Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę ogłoszenia 1.4TCe


bartasKRK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem interesujący mnie egzemplarz w okolicy. Nie jest  to jakaś super bogata wersja ale więcej mi nie trzeba.cena wydaje się być atrakcyjna no i jest sprzedawana przez salon. Podejrzewam że ktoś zostawił w rozliczeniu. Co o tym sądzicie? Na co zwrócić uwagę?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-4-130-km-salon-polska-ID6BXsvB.html

Druga sztuka jest dalej ale bezpośrednio od właściciela. Dziwi mnie tylko fakt że lampy od ph2 a na bokach czarne listwy...

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-ID6C4OD8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dzixonPP napisał:

Znalazłem interesujący mnie egzemplarz w okolicy. Nie jest  to jakaś super bogata wersja ale więcej mi nie trzeba.cena wydaje się być atrakcyjna no i jest sprzedawana przez salon. Podejrzewam że ktoś zostawił w rozliczeniu. Co o tym sądzicie? Na co zwrócić uwagę?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-4-130-km-salon-polska-ID6BXsvB.html

Często przejeżdżam obok tego salonu, a czasem nawet w nim bywam i powiem Ci szczerze, że ta Meganka stoi już tam dłuższy czas. Ogólnie wygląda na trochę zaniedbaną, pytanie tylko w jakim jest stanie technicznym. Kwestie estetyczne zawsze można poprawić w swoim zakresie.

 

Skąd jesteś? Któregoś dnia możemy się ugadać na oględziny.

 

Jeśli chodzi o drugi egzemplarz to w opisie widnieje informacja o tym, że auto było "delikatnie uszkodzone". Obstawiam, że ktoś poszedł na skróty i wstawił przód od PH2.

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Silverek napisał:

Skąd jesteś? Któregoś dnia możemy się ugadać na oględziny

Jestem z Piły. Spoko w sumie. Możemy się kiedyś ustawić. Na spokojnie. Wiem że długo wisi.na początku była chyba za 19900.

Jeżeli chodzi o drugi to chyba wsadziłem zły link... Chodziło mi o tą sztukę

https://www.olx.pl/oferta/megane-iii-1-4-tce-lpg-webasto-bogata-navi-bi-xenon-kombi-okazja-CID5-IDAIUXq.html

Też lampy od ph2 a gość twierdzi że oryginał biksenon...

Chociaż ta srebrna sztuka też nie głupia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzixonPP napisał:

lampy oryginał biksenon.

Lampy może tak, ale cała reszta nie. Skoro jest xenon to powinny być w zderzaku zamontowane spryskiwacze do reflektorów, a takowych nie ma. Podpytaj go czy ma zdjęcia jak wyglądało auto po kolizji. Skoro sprowadził je dla siebie ze Szwajcarii (tak twierdzi w opisie) to powinien takie zdjęcia mieć i bez problemu powinien je udostępnić.

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Silverek napisał:

Lampy może tak, ale cała reszta nie. Skoro jest xenon to powinny być w zderzaku zamontowane spryskiwacze do reflektorów, a takowych nie ma.

 edytowałem posta. Zakręciłem się z ogłoszeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzixonPP zdjęcia są tak dziwnie zrobione, że mało co widać (albo po zmroku, albo pod kątem). Pierwsze co się rzuca w oczy to oczywiście niefabryczne radio, tylko chiński wynalazek.

 

16 minut temu, dzixonPP napisał:

Też lampy od ph2 a gość twierdzi że oryginał biksenon...

Po czym wnioskujesz, że to są lampy od ph2? Według tego co wiem to lampy w PH1 i PH2 były identyczne. Oczywiście PH2 miały opcjonalnie LEDy pod kloszem.

 

16 minut temu, dzixonPP napisał:

Jestem z Piły. Spoko w sumie. Możemy się kiedyś ustawić. Na spokojnie.

Też jestem z Piły także pomogę jak tylko będę potrafił :) W razie czego śmiało pisz.

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Silverek napisał:

Lampy może tak, ale cała reszta nie. Skoro jest xenon to powinny być w zderzaku zamontowane spryskiwacze do reflektorów, a takowych nie ma.

Akurat w tym samochodzie są, porównałem ze swoim i na zdjęciu w lesie widać zaślepki spryskiwaczy reflektorów, więc poza chińskim nieoryginalnym radiem to wygląda, że wszytko jest ok. Dopytał bym o te Webasto, bo z tego co wiem, to oryginalnie nie było montowane i ciekawe co za gaz jest włożony.

Co do radia, to znając możliwości wersji fabrycznej, to może i lepiej, że jest wrzucony chiniol, który notabene warty jest ponad tysiaka :)

Edytowane przez MichalVTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo spoko. Ja póki co ma urlopie i myślę że jak wrócę to będę działał intensywniej w kierunku kupna samochodu. Chyba że nie uda się na szybko sprzedać mojego obecnego to pomyślimy.

 

Co do lamp to są zupełnie inne niż w tym z Piły. Wydaje mi się że mają jakieś ciemne wkłady... 

Radio faktycznie jakiś 2din z alliexpress. Niektórzy lubią takie zabawki. Miałem coś takiego we fiacie ale zaraz wróciłem do oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek Jeżeli o tą srebrną chodzi to xenonu w ogóle nie ma, tylko zwykły halogen jedynie z czarnym wkładem, no chyba, że ktoś jakieś aliekspresowe HIDy zamontował. A przód to ma cały z phII co w 2011 już się zdarzyć mogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MichalVTS napisał:

Jeżeli o tą srebrną chodzi to xenonu w ogóle nie ma

No wg. mnie też nie ma, ale sprzedawca twierdzi, że to xenon. Dlatego podpowiadam tu koledze @dzixonPP że jak jest xenon to powinien być również spryskiwacz.

 

28 minut temu, Sarna1 napisał:

Szukaj czegoś z mniejszym przebiegiem. Przebieg pod 200kkm to proszenie się o kłopoty :)

Niekoniecznie... zależy jak kto dbał. W swojej karierze miałem same samochody z przebiegami 180-200 tyś w momencie zakupu i nic strasznego się z nimi nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o xenon w Meganach, to sprawa jest bardzo prosta, bo widać to na pierwszy rzut oka. Jak reflektory są soczewkowe, to xenon jest (tak jak w tej "leśnej" czarnej), jeżeli nie ma xenonu to widać odbłyśniki. Jeżeli są soczewki i nie ma spryskiwaczy to z pewnością był dzwon i wymiana zderzaka.

 

Co do przebiegu, to zgodzę się z kolegą @Sarna1, bo mimo, że 1.4TCe uwielbiam i uważam, że jest solidny i cudownie jeździ, to powyżej 200 tys. km to trzeba się już nastawić, że prędzej niż później będzie do wymiany UPG i rozrząd, a to koszt rzędu 3-4 tys., o ile UPG nie strzeliło poprzedniemu właścicielowi i leje już chwilę, co może doprowadzić do pęknięcia cylindra.

Także, nie zniechęcam do tego silnika, ale dobrze, żeby kolega @dzixonPP wiedział co może go czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2.0 TCE nie ma takich problemów?

I co to dokładnie jest to UPG? Jak zdiagnozować czy konieczna będzie wymiana? Jakie są koszta wymiany rozrządu w 1.4tce i w jakich interwałach?

Edytowane przez dzixonPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!