Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reflektor przedni (wtyczka od zarowki h7)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w przednim reflektorze od strony pasażera,  przy żarówce h7 do której wchodzi kostka z dwoma kabelkami,  jeden z tych kabelkow jest trochę luźny i trochę przepalony. Moje pytanie brzmi , jak zarobić ta kostkę od nowa ? Z dostępem też jesy słabo,  trzeba zdemontowac zderzak? I czy kupię gdzieś taka kostkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić ceramiczną, raz na zawsze rozwiążesz problem stopionych wtyczek. Wymiana bez wyjęcia reflektora? No nie wiem, ja sobie lutowałem wszystko, więc nie wyobrażam sobie tego robić bez wyciągania. Kupując wtyczkę nie wybieraj tych najtańszych, ja już się przejechałem na nich. O ile ceramiczna kostka w stanie idealnym, tak przewody przy niej przegrzane na maksa. Elastyczna izolacja zrobiła się sztywna, zaczęła pękać i przepalać. Latem wymieniałem przez to ponownie wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zderzaka jest mega proste. Od góry na pasie przednim kilka spinek, przy nadkolach chyba po 2 śrubki (jeśli pamięć mnie nie myli). Tyle, jak zrzucisz zderzak, znajdziesz dwie dodatkowe śruby reflektorów (niedostępne bez zdjęcia zderzaka), odkręcasz je i wyciągasz lampę.

Mając już lampę na wierzchu, warto zainwestować w komplet nowych żarówek i sobie je wymienić. Pewnie wiesz, jak fajnie się je wymienia przez otwory w nadkolu? :D Szczególnie żarówkę kierunkowskazu i długich świateł ciężko wytarabanić...

Tutaj masz przejrzystą instrukcję demontażu: https://jaktozrobilemwgarazu.pl/demontaz-zderzaka-przedniego-megane-ii-ph1/

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak wyglądały oryginalne i czy były rozbieralne, bo u mnie te kostki były jednym wielkim glutem stopionego plastiku...W takiej ceramicznej jak na zdjęciu:

1.jpg.187ff24c530bef38988a43093ece2ddd.jpg

Po prostu zdejmujesz tę osłonkę i masz dostęp do pinów. W takiej prostej wtyczce, jak ta:

2.jpg.364ccdbb2dfba5756462d4cb15c5acec.jpg

musisz jakąś igłą lub czymś podginać ząbki trzymające piny na swoim miejscu. Generalnie ja ucinałem kabelki na wysokości oryginalnych pinów i dolutowałem przewody, które są razem z nowymi kostkami. Połączenie zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą i tyle. Czy da się przełożyć oryginalne piny do takich wtyczek? Nie mam zielonego pojęcia niestety, nie próbowałem tego robić bo te piny i tak wyglądały paskudnie, musiałbym je czyścić porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, wydaje się to racjonalne, uciąć i zlutowac z nowymi przewodami,  zatem czy przy łączeniu przewodów mogę się pomylić czy są one takie same ? Dopytuje bo będę to robił pierwszy raz A chce to zrobić sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek przepływu prądu przez żarówkę nie ma znaczenia. Wtyczkę możesz przecież podłączyć w dwie strony, nie jest skonstruowana tak, aby dało się ją założyć tylko w jednej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna kostka jest rozbieralna,  w środku znajdują się 2 konektory, u mnie wygląda to tak.ze jeden jest jakby stopiony, została go tylko resztka 

Czyli mogę je połączyć jak mi się podoba?

 

1 minutę temu, droopy napisał:

Kierunek przepływu prądu przez żarówkę nie ma znaczenia. Wtyczkę możesz przecież podłączyć w dwie strony, nie jest skonstruowana tak, aby dało się ją założyć tylko w jednej pozycji.

Czyli mogę je połączyć jak mi się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, byle zwarcia nie zrobić ;) I izoluj to dobrze, kategorycznie nie skręcaj przewodów. Polutuj albo puść przez szybkozłączkę czy kostkę elektryczną. Generalnie robisz takie rzeczy na własną odpowiedzialność. Jak się nie znasz/nie czujesz na siłach to lepiej zanieść lampy elektrykowi, pewnie dużo nie weźmie za taką bzdurę.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!