Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kręci nie odpala


Misiekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od tygodnia walczę z autem mojego ojca.

Pacjent : Megane II 1.6 rok 2003

Objawy : Po powrocie  z pracy ojciec zgasił auto a następnego dnia już nie odpaliło. Ojciec próbował odpalić do skutku co doprowadziło do rozładowania akumulatora. Jako że aku był stary został zakupiony nowy ale objawy pozostały. A teraz do rzeczy. Po włożeniu karty do czytnika wszystko jest ok. Żadnych błędów. Przy próbie odpalenia dioda immo gaśnie ale auto nie załapuje. Po tym wywala błąd wykrycia karty a po chwili błąd blokady kierownicy. Blokadę wymieniłem na wyczyszczona przez elektronika, miała sama się zaadaptować ale dalej to samo. Kreci i nic. Sprawdziłem iskre na świecach-jest. Pompa paliwa chodzi. Bezpieczniki całe. Już nie mam pomysłu. Czy cewka w karcie się odlutowala, czy może czujnik położenia wału. Chyba nie pozostanie mi nic innego jak zaprowadzić ja do jakiegoś elektromechanika. Chyba że jest jakiś program diagnostyczny na necie który sobie poradzi z odczytem błędów to sam zrobię diagnostyke. Sam nie jestem laikiem w przypadku napraw aut, ale przy Reno poległem...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czytaj uważnie.

1.  Podnosisz maskę

2. Skrzynka bezpieczników

3. Pierwszy rząd bezpieczników od strony błotnika czyli patrząc od zewnątrz. Sprawdź dokładnie bo nie pamiętam który. Wiem że były szczypce potrzebne, żeby go wyjąć

 

Jak znajdziesz trafiony i wymienisz będzie dalej wyskakiwał co jakiś czas, a u żony okazało się zwarcie na rozruszniku. Objaw idealny jak napisałeś

Edytowane przez Dandiego82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Misiekk napisał:

czy może czujnik położenia wału.

Czujnik położenia wału ;

  - jest czujnikiem chimerycznym, 

  - nowy tylko oryginał,

  - często jest powodem awarii,

7 godzin temu, Colt1255 napisał:

czujnik położenia wałka rozrządu padł. 

Jest bardziej trwałym czujnikiem, ale też jest powodem awarii nie odpalenia;

  - uprzednio sprawdzić jego czystość czoła oraz czystość styków,

  - nowy, tylko oryginał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, jak rozrusznik nie podejmuje pracy to szukaj przyczyny karta-blokada z tym że cewka w karcie nie ma nic do odpalania.

Jak kręci to czujnik na wale lub coś innego. Podłączyć cokolwiek i odczytać błędy. Przy rozładowanym akumulatorze podczas kręcenia na desce mogą wyświetlać się różne cuda.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aniewa napisał:

Prosta sprawa, jak rozrusznik nie podejmuje pracy to szukaj przyczyny karta-blokada z tym że cewka w karcie nie ma nic do odpalania.

Jak kręci to czujnik na wale lub coś innego. Podłączyć cokolwiek i odczytać błędy. Przy rozładowanym akumulatorze podczas kręcenia na desce mogą wyświetlać się różne cuda.

Jak nie kreci to również może być zwarcie w rozruszniku i nie koniecznie karta bo to jest tylko stereotyp. U mnie był bezpiecznik i po włożeniu drugiego to samo na drugi dzień i tak kilka bezpieczników wymienionych, a okazała się zwarta na rozruszniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dandiego82 napisał:

Jak nie kreci to również może być zwarcie w rozruszniku i nie koniecznie karta bo to jest tylko stereotyp

Oczywiście, że tak. Może być uszkodzony rozrusznik lub spalony bezpiecznik od bendiksa. Post napisałem w kontekście problemu założyciela tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!