Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr Renault bez gąbki? Czy podróba?


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzwoniłem tu w Niemczech do serwisu , gość sprawdził w komputerze i powiedział , że obecnie są już tylko dostępne u nich bez tej włókniny.

To znaczy takie tylko zakładają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, robić problem o kawałek włókniny na filtrze. Zmieniaj filtr raz do roku, a najlepiej dwa po pyłkowaniu na wiosnę razem z kabinowym i przed zimą. Koszty znikome tak naprawdę, a tu wielkie dywagacje nad kawałkiem materiału. Ja mam raz taki raz taki, a zmieniam co 10tyś więc przez ostatnie 1.5 roku wymieniłem już chyba z 5 filtrów. Na tym z włókniną i na tym bez, auto jedzie tak samo... po co robić dramy o taką pierdołę. To nie jest koszt 200zł tylko parę groszy, więc można by i co pół roku i co 5tyś zmieniać ... zdrowiej dla auta niż jazda z filtrem za 3 dyszki przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czik3n napisał:

Nie rozumiem, robić problem o kawałek włókniny na filtrze.

Przecież tu nikt nie robi problemu. Po prostu wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami, dyskutujemy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało ważne, że kosztuje 50zł... większość ludzi wymienia raz do roku, a w skali roku jest to koszt znikomy. Ja wymieniam na takie za +- 35zł, wszystko jest ok. Nie oszczędzam za to na kabinowym to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet troszeczkę taniej, bo od 35 zł za 165467751R ten nr to wersja z prefiltrem z włókniny ( orginał Renault, świeża produkcja 04.19 dostawca Purflux, żaden leżak magazynowy)

Co ciekawe ten sam filtr w opakowaniu Purflux (A1313) jest droższy. Z tańszych akceptowalnych jakością to jedynie Febi.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zamknąć już temat i jakby ktoś kiedyś miał podobny dylemat co ja, informuje że dzwoniłem do Renault Kielce-Tandem ,i tam mają filtry tylko z włókniną o nr.165467751R

Dzwoniłem do dwóch serwisów w Niemczech ( dwa różne Landy) i tu mają tylko filtry bez włókniny o nr. ( który ja również zakupiłem) 165465086R

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za dyskusje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!