Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualuzacja R-Link z v2 do v7 mozliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ściągałem aktualizację (3MB) i włożyłem USB do R-link ale nie zauważyłem żadnych widocznych akcji systemu. Może zrobił to w tle?
Mój system to: 3.3.16.980.
Wiesz może na czym polega ta aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dalej masz 3.3.16.980. po wgraniu aktualizacji? Podejrzewam, że tak skoro aktualizacja miała zawrotne 3MB. Tak więc podejrzewam, że zmienił się może wygląda jakiejś ikonki, tudzież poprawili jakieś tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@insaimz Aktualizacja z wersji 2.x do 7.x jest możliwa tylko w ASO. Wymaga przeprowadzenia dosyć zawiłej procedury, z którą niektóre serwisy sobie nie do końca radzą. M.in. z powodu jakości tłumaczenia manuala :D. Warto zapytać swoje ASO, czy zajmowali się już ACTIS 49605.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dla 3.x przewidziane było oprogramowanie 8.x. Obecnie gałąź 3.x jest jeszcze utrzymywana, w odróżnieniu od 2.x.

Dlatego w razie problemów z 2.x ASO ma obowiązek wrzucić wersję 7.x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z wiecznie rozłączającym się bluetoothem i ASO nic nie może zrobić, bo mam aktualne oprogramowanie. Pamiętam, że w zeszłym roku w grudniu zapewniali mnie, że Reno pracuje nad aktualizacją, bo znają problem i mam się zgłosić w okolicach kwietnia/maja. Mamy prawie sierpień i dalej nic nie ma i niestety nic nie mogą zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geble rozwiązaniem jest właśnie oprogramowanie 7.x :D. Powołaj się na ACTIS 49605. Jak to niczego nie zmieni, to lepiej rozejrzyj się za innym ASO. Możliwe, że za dużo modułów R-link uszkodzili i trzymają się od tego z daleka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już nigdy nie dostaniemy, zresztą chyba i tak niczym się nie różni zbytnio z tego co widziałem na YT. Różnica jest za to kolosalna jak oglądałem filmiki z nowego Clio. Tam to śmiga mega szybko i dużo przyjemniejsze dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 24.07.2019 o 12:18, Geble napisał:

A czy z 3.3.16.980 da się jakoś prosto wskoczyć na 7.x.x.x? 

Mi wymienili cały moduł w megane z 2017 i mam system 7.x.x.x. , a wymienili, bo aktualizacja map się wysypywała.

 

 

July 24th, 2019

Updates to the R-Link 2 have never been easy to follow. At first only the garage could do updates and then 2 years later the owners could start doing it on their own via the  easy-connect.renault.com website.


Generally a system in a software branch (v2, v3, v7, v8 and V9) remained in its branch. Renault has decided to change this and this is good news for users. Indeed it is now possible to switch from the v2 branch to the v7 branch! It is possible for the Megane IV, Kadjar, Talisman and Espace V.

In concrete terms, people between versions v2.2.x.x.x (e. g. v2.2.17.803) will switch to version 7.0.24.16x. This version brings features such as Bluetooth enhancements, shortcuts on the top of the screen and bug fixes (  see the article about the v7)

1527953584-1-270x300.jpg

To do this update you must go to a Renault dealer. The update procedure for them seems slightly different to usual, it is necessary for the garage to consult the new procedure in Actis solution n°49605. The update sould not be free of charge. I also recommend going to a Renault dealer that has already encountered this case and not to a small garage.

 

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!