Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria skrzyni EDC


piotrh1975

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Kilka dni temu, przy normalnej eksploatacji, w trakcie jazdy, zaświecił się "kluczyk" i komunikat na pomarańczowo: "Skontroluj skrzynię biegów". Skrzynia weszła (chyba) w tryb awaryjny i zmieniała biegi przy innych obrotach silnika. Zatrzymałem się, wyłączyłem silnik i po kilku sekundach uruchomiłem ponownie. Kluczyk nie zaświecił się, nie wykryto żadnych błędów i wszystko wróciło do normy.

 

W sierpniu będę miał przegląd serwisowy po roku i 11 tys km, to zgłoszę w/w zdarzenie.

 

Czy ktoś miął podobny przypadek ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem i osobiście nie słyszałem o podobnym przypadkach od znajomych posiadających EDC. Mam natomiast pytanie czy skrzynia zachowywała się (przed pojawieniem się kluczyka) inaczej niż zwykle? W sensie bardziej poszarpywała niż zwykle? Czy raczej w normie i kluczyk wraz z opisem wyskoczył zupełnie przypadkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podejrzewam po prostu głupawkę elektroniki, nic więcej. U mnie już dwa razy w ciągu całej eksploatacji (nalatane 36k km) dwa razy wyskoczył komunikat "awaria układu hamulcowego, zatrzymaj samochód) i wszystko na czerwono, nawet na Head Upie jebutny napis na czerwono STOP i wszystko zaczęło piszczeć. Za pierwszym razem to prawie zawału dostałem bo to było na autostradzie przy około 200 km/h. Tak więc można sobie wyobrazić, że zrobiło mi się trochę ciepło. Na szczęście wszystko działało sprawnie, zatrzymałem się, wyłączyłem silnik i po załączeniu ponownie był już komunikat "skontroluj hamulec postojowy". Tak więc spuściłem elektryczny ręczny manualnie (przytrzymując dłużej), zapiąłem ręczny na nowo, wyskoczyła kontrola układów, wszystko OK. Ale spodnie prawie brązowe :8_laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2019 o 09:36, Geble napisał:

Za pierwszym razem to prawie zawału dostałem bo to było na autostradzie przy około 200 km/h.

No taki komunikat przy 200 km/h to już nasrane w zbroje bym miał :4_joy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie rozumiem podejscia serwisu skoro wywaliło uszczelniacz sciągają skrzynię w 24h obojętnie skąd i wkładają.

W tej chwili jeśli możesz powiedzieć to niby na co czekają?co za paranoja musi być decyzja!jest czrno na białym i łaski nie robią.Auto chociaż dostałeś zastępcze?

Nie wiem czy to każde ASO tak filozofuje czy tylko Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Zakończyło się na wymianie gwarancyjnej całej skrzyni biegów... podobno to pierwszy taki przypadek.

Trochę czekałem, bo cała operacja od ujawnienia do oddania auta trwała prawie 4 tygodnie, ale mam nadzieję, że wszystko już będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!