Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Luz na drążku zmiany biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam dość spory luz ( kilka mm ) na drążku zmiany biegów. Skrzynia ND0, zestawów naprawczych na alledrogo nie znalazłem. Czy wyrobił się jakiś koszyk trzymający drążek czy bardziej leży to w gestii wybieraka w skrzyni biegów ?

 

Chętnie bym sam sprawdził, ale ocieplany garaż jest w trakcie budowy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata mi cały drążek zmiany biegów nie ważne czy jest na biegu czy nie. Tak sobie na chłopski rozum rozumuje, że na zapiętym biegu luz powinien być mniejszy albo powinna się pojawić kwestia wypadania biegów. 

Anyway, sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędnie porównujesz skrzynię ze sterowaniem drążkiem sztywnym do skrzyni sterowanej linkami. Tu przy dobrej skrzyni biegi nie wyskakują i nie ma różnicy, czy na biegu, czy na luzie. Luz powstał tylko w długości pancerza.Jego końcówki się wyrabiają (skracają) i można go zlikwidować dobierając nacięte podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa - dzieki za link. Faktycznie pierwsze biegi trzeba wiedzieć jak wrzucić więc to na pewno kwestia regulacji tych linek.
 

Nie wiem czy Was w błąd wprowadziłem - luz na gałce zmiany biegów mam w lewo / w prawo ( na boki ) i ciężki mi wyobrazić sobie, że tylko na linkach opiera się cała gałka. W seicento miałem kiedyś ten sam problem ( a tam też na linkach ) i winowajcą była wyrobiona kula u podstawi gałki zmiany biegów trzymana w koszyku.

Rozumiem, że w Megance 2 ph1 1.9 dci ze skrzynią ND0 jest to jakoś inaczej zrealizowane ? Jeśli tak, to w jaki sposób, że nie ulega to uszkodzeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1.6 jest luz (szczególnie w położeniu neutralnym) tylko na boki, biegi wchodzą bez problemu, czasem tylko trafia się problem z pierwszym i troszkę częściej z wstecznym. Dziwne dla mnie jest to, bo oglądałem zdjęcia samych mechanizmów (tych w kabinie), że nie widzę tam niczego co mogło by ten luz kasować, jakiejś sprężyny czy czegoś podobnego. Czy to może być luz na lince prawo-lewo? Czy wtedy nie było by problemu z wrzucaniem biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!