Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z silnikiem w megane II 1.6 16V 2003


ryszard33

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rano odpalam meganke jest ok. jednak po przejechaniu pierwszych 300 metrów silnik dławi się i i nie reaguje na dodawanie gazu, hamuje. Zjawisko ginie po kilku sekundach i silnik dalej pracuje normalnie. Sytuacja wyst. gł. , gdy są dni chłodniejsze i mokre. Czy może być to jakiś czujnik temp. , który powoduje takie problemy, bo gdy silnik otrzyma odp. temperature pracuje normalnie, tak po przejechaniu ok 300 - 500 metrów i dalej jest dobrze. Czy to cewki, bądź koło faz rozrządu, czujnik temp. zasysanego powietrza, przepustnica? Jak silnik jest już rozgrzany to w kabinie słyszę leciutkie trajkotanie jakby odgłos cykającego zegarka? Czy lakier na waszych megankach jest słabej jakości? Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-02-28, 09:33 ]

iiiiiiiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Gdyby to był problem z cewkami, jakimś czujnikiem to raczej problem nie pojawiałby sie tylko na kilka sekund. Jeżeli dzieje się tak tylko po odpaleniu zimnego silnika to może padło grzanie sondy L. Po odpaleniu, sygnał z sondy nie jest brany pod uwagę. Po jakimś czasie wskazania z sondy zaczynają sterować mieszanką a ona jesze nie jest nagrzana. Może tu tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik jest już rozgrzany to w kabinie słyszę leciutkie trajkotanie jakby odgłos cykającego zegarka? Czy lakier na waszych megankach jest słabej jakości? Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-02-28, 09:33 ]

iiiiiiiii

Rysiu z tymi rannymi problemami podjedź lepiej na komputerową diagnoze bo inaczej bedzie to wróżenie z fusów. Trajkotanie to najprawdopodobniej zawór odsysania oparów paliwa, ponoć wile Meganek tak ma i juz :mrgreen: . Mnie też denerwowało .....wypiąłem wtyczke, błędem nie krzyknął wiec tak jeżdże. Ja osobiście mam lakier bordo metalic, mocny, zadbany i świecący. Na oko wygląda że jest dobrej jakości choć Francuzi mogliby sie postarać lepiej go nakładać w zakamarkach....ale być może sie przesadnie czepiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź lepiej na komputerową diagnoze bo inaczej bedzie to wróżenie z fusów

 

Koszt to ok. 50 zł ale przynajmniej będziesz wiedzieć o co chodzi.

Inaczej możesz wydać kupę kasy i niczego nie poprawić.

Co do tykania. Ja mam to samo u mnie tez zaworek odsysacza par sobie hałasuje.

Tak jest i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

 

Mam ten sam problem z moim autem. Byłem na serwisie, podłączyli pod komputer, wgrali nowe oprogramowanie i dalej to samo...

Dusi go na zimnym silniku, tak jak kolega wyżej pisał...

Temat jest dość stary więc chciałem zapytać czy kolega rozwiązał swój problem ze swoim autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie żadna kontrolka się nie zapaliła. No dobra ale czy ten czujnik może mieć wpływ na to, że na zimnym silniku strasznie muli się samochód? Myślałem nad wymianą świec, bo od nowości raczej wymieniane nie były i o podmienieniu cewek aby sprawdzić czy czasami któraś nie jest walnięta, tylko nie mam skąd pożyczyć :)tak żeby nie kupować bez sensu za 400 pln cewki a okaże się że to nie to :) Na rozgrzanym silniku tak jakby minimalnie go telepało ale bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, koledzy i próbował ktoś z wymianą czujnika położenia wału ?? U mnie jest ten sam objaw. Dodatkowo jak odpale na zimnym i np. po 10 sekundach go zgaszę i zaraz ponownie chcę odpalić to ciężko odpala, strasznie długo kręci, tak jak by się zalewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zamowilem 4 cewki beru no i swiece nowe. Ostatnio mi zdechl przed domem i trzy razy go odpalalem, za czwartym załapał i chodzi do tej pory. Zobacze czy jak wymienie cewki i swiece to problem z muleniem zimnego silnika zniknie a co do gasniecia to narazie bede jezdzil i zobacze czy po wymianie bedzie sie to dzialo. Jezeli tak to sprawdze ten czujnik i ew zmienie go.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

 

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!