Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr Renault bez gąbki? Czy podróba?


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, pbet napisał:

4 lata temu? :63_astonished:

Tak data jest 2015. 

Zapomniałem , że serwis był też robiony w 2017 roku - być może wtedy był wymieniony. Ja jestem posiadaczem tego auta od 2018 i teraz w Marcu robiłem serwis i Panowie nie wymienili filtra!

Po naleganiu i odpytywaniu się dlaczego nie wymienili tego filtra,  goś rozłożył ręce.

Raz mówił ,że trzeba co 60 tys raz , że 90

jak go przycisnąłem żeby dokładnie sprawdził. Na to że co serwis trzeba , to powiedział , że jak filtr dobrze wyglada to nie trzeba. W końcu powiedział , że do Listopada jest jeszcze czas , a wtedy wypadała inspekcja - ja zrobiłem wcześniej serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , ale Gość mylił też dane mojego auta z 1.6 16v ,  bo mówił  że płyn chłodniczy to po 4 latach albo przy 160 tys jak będzie wymieniany pasek. Ale ja nie mam paska.

Także płyn został sprawdzony obecnie na stopień zamarzania.

W książeczce jest odhaczone , że dolany i sprawdzony. Ale jak ktoś nie wyczyta po niemiecku to będzie myślał , że został wymieniony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec ostatni raz był wymieniany 2015 roku przy 53 tys.

2017 serwis - nie był wymieniany 

Ja robiłem 03.2019 przy 108 tys i nie wymienili.

Gość jeszcze raz patrzył w komputer na moją skargę i powiedział , że przy 90 tys lub po 4 latach musi być zmieniony.

Cztery lata minęły a 90 tys? To chyba trochę za dużo? Pomyśl co tam może nalecieć przez 90 tys. 

Ładnie jak jakieś babki przyjeżdzają do takiego serwisu się nie znają.

Sprawdziłem ostatni raz był wymieniany 

w 2015 roku przy 53 tys , wiec teraz w 2018  jak robiłem serwis przy 108 tys filtr powinien zostać wymieniony.

Gość na moją skargę sprawdzał jeszcze raz i powiedział , że co 4 lata albo 90 tys?

Pomyśl co przez ten czas może nalecieć do tego filtra?

I to by wychodziło , że następnym razem by wymienili 2021 roku.

Wiec fajnie jak do takiego serwisu przyjeżdżają jakieś kobiety i jeżdżą później zadowolone , bo przecież inspekcja była i napewno wszystko co potrzeba wymienili.

Taka również uwaga żeby nie ufać ślepo tym niemieckim serwisom - bo w książeczkach serwisowych są używane do opisu czynności ,które były robione skróty.

Co nie zawsze oznacza ,że zostało to wymienione ,ale mogło zostać tylko sprawdzone. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. Olej był prawidłowo wymieniany bynajmniej od 2017 roku bo były naklejki na drzwiach  , to podstawa każdej inspekcji co dwa lata.

 

Płyn chłodzący z tego co doszedłem jeszcze nie był wymieniany , a teraz z ostatniego serwisu wpisali w książeczce skrót  Kü, tak jak np. ZK  czyli świece które zostały wymienione.

Jednak pod maską na naklejce jest już zaznaczone , że płyn został sprawdzony na zamarzanie i uzupełniony.

Nie wiem , może z tym maja racje akurat , że nie zmieniali póki jeszcze dobry i właściwości trzyma. Sam przed zimą sprawdzałem i właściwości były Ok.

Koszt wymiany płynu u nich 150 euro.

 

Z opini tego serwisu można wyczytać , że wymieniają tylko to co rzeczywiście trzeba. No ale z filtrem to zaliczyli wtopę.

Gość ostatecznie przyznał mi racje i powiedział , że do końca roku jest jeszcze trochę czasu.

 

Kabinowy za to wymienili.

Ale polak ma gdzieś własne płuca , i bardziej się przejmuje płucami auta.

No nic , dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju co dwa lata to też ostre przegięcie. Jak masz diesla to co roku i 10 max 15 tysięcy. Dwa lata to bezsensowny interwał ASO. Poczytaj sobie forum lub ogólnie internet i dowiesz się jak dbać o diesla (i nie tylko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!