Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Interfejs Diagnostyczny Bluetooth usuwanie błędów.


Rekomendowane odpowiedzi

Z poduszką połączy się i skasuje błąd na pewno Pyclip180+. Jest częściowo spolszczony i prosty w obsłudze. Większość programów łączy się tylko z silnikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem aplikację na smartfona. Łączy się przez BT i nazywa się jak w poście powyżej, jest bezpłatna. Do pobrania TU

Edytowane przez aniewa
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki mały samouczek dla Pyclip:

START - Uruchom programPort ELM - port adaptera lub adres adaptera Wi-Fi. Adres Wi-Fi jest podany w         formacie IP: portu adaptera.

Lanquaqe - wybór języka.

Demo mode - uruchomienie skryptu w trybie demonstracyjnym z zapisanym plikiem saveEcus.p

DUMP - zapisywanie zrzutu bloku. Zaleca się to zrobić przed wszelkimi zmianami parametrów w maszynie, aby móc skorygować nieoczekiwane konsekwencje takich zmian.

Orientation landspace - uruchomienie w trybie pionowym.

Scan vehicle - menu z wyborem samochodu.

Log name - włącz funkcję rejestrowania. Plik dziennika może być niezbędny do analizy błędu, sprawdzenia adresu bloku i innych przypadków.

CAN2 (Multimedia CAN) - użycie magistrali CAN2 z odpowiednim adapterem. Na którym są multimedia.

front size - rozmiar czcionki w programie.

KWP Force Slowinit- użyj parametru slow-init dla bloków starszych wersji, jeśli masz samochód przed 2009 rokiem z niestabilnym połączeniem, lepiej go aktywować.

Użyj CFC0 - oprogramowanie do kontroli przepływu, włącz, jeśli adapter ELM327 nie obsługuje sprzętu.

 

DE: Błędy urządzenia - ta sekcja odczytuje / usuwa błędy.

SP: Stan systemu - wyświetlanie bieżących podstawowych odczytów (obrotów, napięcia, temperatury itp.

SP: Parametry systemowe - wyjście aktualnych parametrów bloku, bez możliwości zmiany.

LC: Konfiguracja systemu - wyjście aktualnej konfiguracji, bez możliwości zmiany.

AC: Testy ececuting - uruchamiaj skrypty testów blokowych (na przykład sprawdź wszystkie uporządkowane żarówki, przekaźniki itp.)

CF: Zmiana konfiguracji UWAGA

VP: Programowanie VIN - programowanie VIN podłączonego do każdego bloku.

RZ: Resetuje - Resetuje wszystkie błędy bloku i kalibracji.

ECM: Rozszerzony zestaw poleceń - są to skrypty konfiguracyjne. Większość z nich nie działa (prawdopodobnie podczas finalizacji skryptu), ale można zapoznać się z zasadami działania za pomocą polecenia „pokaż” i po frazie „Jest scenariusz. Nie obsługuję ich! ”Po wyświetleniu monitu naciśnij Enter

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw parujesz telefon z OBD2, następnie włączasz zapłon, Demo mode na off,  scan vehicle na ON i naciskasz START. Po wyborze z listy swojego samochodu automatycznie nastąpi kikluminutowe skanowanie dostępnych modułów. Po skanowaniu masz listę modułów z podaną ilością błędów w każdym. Klikasz na odpowiedni moduł, następnie po jego zaznaczeniu na linijkę z błędami. Wyświetli się lista błędów w danym module i naciskasz clear, wyskoczy okno dialogowe, klikasz EXECUTE następnie potwierdzasz przyciskiem  ACCCEPT i po bólu.

Poniżej kilka screnów z działania programu.

 

11.thumb.JPG.c9ef273838650f8e600bc97cee68c7e8.JPG   12.thumb.JPG.6e303ebd538e70ca60e8dd5d72a601c3.JPG  13.thumb.JPG.8d4153173810a4d4a64641a60b5f2ca0.JPG  14.thumb.JPG.90e26d4da54a89efa4302642672f2eb4.JPG  15.thumb.JPG.b9e603a4a48fe88da313d7a1e21c9f74.JPG  16.thumb.JPG.9f75e068dc3032b619066946d3e4df9d.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, także zamówiłem ten Interfejs i zobaczymy jak będzie jakby co będę pisał jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc!

Dnia 9.02.2020 o 12:56, aniewa napisał:

Najpierw parujesz telefon z OBD2, następnie włączasz zapłon,

 

          

Co mam odpalić samochód skanowanie usuwanie błędów na wł silniku robić? A jak podłącze ten interfejs to mam go guzikiem włączyć i w tel znaleźć OBD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kiedykolwiek coś parowałeś z telefonem poprzez BT. Zapłon włączasz tylko naciskając na guzik START przy włączonym biegu i naciśniętym hamulcu. Wkładasz interfejs do gniazda obd2 w samochodzie i w interfejsie zaświecą się kontrolki. W telefonie uruchamiasz wyszukiwanie urządzeń BT. Telefon znajdzie urządzenie OBDII i poprosi o wpisanie kodu parowania, zazwyczaj są to cztery zera. Po sparowaniu uruchamiasz program i postęujesz jak napisałem w powyższych postach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 12.02.2020 o 09:58, aniewa napisał:

Nie wiem czy kiedykolwiek coś parowałeś z telefonem poprzez BT. Zapłon włączasz tylko naciskając na guzik START przy włączonym biegu i naciśniętym hamulcu. Wkładasz interfejs do gniazda obd2 w samochodzie i w interfejsie zaświecą się kontrolki. W telefonie uruchamiasz wyszukiwanie urządzeń BT. Telefon znajdzie urządzenie OBDII i poprosi o wpisanie kodu parowania, zazwyczaj są to cztery zera. Po sparowaniu uruchamiasz program i postęujesz jak napisałem w powyższych postach.

 

Zrobiłem jak  pisałeś i niestety po skanowaniu na nowo mi skanuje zaznaczałem też KWP Force i to samo. Wcisnąłem start wyskoczyło mi by wrzucić bieg na N więc nie wrzucałem i siedziałem ok 40min aż się zeskanuje w tym czasie wył mi się licznik ale dalej skanowało i tak  w koło.



Po wybraniu USE CFC0 zaczęło szybciej wyszukiwać ale to samo się dzieje 2x wyszukuje z tym że przy tym pojawił się Problem "No ECU detected nothing to do" a na PyClip-2.1 to samo.

Edytowane przez Loniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu interfejsu do gniazda należy go włączyć przyciskając przycisk. 

Po wyzwoleniu startu w smartfonie na interfejsie robi się dyskoteka. Pokazuje łączną ilość modułów po prawej stronie i ilość wyszukanych po lewej stronie. Pełne skanowanie trwa do 4 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!