Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

co myślicie o tym egzemplarzu?


kryst92

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam na imię Krystian, mieszkam w Warszawie. Chcę kupić samochód do 15 tys zł i najbardziej podoba mi się właśnie Megane III. Znalazłem niedaleko mnie taki egzemplarz i chciałbym prosić Was o pomoc. Będę wdzięczny za każdą uwagę i wskazówkę na przyszłość :)

https://www.olx.pl/oferta/renault-megane-CID5-IDzDbWY.html#d4b8c0361d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go. Ma teraz przejechane 216 000. Przy 137 była wymieniona poduszka pod silnikiem i dwumas ze sprzęgłem. Podczas oglądania silnika stwierdził, że "trochę się poci" i od wymiany do wymiany ok 0,5 litra trzeba dolać. W 2017 amortyzatory, klocki przód, tuleje, końcówki drążków i łączniki stabilizatorów, w 2018 to samo z tyłu. Raz w roku (średnio co 15 tys) wymienia olej (elf pełny syntetyk 5w40) i wszystkie filtry. Rozrząd zmieniał przy 155 tys. Na pytanie dlaczego wtedy nie wymienił panewek, odpowiedział że mechanik powiedział że jeśli nic się nie dzieje nie ma co ruszać oryginalnych rzeczy. Z tyłu na łączeniu bagażnika jest dość duża szpara, która jak odpowiedział, wynika z tego że to renault i że te samochody są już tak robione że zawsze jakaś niedoskonałość jest. Progi ma pokryte takim delikatnym barankiem i twierdzi, że tak jest zawsze w tym modelu. Elementy wewnętrzne ( blacha pod klapą itd) nie są w metalicznym kolorze i podobno to normalne i tak jest w każdym. Ubezpieczony jest do lutego, przegląd do marca. Natomiast jak po VINIE patrzę na serwis to ostatnie badanie techniczne miał 15.01.2019 więc nie wiem dlaczego przegląd jest do marca...

Gdy zapytałem o cenę, powiedział że 200 zł może opuścić, bo wie ile samochód jest wart w takim stanie i z takim wyposażeniem.

Co myślisz o tym wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kryst92 napisał:

Co myślisz o tym wszystkim?

Należy pooglądać inne auta i mieć porównanie,

Auta nie kupuje się jak bułki w sklepie,

Nieraz trzeba poświęcić do 1 roku, aby znaleźć ten właściwy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde auto to skarbonka, kwestia czy duża czy mała. Auto wygląda OK, wysoka wersja wyposażenia. Silnik też fajny, a skoro bierze olej to pewnie turbo wyciąga powoli, więc trzeba będzie je zrobić niedługo. Gałka zmiany biegów jest czarna bo wytarta czy wymieniona na czarna?

Kupuje się emocjami i trzeba liczyć się, że zawsze będzie trzeba coś w auto włożyć.

Edytowane przez karolaa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5 litra na 15 tys to według ciebie branie oleju ?  Litości. 

 

Auto fajne, wiadomo-nowe to w salonie- i można się spodziewać że coś wyskoczy. Ale jeżeli nie było bite to bierz. Części są tanie, mechanicy też ogarniają te auta, nie ma z tym problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jak chcesz to zrobić ? Rozumiem że jak lało by się na zewnątrz to byłoby widać ale jeżeli puszcza do środka to co ? Będziesz silnik rozbierał przed zakupem w aucie za 15 tys :)  trochę powagi. 

 

Takie spalanie oleju to żaden problem. 

 

@kryst92 

cena moim zdaniem ok. Auto bogato wyposażone, jeżeli nie było bite to bym kupił. Mechanicznie wszytsko sobie ogarniesz. Dla mnie samochody które nie wchodzą w rachubę to rozbitki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto to hydrozagadka.

Ja jak sprzedawałem swoją Megi 3 v1 , z przebiegiem 304 tys km, to nic z tych problemów, co opisałeś mi się nie trafiło.Żadnych poduszek, dwumas- ( to auto tego nie ma, przynajmniej moje nie miało  )  drążków , końcówek ,poceń, brania oleju itp.

Więc myślę że to auto to jakieś pechowe jest, albo ma znacznie większy przebieg.

Jak się poci, albo bierze olej, to turbina do zrobienia jest, a nie są to tanie sprawy.

Sprawdź dokładnie w CEPIK stany licznika na badaniach technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, sprawdziłem po VIN moje poprzednie auto , 1,5 z 2009 roku, ale silnik tylko 86KM, na 100% nie miał dwumasy.

2. jak w ogłoszeniu jest podane , że przebieg 211 tys, a ma 216 tys , to znaczy że od kilku miesięcy to ogłoszenie wisi, więc nie jest to jakaś okazja.

3. Po rejestracji widzę, że nie jest to pierwszy właściciel.

 

PS

Ja swoje auto z tego rocznika w wersji kombi sprzedałem za 10 tys pln.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!