Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikaty "ryzyko awarii silnika" "skontroluj..."


Bobrzun

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety u mnie pauza do połowy października, czekam na zamówionego clipa, tak jak radzi @Andrzej-2010 nie ma co błądzić, podepnę clipa może coś pokaże ciekawego .

na zwykłym obd2 przy komunikacie "ryzyko awarii silnika"pokazywał błąd 094 czyli małą nieszczelność w układzie paliwa, dlatego pierwszy mój krok to wywalenie powietrza z układu zasilającego ale niestety nie pomogło,

w sumie to już z 5-6 tyś km z tym pojawiającym się błędem jeżdżę, i jest ok, tylko ten komunikat wyskakujący głównie w trasie pow 90km/h strasznie irytujący,

dodam jedynie że mój silnik to k9k h838 czyli chyba to samo co u @Ane21,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej-2010  nie twierdziłam nigdy, że to może być to samo u nas dwóch. tym bardziej, że objawy się trochę różniły.

Na ostatniej diagnozie wyszedł błąd z wtryskiem 4 i teraz też. Wymieni mi go i po odebraniu od mechanika śmiga bez problemu. Mam nadzieję, że to było to. Ale zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, ane21 napisał:

sprawdziłam nr silnika. Niestety mój to k9k h8 i nie znalazłam tego filterka

Prawdopodobnie masz silnik na osprzęcie Delphi, tam jest całkiem inna pompa wtryskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2019 o 22:38, 11palcow napisał:

Niestety u mnie pauza do połowy października, czekam na zamówionego clipa, tak jak radzi @Andrzej-2010 nie ma co błądzić, podepnę clipa może coś pokaże ciekawego .

na zwykłym obd2 przy komunikacie "ryzyko awarii silnika"pokazywał błąd 094 czyli małą nieszczelność w układzie paliwa, dlatego pierwszy mój krok to wywalenie powietrza z układu zasilającego ale niestety nie pomogło,

w sumie to już z 5-6 tyś km z tym pojawiającym się błędem jeżdżę, i jest ok, tylko ten komunikat wyskakujący głównie w trasie pow 90km/h strasznie irytujący,

dodam jedynie że mój silnik to k9k h838 czyli chyba to samo co u @Ane21,

 

I nam na początku pokazywał się ten błąd powyżej 90 km/h

Zrobiliśmy autem z tym irytującym komunikatem już 10 tys ale teraz zaczął pojawiać się o wiele częściej. A od jakiegoś czasu ciągle świeci się pomarańczowa lampka z komunikatem "antiinquinamento controllare" czyli to chyba odpowiednik "skontroluj układ wydechowy" która wcześniej zapalała się ale i po kilku dniach sama gasła. Ale do rzeczy.

Byłam dziś u mechanika i właśnie  odebrałam telefon. Twierdzi, że jest problem z wydzielaniem spalin. Nie mam pojęcia czy to to. Tak czy siak, auto zostawiłam i jak tylko odbiorę to dam Wam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[EDIT]

 

Odebrałam dzisiaj auto od mechanika i póki co działa. Mam pojeżdzić jakieś 3 - 4 dni i na początku tygodnia wstawić się jeszcze raz na diagnozę by upewnić się, że wszystko ok. 

Tak czy siak to nie była pompa, jak mi wmawiali poprzednicy. Owszem problem z wydzielaniem spalin był - tak jak wspomniałam wyżej- ale okazało się również, że podczas wymiany paska rozrządu przed naszym wyjazdem w lipcu poprzedni mechanik nie wykonał prawidłowo faz. Mechanik dodatkowo też sprawdził wtryski, okablowanie i za te kilka dni chce sprawdzić jeszcze filtr cząstek stałych, czy nie pojawia się jakiś błąd, bo póki co nie chciał go ruszać. Oby nie...

 

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiadali na moje dylematy. @11palcow i @Bobrzun mam nadzieję, że i Wy rozwiążecie swoje problemy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ane21

Trzymam kciuki aby błąd już nie powrócił  :) , 

 

Źle ustawiony rozrząd ... ? nigdy bym nie powiązał tego komunikatu z rozrządem , ale jak kupowałem moją Megankę  w kwietniu tego roku  (niestety już z tym błędem była) to sprzedawca zarzekał się ,że rozrząd  wymieniał w tym roku i żebym nie tracił kasy na kolejna wymianę bo dopiero co  zrobił . Może ten rozrząd jest tak samo słabo zrobiony jak u @ane21  jest to jakiś trop i kolejna rzecz do zweryfikowania .... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dnia 10.10.2019 o 21:10, ane21 napisał:

[EDIT]

 

Odebrałam dzisiaj auto od mechanika i póki co działa. Mam pojeżdzić jakieś 3 - 4 dni i na początku tygodnia wstawić się jeszcze raz na diagnozę by upewnić się, że wszystko ok. 

Tak czy siak to nie była pompa, jak mi wmawiali poprzednicy. Owszem problem z wydzielaniem spalin był - tak jak wspomniałam wyżej- ale okazało się również, że podczas wymiany paska rozrządu przed naszym wyjazdem w lipcu poprzedni mechanik nie wykonał prawidłowo faz. Mechanik dodatkowo też sprawdził wtryski, okablowanie i za te kilka dni chce sprawdzić jeszcze filtr cząstek stałych, czy nie pojawia się jakiś błąd, bo póki co nie chciał go ruszać. Oby nie...

 

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiadali na moje dylematy. @11palcow i @Bobrzun mam nadzieję, że i Wy rozwiążecie swoje problemy 

 

 

i jak sytuacja ? czy wiadomo w końcu co to było bo mam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem kolejnym szczęśliwcem z tym błędem. Wczoraj pojawił mi się komunikat "skontroluj układ wtryskowy" i ten drugi komunikat o ESP. Auto było rozgrzane, wyjechałem z parkingu, przejechałem kilkaset metrów i przyśpieszyłem pod niewielką górkę na trójce. Gdy auto zaczęło przyśpieszać nagle szarpnęło przez ułamek sekundy silnikiem i wywaliło te błędy. Silnik pracował dalej, jednak nie miał mocy i chodził jakby na 3 cylindrach. Dowlokłem się na pobliski  parking, zgasiłem, poczekałem 1 minutę i zapaliłem ponownie. Zero błędów, auto pracowało normalnie. Pojechałem do domu bez żadnych problemów. W menu na wyświetlaczu brak jest informacji o ostatnim zapisanym błędzie. 

Podobna sytuacja przytrafiła mi się niemal dokładnie rok temu. Zjechałem z autostrady i przyśpieszyłem pod górkę. To samo - szarpnięcie silnikiem i tym razem błąd "ryzyko awarii silnika" i chyba "skontroluj ESP". Też wówczas zgasiłem auto, poczekałem chwilę i potem samochód działał normalnie. Tak więc miałem błędy raz na rok. Pojechałem wówczas od razu na Clipa i mechanik stwierdził, że nie ma zapisanych żadnych błędów. Czy to jest możliwe, że po wyświetleniu "ryzyko awarii silnika" nie zapisały się żadne błędy?

Jeszcze jedno pytanie- od czasu do czasu, średnio raz na miesiąc - głównie podczas jazdy na autostradzie w okolicy 2800 obrotów silnika zdarzają się takie bardzo szybkie, krótkie nagłe szarpnięcia silnika- lecz żadne błędy się nie wyświetlają. Te szarpnięcia są bardzo incydentalne- jak się zdarzy - to tylko jedno, najwyżej za minutę drugie. Więcej ich nie ma.

Czy ktoś mógłby mnie nakierować gdzie szukać usterki? Zwłaszcza, że brak zapisanych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, filolog napisał:

Czy to jest możliwe, że po wyświetleniu "ryzyko awarii silnika" nie zapisały się żadne błędy?

Praktyka pokazuje, że błędy po takim komunikacje zapisują się,

  - jeżeli wystąpiło to tylko raz - to mógł być incydent,

 -  warto przeczyścić wszelkie styki - Kontakt 60 ;

       - szczególnie czujników położenia wału i wałka, potencjometru gazu, wtrysków,

 -  przegonić auto na wysokich obrotach,

 - przestudiować treść tematu od początku,

Z którego roku auto?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, filolog napisał:

Czy to jest możliwe, że po wyświetleniu "ryzyko awarii silnika" nie zapisały się żadne błędy?

Raczej nie możliwe. Zawsze jest zapisany błąd, najczęściej ze sterowaniem któregoś wtryskiwacza. Komunikat o ESP jest standardowym komunikatem po błędzie o układzie wtryskowym.

7 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Warto zadbać aby nie było pęcherzy powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową.

W tym roczniku prawdopodobnie masz już czarne przewody paliwowe i nie ma możliwości sprawdzenia czy są pęcherze powietrza w układzie. Jak nie ma błędu to raczej nic nie zdziałasz bo przecież nie będziesz wymieniał wszystkiego w ciemno. Według mnie wypada czekać aż coś się zapisze w sterowniku. Mogą występować krótkotrwałe przerwy w zasilaniu sterownika silnika i stąd te szarpnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może to być jakieś zawieszanie się wtrysku? Efekt jest podobny jakby w benzyniaku na ułamek sekundy wypadał zapłon na wszystkich cylindrach. Teraz przegoniłem auto na trasie 100 km i było kilka takich szarpnięć, lecz nie wyświetliło żadnych błędów. Poza tym sinik pracuje dobrze, ma moc, auto dobrze przyśpiesza. 

Mam przezroczyste wężyki paliwa i za filtrem jest trochę pęcherzy powietrza, lecz nie dużo. Filtr mam od roku, markowy. Zrobione na nim nie więcej niż 10000 km.

Dziś byłem na podpięciu do komputera. Wyświetliło mi 4 błędy. Załączam zdjęcie. Co robić dalej? Gdzie się ruszyć z tym wtryskiem-  do elektryka?

P_20200831_111718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ale dawno mnie tu nie było. Co do mojego auta, musiałam w końcu wymienić dwa wtryski z czterech. Teraz już jest wszystko w porządku. @filolog jak z Twoim? U mnie to wszystko ogarnęli zwykli mechanicy w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był taki objaw. Co około 50km szarpnięcie. Zapisany obwód wtryskiwacza 2 czasami dochodził wtryskiwacz 1. Auto miało we Francji uszkodzona szybkozlaczkę na filtrze i ciągnęło bardzo dużo powietrza. co 200km wypalał się też filtr dpf. Na stole wyszło że drugi wtrysk w sumie wlewa co chce :).Usuną bym bomble powietrza jak nie pomoże to 2 wtrysk na stół pomiarowy.

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!