Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problemy z odpalaniem, włącza sie wentylator chłodnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od wtorku mam następujący problem tzn. chciałem odpalić samochód rano i nie odpalił tzn. włączyły się kontrolki na desce rozdzielczej i wentylator na chłodnicy, nie słychać żeby rozrusznik kręcił, Po około godzinie spróbowałem odpalić ponownie samochód i odpalił od razu, przez resztę tygodnia nie było problemu, aż do dzisiejszego ranka. Problem wystąpił ponownie. I znów to samo, rano nie odpalił po około 2 h odpalił. I odpala cały czas. Może ktoś miał taki problem, i udało mu się go rozwiązać? Akumulator można chyba wykluczyć wymieniłem go na nowy w październiku. Dziękuję za pomoc

Edytowane przez grom1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, grom1991 napisał:

Akumulator można chyba wykluczyć wymieniłem go na nowy w październiku.

Uszkodzony jest rozrusznik lub przekaźnik rozrusznika na upc. Żeby się upewnić co szwankuje warto podpiąć się kontolką na pin sterujący elektrowłącznikiem rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kwansterp napisał:

Jak wystartował wentylator przed nieudaną próbą odpalenia auta, świadczy to, że Ecu nie ma zasilania. Do sprawdzenia prądy i masy. Coś gdzieś nie łączy.

Okej, tylko czy nie powinno być tak że jak nie ma komunikacji z ECU to nie ma na stale?, a tu raz jest raz nie ma i to mnie zastanawia. i raz pali super bez problemów a raz strajkuje. Dodam że jak nie pali to pod maską nie ruszam niczym żadnymi kablami, przychodzę za jakiś czas i wszystko jest super. Odpala za 1 razem.  Przyznam szczerze że jestem w kropce.

Edytowane przez grom1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grom1991 napisał:

czy nie powinno być tak że jak nie ma komunikacji z ECU to nie ma na stale?

Niekoniecznie. Możesz mieć tylko jakieś zwarcie, kable przełamane i raz działa a raz nie. Mam tak z np. bagażnikiem... Jak raz zamknę to go mogę już nie otworzyć. Wpadnę w dziurę i zaczyna działać. Ale u mnie problem znaleziony tylko trzeba go naprawić (przełamany kabel w tej gumie) :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!