalałbym raczej LM. Lub dobrał coŚ z oferty Ravenola. 

Noack poniżej 8 to bardzo dobrze..poniżej 10 to dobrze. 

Kupuje zawsze olej który zamierzam używać do końca. Nie zmieniam  bo u po co. Co 2 wymianę wlewam płukankę. Teraz potrzebuje 5W30 RN0720 czyli C4. Wybrałem Valvoline choć początkowo myślałem nad Ravenolem.Mam go w razie czego pod ręką w Intercars.  Oba to HC. Oba są dobre. Cena na korzyść Valvoline, parametry porównywalne. Cenowo pośrodku jest Motul ( też HC ale ma gorsze parametry) i jest często podrabiany więc zakupy w sieci to ryzyko .Wiem że  Valvoline może ubywać(.odparowywać )  licze sie z tym.  Ponoć realny Noack ma 2cyfrowy. Elfa ubyło niezauważalnie. Bańka ma 5l ,potrzebuje na wymiane 4.5 wiec mam 0.5 na dolewke jakby co. Jak bedzie wiecej odparowywać to nastepnym razem  zaleje Ravenol . 

 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KolaLBN napisał:

W takim razie okazuje się ze prawie wszystki 5w40 z norma rn0710 są HC a nie pelne syntetyki.

Ravenol Turbo VST jest dostępny 5w40 i jest oparty na PAO. Poza tym są inne normy dopuszczane przez Renault, ja mam 0w40 ravenol ssl też jest oparty na PAO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!