Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik ciśnienia przed turbiną 1.5 836


Rekomendowane odpowiedzi

Może być zalepione nagarem wejście do śruby mocującej rurkę. Przedmuchiwanie nic nie pomoże, według mnie tylko demontaż mocowania tej rurki w kolektorze wydechowym.

Co do torqe to pokazuje dużo parametrów tego silnika, praktycznie to samo co clip, trzeba mieć wgrane do programu odpowiednie PID-y.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak teraz się powtórzy to zdemontuję rurkę i zobaczymy. Teraz czas obserwacji.

@aniewa Zrobiłem wykresy w torque i też nie widać postrzępionych pików przy maksymalnej wartości.

Screenshot_2020-01-26-11-43-12-479_org.prowl.torque.jpg

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi dosyć prosta sprawa. Silnik pracuje prawidłowo, spaliny lecą pełną parą bo turbina ładuje prawidłowo a czujnik ciśnienia spalin od czasu do czasu pokazuje niższe ciśnienie niż doładowanie. Ciśnienie spalin przed turbiną jest zazwyczaj wyższe niż ciśnienie doładowania. Coś powoduje, że czujnik przed turbiną zaniża wskazania i stąd błąd. Albo fizycznie blokowane jest ciśnienie albo występuje usterka okablowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2020 o 23:24, Andrzej-2010 napisał:

Rurka metalowa też mogła ulec przytkaniu,

Polecam, jazdę z wysoką prędkością obrotową silnika celem ewentualnego jej przedmuchania,

Warto, sprawdzić stan styków wtyczki czujnika.  

Ostatnio w obrocie są czujniki z niebieską końcówką, które zastąpiły te z czarną jako bardziej zawodne. 

1810990765_Czujnikcinieniaspalinprzedturbindla15dci.thumb.png.05e64402b9d680476dd05c563033a162.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody przynajmniej do miejsca gdzie wchodzą w rurkę z przewodami od EGR są całe. Jak wyciągnąłem egr to w kanale gdzie wrzuca spaliny w dolot było dość dużo sadzy to wyskrobałem ile dałem radę. Myślę ze jak błąd wróci to trzeba odkręcić całą rurkę o zobaczyć co tam się dzieje. Pierwsza próba odkręcenia się nie powiodła będę ją musiał czymś zapuścić.

Jeszcze takie jedno pytanie czy po zgaszeniu i podniesieniu maski pyka u was zawór od sterowania turbo(ten na gumie)?? Nie pyka elektrycznie bo odpięcie wtyczki nic powoduje zniknięcia dźwięku. Tak jakby w układ podciśnienia wchodziło przez niego powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdemontowałem dolot od turbo żeby mieć wygodniejszy dostęp. Zdemontowałem jeszcze raz czujnik wraz z czerwoną rurką. Metalowej rurki nie udało mi się odkręcić wiec zalałem do środka zmywacza hamulcowego.zdemontowałem również egr który sam w sobie był czysty ale było bardzo dużo nagaru w kanale gdzie wrzuca spaliny w dolot. Wyskrobałem ile mogłem po czym poskładałem wszystko z powrotem tak aby rurka była równo nie naginało nic w żadna stronę i problem ustąpił. Od tamtej pory zrobiłem niecałe 2 tys km i spokój. Jedno wypalanie filtra nastąpiło wcześniej bo przy 800km ale kolejny wystąpiło po 1200km(w lecie wypalał się pomiędzy 1300-1600km). Tak więc albo źle założona rurka albo przytkany kanał spalin powodował błąd. Aktualnie temat zamknięty. Dziękuje wszystkim za pomoc :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeje starego kotleta:)

Czujnik podczas pracy silnika wskazuje poprawnie tak jak na wcześniejszych screenach w tym wątku. 

Ale:) dmuchałem w czerwoną rurkę i sprawdzałem co wskazuje komputer. I co ciekawe wykres w momencie pompowania ciśnienia wskakuje na max 1400mbar po czym spada do 1000 pomimo utrzymania ciśnienia. Nie ważne czy pompuje 2 bary czy 4bar. Trochę to dziwne. Chce ktoś stracić 30 minut swojego życia i zrobić taki test?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!