Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprowadziłem Megane IV 2017/2018 (produkcja/I rejestracja za granicą). Jest to wersja Intense w silniku 1.5 dCi 90KM.

VIN: VF1RFB00759708409

 

Samochód jest uderzony z przodu i nie mam do niego przedniego zderzaka, grilla itd.

Mam problem ze zlokalizowaniem czy w tej wersji miał przednie czujniki parkowania ?

Na stronie Renault stoi, że PDC z przodu są osiągalne tylko w wersji Business za dopłatą. Z drugiej strony znalazłem na necie, że silnik diesla 1.5 dCi 90KM występował w wersji Limited i stąd moje obawy co do zakupu odpowiedniego zderzaka: z dziurami lub bez dziur na przednie PDC.

 

W VIN jest zakodowane wyposażenie:
"Intelligent parking system (ITPK6-
Front/rear sensors plus rear camera)"

 

Gdzie jasno jest opisane, że czujniki są również z przodu. Nie widzę jednak nigdzie wiązki/gniazda do podpięcia tych czujników z przodu - stąd wnioskuje, że jednak ich nie ma.

Auto ma też radar zbliżeniowy - czy może on pełnić funkcję czujników parkowania przy mniejszej prędkości ?

 

Czy ktoś może na podstawie VIN lub opisu wyposażenia Intelligent parking system (ITPK6) odpowiedzieć na pytanie czy powinienem szukać zderzaka z PDC czy bez ?

 

Będę wdzięczny za sugestie.

 

Pozdrawiam,

Bartosz.

 

 

Edytowane przez bartartosz
Brak spójności w zdaniu złożonym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersję Intens i przy wybraniu odpowiedniego pakietu były czujniki tył, przód i kamera cofania. To się chyba nazywało Easy Parking. Tak więc nie musi być żadnej wersji Business, nawet nie ma chyba takiej w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten cały pakiet, ale niestety nie wiem gdzie jest ta wiązka, póki co na szczęście nie czułem potrzeby zdejmowania przedniego zderzaka. Chciałem jedynie rozwiać wątpliwość odnośnie konieczności posiadania wersji Business by mieć z przodu PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka jest jedna do świateł przeciwmgielnych, kierunkowskazów i czujników parkowania. Wtyczka znajduje sie z przodu lewego nadkola. Zadzwoń do ASO to powiedzą Ci czy twoje auto ma czujniki. Patrząc, że masz radar pewnie czujniki też masz.

Radar nie może pełnić funkcji PDC, ma inne zadania

Poza tym zderzak jest zawsze taki sam, chyba, że masz 6 czujników PDC z tylu, wtedy musisz kupić na 6 PDC, std czujniki montujesz w miejscach wkładek świateł przeciwmgielnych iw specjalnych mocowaniach w przednim grilu (do kupienia zestaw w ASO). Koszt nowej wiązki niecałe 300pln w ASO, czujniki w ASO koło 400pln/szt. Uważaj na kupowanie zamienników itd bo komputer ich nie wykrywa. Muszą być oryginały (oryginaly z aliexpress nie działają)

Edytowane przez karolaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolaa Dziękuję za szczegółowe informacje. Dzwoniłem do dwóch "mądrych" ASO i każde z nich mówi co innego. Podawałem VIN, ale nie są w stanie jasno odpowiedzieć na pytanie czy przód ma PDC. Czy masz możliwość sprawdzenia tego po VIN ? Może wiesz kto z forum byłby w stanie mi pomóc ?

Szukam zderzaka i jeśli kupię na 6x PDC z przodu a okaże się, że tych czujników nie ma to będzie wtopa.

Czy jest wersja Intense z radarem zbliżeniowym ale przez przednich czujników ?

Tak jak wspomniałem ASO się gubią albo nie chcą pomóc przez telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest taka wersja, bo pakiet:

 

Pakiet Bezpieczeństwa : aktywny system wspomagania nagłego hamowania (AEBS) + aktywny regulator prędkości (ACC) + system kontroli bezpiecznej odległości (DW)

 

nie zawiera asystenta parkowania tyłem i przodem (czyli czujników). Te są w pakiecie:

 

Pakiet Easy Parking : system wspomagania parkowania "Easy Park Assist", z kamerą cofania + system kontroli martwego pola (BSW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeśli masz czujniki z tyłu to masz i z przodu. Napisz do [email protected] tel: 609 666 578 lub 22 5 444 666 podajac nr VIN zapytanie o wiazke i czy masz czujniki, ale wg mnie masz.

Na 6 PDC musisz kupic tylko wtedy jeśli masz z tyłu 6 PDC - łatwo to stwierdzić licząc czujniki z tyłu (też charakterystyczna sprawa, że dodatkowe czujniki sa w specjalnych bocznych otworach zderzaka). Zobacz też w ustawieniach - pomoc parkowania - tam będą opcje wyłączenia parkowania przód itd, jeśli tak, to czujniki masz.

Jak sie upewnisz to kupuj kompletny zderzak jeśli się da. Kompletowanie wyjdzie drożej - wiązka 300, mocowania czujników środkowych 200.. jak trafisz za 2tys to bierz i się nie zastanawiaj, bo i tak wydasz tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze w Intense tylne czujniki idą  w parze z przednimi.  Znam kilka aut które nie mają.  

6 czujników masz w opcji wykrywania pojazdu  w martwym polu i chyba przy opcji park asist. A to poznasz po lusterku u guziku wewnatrz. . Jeśli miałeś przednie czujniki powinno wyświetlać je na rlink wraz z tylnymi. Na diagramie i w ustawieniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geble@Komarek zwróćcie uwagę, że samochód pochodzi z francuskiego(?) rynku, gdzie mają trochę inne wersje wyposażeniowe i pakiety dodatkowe.

Tak jak wcześniej napisałem, samochód posiada opcję ITPK6, czyli powinien mieć czujniki z przodu, z tyłu i kamerę. Nie obejmuje to monitorowania martwego pola.

Oczywiście, tak jak wyżej napisano, należy to sprawdzić jeszcze w samym R-Linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Komarek napisał:

Nie zawsze w Intense tylne czujniki idą  w parze z przednimi.  Znam kilka aut które nie mają.  

6 czujników masz w opcji wykrywania pojazdu  w martwym polu i chyba przy opcji park asist. A to poznasz po lusterku u guziku wewnatrz. . Jeśli miałeś przednie czujniki powinno wyświetlać je na rlink wraz z tylnymi. Na diagramie i w ustawieniach 

 

Wszystko też zależy od wersji R-Linka. U mnie na 3.3.X.X nie ma w ogóle opcji włączania/wyłączania czujników. Mam Park Assist i Pakiet Bezpieczeństwa, a opcje w R-Linku same podstawowe. Podejrzewam, że te opcje zaawansowane są w R-Linkach z produkcji > Maj 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest z 2016. Od zawszw mial opcję  ustawienia czujników tylnych.  Oryginał rlink byl. 2.2.

U kolegi z 2016 są przód i tył.  Auto kupione w D . Ma opcje ustawienia czujników tył i wyłączenie przód

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dzisiaj pogrzebie, bo mnie to zaskoczyło. Jedyne co pamiętam to, że mogę tam ustawiać głośność pipania oraz rodzaj dźwięku jaki ma wydawać to pipanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!