Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nabijanie klimatyzacji czynnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoń do najlepszego speca od klimy w Twojej okolicy i uzyskasz odpowiedź.

 

Po drugie to tak jak pisze w postach - wystarczy przepłukać układ.

 

A co do CO2 - przecież klimy w Mercach na tym chodzą.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem szukanie oszczędności itd, koszt starego czynnika 25/100g, nowego 80/100g. Czyli nabicie zupełnie pustej klimy to ok 500pln, ale robi się to raz na dlugi czas przy sprawnym układzie. Sprzeda sie komuś auto, ktoś pojedzie na stacje i zrobi serwis niby nowego czynnika ale jednak starego i będą tylko problemy.

Koszty nabicie warte 2 tankowaniom, ale ludzie kombinują jak mogą..

Nie ma to jak kupić krowę ale łańcuch to już nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, karolaa napisał:

Rozumiem szukanie oszczędności itd, koszt starego czynnika 25/100g, nowego 80/100g. Czyli nabicie zupełnie pustej klimy to ok 500pln, ale robi się to raz na dlugi czas przy sprawnym układzie. 

Nie rozumiesz jednej rzeczy. 

Nie raz na jakiś czas a min co dwa lata powinno się robić serwis klimy. 

Skupiasz się na koszcie samego czynnika a na koszt całości przeglądu nie tylko czynnik ma wpływ, choć znaczna część kosztów to właśnie za czynnik. 

Teraz to co najbardziej do mnie przemawia i już napisano w tym wątku.

Nowy czynnik jest bardzo szkodliwy dla zdrowia i środowiska, co więcej, znane są już przypadki śmiertelne i właśnie z tego względu też bym popełnił zmianę czynnik na bezpieczny. 

Oczywiście z zachowaniem procedury wyczyszczenia całego układu, by nie mieszać czynników. 

Co do nowego właściciela, gdybym sprzedawał, to jak najbardziej bym go poinformował dlaczego to zrobiłem i chyba nie byłoby z tym problemu. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarcinDe napisał:

Zadzwoń do najlepszego speca od klimy w Twojej okolicy i uzyskasz odpowiedź.

 

 

Podrzuć namiar na jakiegoś dobrego fachowca. Dotychczas korzystałem z usług swojego mechanika,  ale jak pisałem nie jest specem od klimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komarek "ni ty ryty" - nie moje rejony. 

Dlatego pisałem że trzeba znaleźć speca w swoim rejonie, bo zdalnie to można komputer zdiagnozować (PC).

 

Popytaj wśród znajomych - może ktoś ma zaufany zakład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wczoraj byłem robić klimę w 3,5 letnim samochodzie. 30500km przejechane. W zeszłym roku klima ok, teraz nic nie chłodzi. Diagnoza - nieszczelność przy obu wężach od chłodnicy, czynnika brak. Wymiana uszczelnień, napełnienie układu, robocizna = tysiaczek bez 10z zł, uwzględniony 10% rabat.

Tandem Kielce - jak komuś zbywa to polecam <czerwona> Tak się leczy klientów z usług serwisu.

U "Mietka" pewnie by z 600 wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć ile by teraz wyszło - niestety w Megance jest czynnik r1234yf - a ten jest drogi (bo na razie mają monopol DuPont i Honeywell).

Mają wywalone na wszystkich i walą cenę za butle z kosmosu - bo mogą.

 

Jak napełniałem w tamtym roku u kolegi w aucie (r134a) - to zapłaciliśmy za to coś koło 300 z naprawą wężyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 15:24, Andon napisał:

Wczoraj byłem robić klimę w 3,5 letnim samochodzie. 30500km przejechane. W zeszłym roku klima ok, teraz nic nie chłodzi. Diagnoza - nieszczelność przy obu wężach od chłodnicy, czynnika brak. Wymiana uszczelnień, napełnienie układu, robocizna = tysiaczek bez 10z zł, uwzględniony 10% rabat.

Tandem Kielce - jak komuś zbywa to polecam <czerwona> Tak się leczy klientów z usług serwisu.

U "Mietka" pewnie by z 600 wyszło.

Ja mam 100k przebiegu, też 3 latek, klima z dnia na dzień przestała działać, diagnoza rozszczelniona chłodnica. Pierwsza wycena w zakładzie obok to 1500zł.  600zł chłodnica, 600zł gaz, 300zł robota.Panowie mówią że max 3-4 lata wytrzyma nowa chłodnica bo jakość części jest tragiczna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze ludzie - teraz wszystko jest produkowane "do końca gwarancji" - przecież z czegoś ASO/aftermarket/mechanicy/producenci części niezależni - muszą żyć.

Jest to denerwujące, ale niestety nie mamy na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2021 o 10:06, maryc napisał:

Ja mam 100k przebiegu, też 3 latek, klima z dnia na dzień przestała działać, diagnoza rozszczelniona chłodnica. Pierwsza wycena w zakładzie obok to 1500zł.  600zł chłodnica, 600zł gaz, 300zł robota.Panowie mówią że max 3-4 lata wytrzyma nowa chłodnica bo jakość części jest tragiczna...

 

Podobnie u mnie. Po 3 latach (tylko mniejszy przebieg) wymiana chłodnicy i rurek przy niej (na szczęście jeszcze na gwarancji). U kolegi w Clio po 3 latach przetarły się rurki w miejscach mocowania do nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!